Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megvakult a kutyám ideiglenese...

Megvakult a kutyám ideiglenesen. Vajon miért?

Figyelt kérdés
Van egy 11 hónapos airedale terrierem. Egyik nap azt vettem észre hogy furcsán tartja a fejét, furán néz.egyből elvittem az orvoshoz, nem tudott semmit mondani, adott szemcseppet. Másnapra egészen vak lett szegény amit abból vettem észre, hogy sétáltatásnál szorosan a lábam mellett jött, leesett a járdaszegélynél,otthon mindennek nekiment, stb. Rohantam vele az orvoshoz. Vettek tőle vért, vizsgálták, azt mondták valamit bekajálhatott, és ez valami vírus lehet. A vérből nem mutattak ki semmit. Kb. 8 nap múlva kezdtem észlelni valami javulást. Most úgy tűnik lát már valamit, mert nem annyira bizonytalan a mozgása, de nem mer nekiiramodni, mint rég, ebből arra következtetek, hogy nem lát még elég jól. Egyébként jól evett, vidám volt, nem vettem észre hogy fáradt lett volna, vagy fájna valamije. Ki tudna mondani ezekre a tünetekre valamit? Mitől lehet?
2010. márc. 20. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:

azt hogy mitől, azt nem tudom, de hogy vigyázz, az biztos.

Nehogy egy életre megvakuljon.

Keress egy jobb állatorvost, mert ez fasza lehet, ha nem tudott semmit sem mondani...-.-.

2010. márc. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos van fiatal kutyák esetében is olyan veleszületett szembetegség, amelytől megvakulhatnak. Ilyen az ún. PRA, ami gyógyíthatatlan látóideg sorvadást jelent. Nagyon drukkolok neked, hogy ne az legyen, de szerintem mindenképpen szemre specializálódott állatorvossal kellene megnézetni. Én kettőt tudok Pesten: dr. Szűcs Zsuzsa és dr. Bárány Györgyi. (Onnan tudom, hogy a mi spánielünk is megvakult, igaz kb. 8 éves korában, és jártunk Pesten ez ügyben.) Írd be a Google keresőbe a PRA-t is meg az orvosok nevét is, ha érdekel a dolog.

Egyébként a kutyusunk megszokta a vakságot (minket sokkal jobban megviselt, mint őt), és a megszokott környezetében nagyon jól eligazodik. De ha valami bútordarab vagy más egyéb tárgy szokatlan helyre kerül, akkor az már gondot okoz neki. Mi így is nagyon szeretjük.

2010. márc. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Akiteki ***** válasza:

Szemész szakorvos van az egyetemen is. Mindenképpen nézesd meg.

Kedves utolsó: A PRA látszik a kutyán, és nem javul semmit. Sajnos van ilyen kutyusom.

2010. márc. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Kedves Kérdező.!l

szintén ilyen gondjaim vannak a Kutyámmal Fehér Kuvasz

keverék...3 napja észleltem,hogy üveges a tekintette ,és

nem lát "rendesen"..mindennek neki megy,és az ételt,is

kézből kapja,szaglás után veszi el.Hívtam állatorvost,és "szemcseppet" kapott,de Nem tudta megmondani,hogy mi a baja..bízzál,Én is ezt teszem,és várok türelmesen...,és kezelgetem a szemét a Cseppekkel .ennyit tudtam segíteni.

Üdvözlettel: Mária..

2015. jún. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!