Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudnék tenni?

Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
a lépcsőházban ahol lakunk lakik egy idős néni akinek van egy pitbullja. nagyon nagy és izmos. sokszor látom hogy a nem tudja kontrolálni a kutyát és elrántja a nénit. ezzel nem lenne baj ha a kutya nem lenne agressziv. majdnem megölte a kistestű kutyámat (de szerencsére pont becsukodott a liftajto) és több lakóra morgott már rá. beszétem a gazdajaval h nem akar e szajkosarat rakni a kutyájára de aztmondta ha félünk akkor ne menjunk liftel hanem gyalogoljunk. szerintem a 9. en ez nem oké... mit tudok tenni??
2015. nov. 20. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Gázspré.

Ha sokat okoskodik a gazdája, annak is.

Nem kell szarozni.

Ha lusta volt tanulni a kutyákról, majd az élet megtanítja rá, hogy hülye hozzájuk.

2015. nov. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát ez jó ötlet de nincs valami kiméletesebb megoldás. már csak azert is mert a gazsprétől megvakulhat a kutya és szegény nem tehet róla hogy hulye a gazdaja... ha feljelentjuk tesznek valamit? vagy nem érdemes?
2015. nov. 20. 20:27
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Azért mert van egy balhere gazda, ne a kutyát nyírjuk már ki..

2. A gázspray-t fújhatod, egy pittnek mit sem árt, főleg ha bepipul..


3. Állatvédők, jegyzők segítsége, videóra vedd fel, hogyha agresszív, ne érdekeljen, hogy a nő mit zagyvál.


Egy veszélyes kutyát közterületen csak pórázzal és szájkosárral lehet sétáltatni (illetve minden kutyára póráz kell..)

Gondolom nincs lefárasztva az a szerencsétlen állat, akár ebből adódóan is lehet bolond. Plusz a fajtánál legfontosabb dolog, A SZOCIALIZÁCIÓ teljes mértékben elmaradt..Nekem is ilyen kutyám van, bár ha velem nő fel, akkor nem lenne ilyen...És elhiszem, hogy ott a gazdájával cukimuki, de én mondjuk próbálok tenni az ellen, hogy ilyen legyen, és szájkosár nélkül el sem indulok, de ha ez a néni ilyen makacs, akkor el kell kobozni tőle. Fogjatok össze a lépcsőházzal, hogy ez így nem mehet tovább, írjatok alá egy petíciót, amit a jegyzőnek oda tudtok adni, hogy kobozzák el...Remélhetőleg még időben megoldódik, amíg emberre nem fog támadni úgy, hogy nem lesz ott a lift ajtó. (csak azért, mert az enyém is ilyen szemtelen, ő egyből nyakra megy..) Gondolj bele, lent vagytok, csomó gyerek, kutya, emberek..erre a nénit úgy elrántja, hogy elengedi a pórázt, a kutyán nincs szájkosár...Inkább nem gondolok bele, mi történne. Ez helyileg hol van amúgy?

2015. nov. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző, ez mind szép és jó, meg főleg demagóg, közhelyes, és lószart se ér.

Semmiféle hatóság nem foglalkozik érdemben ilyen esetekkel.

Az meg nem volt kérdés, milyennek kéne lenni a gazdájának, ezt mindannyian tudjuk, de nem olyan. És nem is mutat hajlandóságot.


Kérdező! Ha eredményt akarsz, nem fogod tudni elkerülni a konfrontációt.

Annak pedig ez a legkíméletesebb módja, mert nem okoz maradandó sérülést.

2015. nov. 21. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs, hogy semmit nem ér. Tudom, hogy a hatóságokat nem érdeklik ilyen "piti" ügyek, de figyelj, ha én is így fogom fel, ma már nem élne a kutyám...viszont tudod, van aki a sarkára áll, és addig megy, addig keresi mindenkinek a felső vezetőjét, hogy egyszer végre révbe ér. Ha nem teljesítik a feladatukat a hatóságuk, akkor be kell jelenteni, hogy megtagadták a munkavégzést... minden lehetséges, csak akarni kell, és nem hiszem, hogy 2-3 embert zavarna, hanem többet. Alapból a házmesternél kell kezdeni, ha elkezdik többen zavargatni, biztos nem fog mindenkit kidobni a lakóházból. Másrészről meg a jegyzőnek KÖTELESSÉGE mindent megtenni, ha nem teszi, akkor lehet tovább menni.


Azért mert a legtöbb ember csak panaszkodik, de véghez vinni már nem tudja, na pontosan ezért tart ott az ország, ahol...mert mindig mindenki elfordul, hátat fordít, behunyja a szemét, ahelyett, hogy végre tennének is valamit.


Amúgy vedd fel Lakos Gyögy-el a kapcsolatot, pesti, de nagyon sokat tud segíteni, önzetlenül, és hidd el, ő nem fogja rádnyomni a telefont!

2015. nov. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!