Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hetes fajtiszta palotapincsi...

5 hetes fajtiszta palotapincsi kiskutyának lehet venni bolhanyakörvet?

Figyelt kérdés
vagy esetleg valami fürdető??

2015. nov. 20. 09:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%

5 hetes??????????????? te jó ég, mi a francért hoztátok el ennyi idősen? Akár bele is halhat, Atyaég, mit művelnek egyesek..a kutyának 8, de inkább 10hetes koráig az anyja mellett a helye! Ja, törvény is bünteti egyébként :))))


Másrészről, pedig, neked egy KORCSOD, egy keveréked van, mivel TENYÉSZTŐ nem ad ki 5hetesen kutyát, se 4, se 3 hetesen. Bocsika. Jobb esetben csak pár betegsége lesz.:D



Egyebek közt a tenyésztő kutyái nem bolhásak, de ha még is bolhásak lennének, ő nem itt kérdezget, hanem elmegy egy ÁLLATORVOS-hoz, és ott érdeklődik, bár inkább saját magától tudja a megoldást.

2015. nov. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de nincs is még rá szükség gondolom, nyilván az anyja nem bolhás, legalábbis feltételezem és remélem.

Mert ugye a kölyök az alomban van még az anyjával, ahol lennie kell?!


Ha mégis szükséges, akkor sem kaphat bolhanyakörvet, állatorvos ad megfelelő szert, aki úgyis jön oltani nemsokára.

2015. nov. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
1-es, miért korcsozol le egy kiskutyát, aki nem tehet semmiről? Nem rá kell haragudni és tenni az agyadat, hanem segíteni. Az a kis szerencsétlen nem ártott neked, nem ő akart megszületni!
2015. nov. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kutyának ártok ezzel...ha nem én, majd más elmagyarázza a kedves gazdinak, hogy szaporítós kutya nem fajtatiszta. (alapból azt sem tudja megkülönböztetni, hogy mit jelent a fajtiszta (kutya, macska, ló) és fajtatiszta (pekingi palotakutya - mert hogy ez a fajta eredeti neve - , husky, német juhász, stb.) )

Ezek az emberek bátran ordítják, hogy de igen is fajtatiszta kutyájuk van, pedig nem. Csak fajtajellegű keverék. De ezt nem értik meg, az ő nyelvükön kell mondani. Nekem is keverékeim vannak egyébként, plusz befogadott fajtajellegű keverék, de én soha nem vágnék vele fel, mint "fajtatiszta" kutya :)


másrészről meg felb.sz, hogy 5hetesen miért nem az anyjával van a kutya, és miért bolhás..gondolom az eszükbe sem jut, hogy amelyik kutya bolhás, az sokszor férges is, így féreghajtás is kéne neki...de gondolom erről még nem hallott. Vagy majd mindjárt jön a kérdező, azzal ,hogy neki törzskönyves a kutyája. (mert hogy ilyenkor ez a duma jön. Persze, a fajta nevét sem tudja jól:D)

2015. nov. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudod, hogy nincs olyan kutyafajta, hogy "palotapincsi"? Amúgy meg fogod, elviszed állatorvoshoz, az megvizsgálja, ad gyógyszereket és azt is elmondja, hogy a bolhákat hogyan tudod kiirtani belőle.
2015. nov. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
25%

Utolsó. Abba egyetértek h nem jó ha bolhás meg h 5 hetessen még az anyja mellett a helye.

Meg igaz h nem fajtiszta hanem fajtatiszta,de énis írtam már férre.

Azt meg nem értem h például miért baj ha valaki szaporítótól vesz kutyát,szaporítók közt is van külömbség. Meg hallottam már olyat is hogy aki ílyen helyről vesz kutyát az rossz gazdi ( sztm nincs összefüggés a két dolog közt! ) ,meg ha én szaporítótól veszek ktyát nem jelenti azt h pl támogatom a szaporítást!

Nekem az első kutyám Argentin Dog volt ( jellegű ),úgy kaptam szüleimtől és szaporítótól,13 évet élt és soha semmi baja nem volt. És megfelelően gondoskodtam róla.

Most van egy szaporítótol vett 13 éves Pincsim,a Dog után került hozzánk fél évvel. Meg van egy fajtatiszta Amerikai Staffordshier Terrierem,tenyésztőtől vettem és engedelmességin,ügyeségin mindig az első helyeken volt,2 éves.

Tegnap vettem egy másikat, az anyja törzskönyves Pitbull az apja törzskönyves Amstaff,gyönyörű kiskutyus.

Sztm ha lehet se vegyél neki bolhaírtó nyakörvet,a doki ugyis ír pl cseppet ha bolhás,vagy bemész a gyogyszertárba és veszel mint én.

2015. nov. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
26%

Utolsó vagyok. Az is lehet h az ő kutyájának a kiskutyái.

Sztm mielött ilyennel támadnátok le,esetleg kérdezzetek tőle.

2015. nov. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Eleve nem kellett volna szaporítótól kutyát beszerezned, akkor nem lennél bajban. Az állatorvoshoz vidd el, mert könnyen lehet, h nem a bolhák fogják a legnagyobb problémát okozni!
2015. nov. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Ma 11.20-as:

Azért nem jó, ha szaporítótól vesz valaki kutyát, mert azzal támogatja ezt a tevékenységet (igen, te is, mivel ha SENKI nem venne tőlük kutyát, akkor befejeznék a szaporítást, hiszen nem érné meg nem nekik, nem lenne kinek eladni a kölyköket).

Azért nem jó, mert a szaporítók kutyái nincsenek szűrve az örökletes betegségekre. A te kutyáidnak szerencséje volt, de mi van azzal a sok ezerrel, amelyiknek nem? Amelyik szűrésekkel elkerülhető betegségekben szenved, pusztul el idejekorán?

A szaporító célja a pénzszerzés, vagy pusztán buta, és cuki kiskutyázni akar. Mindkettővel árt. Sok esetben össze nem illő kutyákat pároztatnak. A kölyköket legtöbbször nem nevelik jól, nem tartják megfelelően. Nem oltatják, nem féregtelenítik stb. Normális tenyésztőnél pl. nem szabadna bolhásnak sem lennie a kölyköknek. Idő előtt elszakítják az anyjától.

A pénzre hajtó szaporítók halálra elletik a szukáikat, kizsákmányolják őket, nem megfelelően etetik, stb. Ha kiöregedett, sokszor egyszerűen kib.asszák az erdőben.


Fenti dolgok megtörténtét támogatja minden ember, aki ilyen helyről vesz kutyát, hiszen a vevő tartja fenn a szaporítők tevékenységét. Kereslet-kínálat. Ha nem lenne rá kereslet, nem lenne kínálat sem.

2015. nov. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

Ezért nem szabad vásárolni szaporítótól:

[link]

Mert oké, hogy 10ből 1, pont a tiéd mondjuk tök egészséges, és legfeljebb csak idegrendszeri gondjai lesznek (ami amúgy nem tréfa, de az nem látható pl egy képről), de a többi kutya akár így is kinézhet. És ez csak 1 betegség, a rengetegből.


De vegyetek csak szaporítótól, végülis tényleg biztosan megéri azt a 20-30.000 Ft-ot, szűrések nélkül, ha meghal, hát meghal, majd lesz másik, de menhelyre be ne sétáljatok, az földbe nyomná a nagy egótokat!!!

Csak kapná meg a jussát mindenki aki ilyen helyről vásárol....

2015. nov. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!