Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nincs torzskonyvuk?

Miert nincs torzskonyvuk?

Figyelt kérdés

Nemreg megkerestek - tudjak hogy evek ota szeretnek egy bizonyos fajtat - , hogy 2 tk-es szulotol vannak kiskutyak, de nekik nincs torzskonyvuk.

Ez hogy lehet? Nincs bejegyzett kenneluk ezert nem kaphatnak tk-et?

Ok is szaporitoknak szamitanak?

Velemenyek?

Koszonom



2015. nov. 20. 08:34
1 2
 1/11 bollocks ***** válasza:
100%
Igen, ők is szaporítók. Sem kennel, sem tenyészszemle, sem orvosi szűrések, sem átgondolt párosítás. A leírtak alapján a szülők törzskönyvében is kételkedem.
2015. nov. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A tk-köz kellenek bizonyos dolgok, tenyészszemle, eü szűrések, sok esetben munkavizsga. Ha ezek közül elmaradnak dolgok, akkor nem kaphat tk-et a kölyök. És persze szaporítóról van szó.
2015. nov. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%

Szaporító. Sajnos tuti, hogy nincsenek szűrések, így lehet, hogy betegek lesznek.

És igen, ahogy írták, nem biztos, hogy a szülők is rendelkeznek törzskönyvvel.


Én a helyedben nem vennék tőlük, akkor inkább befogadok, ha van olyan fajta fajtamentésben, vagy várok/gyűjtögetek.


Plusz amúgy (bár ezt lehet, hogy rosszul tudom), ha valaki pároztat (mármint rendes tenyésztő), az direktbe minél "messzebbi" kutyát keres kannak, (illetve szukának), mert akkor kevesebb az esély a betegségekre/vérfertőzésre. Legalábbis a mi tenyésztőnk így gondolkodik, hogy ha neki saját(magyar) kutyája van szukának, akkor kannak kimegy sokszor németbe, svájcba /vagy a kan jön, az lényegtelen/..És szép kutyái születnek meg erősek, nem a show-vonal, hanem "eredeti" fajta, vagy hogy mondjam. Nem is munkavonal, mert hordják őket kiállítani, meg ilyesmi, de sokszor jóval kisebbek, tömzsibbek mint amiket ő tenyészt.

2015. nov. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem szabad onnan hozni! Persze menhelyes vagy más kutyának is lehet baja. Én beleszerettem egy kiskutyába, törzskönyv nélkül elhoztuk, 34 dologra allergiás, 2 évesen szürkehályog műtétre vár...és még csak nem is reklamálhatok. Imádom őt, és egy percig sem bánom, hogy a család tagja lett, de nem kívánom senkinek végigélni ezt!
2015. nov. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy szaporítók. Nincs törzskönyvük a kölyköknek, persze, mert attól, hogy összeeresztek két tk-s kutyát, még nem leszek hivatásos tenyésztő. Nem lesz kennelem, nincsenek a szülők szűrve, szemlézve, nincsneke vizsgáik... Ha tk-sak valóban, akkor az Ő szüleiknek mindez megvolt, attól még nem lesz ez feltétlen,(sőt ha laikus csinálja) jó párosítás, inkább afféle sufnituning, mint a kocsiknál. Nézzük az Ő szemszögükből is. Mégis mi a fenének csinál valaki ilyesmit? Felebaráti szeretetből, mert olyan szépek a kiszemelt szülők és szeretnék, ha másnak is ilyen édes kutyáik lennének? Ezek szerint ingyen is adják? Jah, hogy nem.( Ha úgy adnák sem változtatna a szaporítás tényén, de ez mindegy). Ez esetben pusztán arról van szó, hogy adott két ember, akik egymásra eresztik a kutyáikat, abban a reményben, hogy minden rendben lesz, fajtától függően lehoz szerencsétlen szuka 5-10 kölköt, aztán mivel tk nélküliek, de milyen szép fajtatiszták, reményeik szerint elboltohatják őket minimum 50ezerért, az tíz kutyánál fél milla, kettédobják, mindenki jól járt. Lehet, hogy még orvost is hívnak a szukához, mikor ellik. Vagy nem? Kapnak előtte herpesz elleni oltást, végigkíséri a doki a vemhességet, majd ott lesz az ellésnél ha gond adódik, de minimum utána llátja a kicsiket és a mamát, ellenőrzi, hogy minden oké? Elletőláda, infra, starter táp anyunak, kicsiknek féreghajtás rendszeresen, majd oltások és végül chipelik, mielőtt megkapod? Nos, ha mindezt megteszik, akkor valóban legalább nem hanyagok, a szaporítás attól még szaporítá marad. Válaszolj magadnak ezekre a kérdésekre és utána felelősen tudsz majd dönteni. Ha van egy fajta, amit nagyon szeretnél, akkor gyűjts még rá, vagy keress fajtamentést. Ott is javarészt fajta jellegű keverékek leszenk, de segítesz egy kutyuson legalább. Nekem is volt már tk-s kutyám, jelenleg egy mentett vizsla a családunk tagja és van egy fajta, amit majd egyszer nagyon szeretnék. Alsó hangon is 250-ről indul, de nem is ez a gond, hanem fejben még fel kell nőnöm a feladathoz(egy munka vonalú kutyusról van szó) és nem is tudom egyáltalán, hogy veszek-e valaha még kutyát. Iszonyat módon sajnálom a menhelyen és telepen lévőket és avval ugye sokra nem mennek, avval már inkább, ha majd legközelebb is onnan választok. Mindettől függetlenül abszolút megértem a fajtaszerelmeseket, felelős, lelkes tenyésztől vásárolni teljesen más, mondjuk Ők általában mínuszosan jönnek ki az egészből, a szaporítókkal ellentétben, no de hát nem is a pénzért csinálják.
2015. nov. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

