Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rendőrségi németjuhász szuka...

Rendőrségi németjuhász szuka kutyakölyök, szerintetek?

Figyelt kérdés
Venni szeretnék egy kutyát, házőrzésre (családi ház), mivel a németjuhászokról jók a tapasztalatok (saját is), ezért ilyenekben gondolkodtam. Mit gondoltak, jó választás lehet? Aki árulja az rendőr, elméletileg rendőrkutyák, már csak a szuka van meg. Kisgyerek nincs a háznál. Az ára 20 ezer ft (dysplasias rtg és hasonlók nincsenek sajnos)

2015. nov. 20. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Röviden: nem jó választás.


Ha fajtatiszta kutyát szeretnél, akkor dp. szűrt és tenyészszemlés szülőktől vegyél törzskönyvezett kölyköt.

Amúgy a német juhász nem kimondottan házőrzésre való, erre a célra inkább a nagytestű pásztorkutyák alkalmasak, mint pl. a komondor, kuvasz, kaukázusi juhász.

De a legcélszerűbb házőrző egy jó riasztó. Hosszú távon olcsóbb is, mint egy kutyát eltartani.

2015. nov. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
20 ezerért ingyen van, főleg ha oltott, mert annyi csak az oltás. Nem tudom hogy fajtatiszta lehet-e ennyiért, de ha házőrzésre akarod, akkor nem is baj ha keveredik kicsit, mert ellenállóbb lesz.
2015. nov. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként meg őrzésre pl. moszkvai őrkutya. Olyan mint bernáthegyi, csak nem kiás hanem inkább el.
2015. nov. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Általában a rendőrségen dolgozó kutyáknál nem evidens a törzskönyv. Náluk egy a lényeg, az adott egyed dolgozzon.

Az sem mindegy, mit dolgozott a kutya a rendőrségen. Mert egy nyomkereső, vagy szagazonosító kutyában igen kevés a területvédő ösztön.

2015. nov. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Házőrzésre nem a legjobb a németjuhász.

Azért van ennyi a házaknál, mert tucatfajta, de attól még nem lesznek jó házőrzők.

Ahogy előttem is írták, a pásztorkutyák jók erre, nekem kaukázusim van.

2015. nov. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Még a törzskönyves kutyák is betegesebbek, mint sok más fajta egyedei, én nem vennék német juhászt, a dp nagyon gyakori mind a szapcsinál mind a tk-s egyednél, a túltenyésztésnek "hála".

Őrzésre én ezeket venném, ezek nincsenek elcseszve, HA jó helyről veszel (láttam szapcsis egyedeket..ne akard tudni..): Kuvasz, Komondor (ezek olcsóbbak is, mivel magyar kutyák), Moszkvai, Sárhegyi, Kau, KÁJ. Szerintem.

2015. nov. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
azért mert rendőr árulja, nem lesz automatikusan rendőrkutya:) Ráadásul ha tudatosan , szolgálati célra tenyésztett, ott a szülők mindig meg vannak szürve, még ha törzskönyv nincs is. Inkább olynokat érdemes megkeresned, akik ilyen kutyák tenyésztésével foglalkoznak, náluk szokott lenni olyan növendék, aki meg van már szürve, de van olyan problémája ami miatt szolgálatra nem alkalmas, pl.fél a magasban, vagy gondja van az emberekkel, épülettel. neked ilyen otthonra tökéletes lesz. és családba elég szépen be tudnak szokni, nem szokott velük gond lenni.
2015. nov. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha valóban rendőrkutya, akkor a kert kevés lesz neki. Foglalkozás kell, tréningek, munka, őrző-védő, élete végéig! Kell a minden napi mozgatás, szellemi fárasztás. Ez drága is, időigényes is, tudnád vállalni?
2015. nov. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!