Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem kau szuka...

Hogyan neveljem kau szuka kölyök kutyám? Majd ivartalítva lesz ha olyan idős lesz

Figyelt kérdés
2015. nov. 20. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Következetesen. (bár először kellett volna tájékozódnod, és utána magadhoz venned, mert egy kau nem épp első kutyának való. Kaum van, ha konkrét kérdésed van, nyugodtan írj privátot)
2015. nov. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, semmiképp se kényeztesd el és verd össze.

Legyél határozott, de szeretetteljes. Legyenek bizonyos szabályok, amiket ne lépjen át, de azért nem kell egy kínai nagyfalat építened magad köré:D

Tehát, hogy értsd: Az ajtókon kapun soha ne ő menjen ki először, hanem te. Ezt úgy tudod elérni, hogy leülteted, mondod,hogy marad, és ha jó akk megjutalmazod. Ha nem, akkor visszaülteted, sok idő, de idővel megszokja. Bár az enyémnek még mondani kell, mert magától hajlamos elfelejteni:D:D

Kaját ne adj neki a tiedből, vagy ha adsz is, ne rendszeresen, minden étkezésnél. Ő egyen utoljára. Én előtte is leültetem, és mikor eltelt 2-3 perc, mondom neki, hogy egyen. Lehet, hogy ez alap, de ágyba ne vidd fel magadhoz:D Lehet lábnál, ha kinti-benti, de ágy tilos. Ja, láncról is szedd le, nem bírják, igazából egyik kutyának sem lenne szabad meggátolni a szabadságát..

Vidd rendszeresen sétálni, és persze ha van lehetőség, akkor iskolába. Őrzővédőre nem kell, benne van a vérében. De ebben nem vagyok otthon, szóval inkább kérdezz meg egy jó sulit.

Játssz vele, hogy megmaradjon a "gyerekes" énje, ez is fontos, hogy ne haljon ki belőle a cukipofakutya:D

Ivartalanítás jó ötlet, amúgy minél hamarabb, annál jobb, mert annál jobban lesz kezesebb. Kan kutyáknál szokott lenni, akik hajlamosak dominánssá válni (már kölyökkorban látszódik), hogy ivarérés körül már ivartalanítják is, és sokkal könnyebben bírnak vele :)

2015. nov. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

volt egy kuvaszom ő is szuka volt csak sajnos elpusztult és szerettem volna egy erős védelmező de barátságos vastag bundás kutyát

igen a kapus dolgot szoktuk csinálni ha sétálunk

iskolába is járunk

két hét múlva lesz ivartalanítva

csibészelést én sem szeretném

kisebb korában bent lakott de mostmár csak kint fog lakni

megkötni soha nem fogom és kennelben sem lesz

szabadon lesz tartva

2015. nov. 21. 11:25
 4/5 anonim ***** válasza:

nagyon örülök a válaszodnak, rendes gazdája vagy:) Lehet ,kissé bunkó voltam, de sajnos ezeknek a fajtáknak a gazdáik kevésbé bánnak társként a kutyával, holott pont ez a lényeg (az egyik..) :)

Szuper, hogy jól megvagytok, szerintem amúgy ha kint nincs ronga idő, akkor máskor is bevihetitek, már ha nem tud nagy dolgot leverni, ilyesmi, azzal nem lesz főnök vagy ilyesmi:P

Sajnálom a kuvaszodat, szuper kutyák a kuvik is, csak sokak szerint bolondok (ami persze nem igaz, de nekik felesleges is magyarázni:S)

Remélem sokáig megmarad a kaud:)

Ivartalanítás után azért lehetőleg legyen zárt helyen, nehogy elfertőződjön a seb :( És a gallér is fontos, hogy ne nyalja magának. Persze, ha nem megoldott a zárt hely, az sem nagy baj, csak akkor majd töröld néha át a sebét, mármint tisztítsd :)

2015. nov. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Csak ha mondjuk bevinném és pisi&kaki van akkor az nem jó főleg az utóbbi de majd vhogy rászoktatom

Amikor a kuvaszt ivartalínították azt mondta a doki hogyha nyalogatja akkor menjünk vissza és kap gallért (ruhát kapott és neki csak ez kellet nem nyalogatta)

Semmi gond

2015. nov. 21. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!