En is igy gondoltam, ezert sem mentem bele, de azert gondoltam utana kerdezek.

Sajnos nem a penzen mulik. Tobb tenyesztovel kapcsolatban allok, romaniabol es szerbiabol is, de sajnos tul konkretak az elkepzeleseim, szint, nemet illetoen.

Nagyon nehezen mondtam erre nemet, de szaporitokat semmi esetre sem szeretnek tamogatni.

Mar nagyon regota varom hogy megszulessen az EN kiskutyam(:

2015. nov. 20. 10:30
 7/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Meg szabad kérdeznem milyen fajta kutyusról beszélünk és milyenek ezen belül az elképzeléseid? Persze, csak ha nem vagyok indiszkrét, kíváncsivá tettél.
2015. nov. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem például a kék német dog a favorit.

Ezzel szemben eddig 3 kutya volt a társam, egyik sem volt se kék, se dog. Mind befogadott. És (igaz, most nem tudok befogadni még egy kutyát), de ha megnézem a fajtamentést, azt hiszem, nincs is ilyen kutyusuk. Persze, szaporítós tele van hirdetéssel. De megmondom őszintén, hogy nekem még a magyarországi kék német dog felhozatal sem az a szint, amit én szeretnék. Tudom, hogy ez nagyon szemét állítás, de egy kiállításon láttam (azt hiszem cseh) tenyésztő kutyáit, és azok sokkal szebbek az én szememben. Persze, mindenki mást szeret, de nekem a hazaiak kisebbek, ráncosabb az arcukon a bőr, és valahogy olyan véznábbak, vagy nem is tudom, hogy hogy fogalmazzak. Ez az én véleményem, persze lehet, hogy amit kinéztem az beteges, vagy ilyesmi, nagyon még nem néztem utána a kenneleknek, de alaposan körbe fogom járni a témát, ha ott leszek. Az a lényeg, hogy nekem is nehéz dolgom van választás szempontjából, nem is a pénz a baj, de mindig jön egy kutya, amelyik életem szerelme, és így nem érem el a "célomat", persze nem bánom annyira, de remélhetőleg sokáig fogok élni, és egyszer az életben lesz egy gyönyörű, tiszteletre méltó kedvenc kutyám :)

Ennél már csak az lenne a jobb, ha megszerzem és rájövök, hogy nem is hozzám illik:D:D:D

2015. nov. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, jól látod, ők is szaporítónak számítanak! Mindenki az, akinek nincs bejegyzett kennele, és a kiskutyák, akik nála születnek, nem törzskönyvesek. Jól tetted, hogy végül nem mentél bele a vásárlásba! Milyen fajta kutyusról van szó egyébként?
2015. nov. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
milyen kutyát szeretnél?
2015. nov. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!