Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A törzskönyves kidobott...

A törzskönyves kidobott kutyák miért nem a tenyésztőhöz kerülnek?

Figyelt kérdés

Én nem értem, annyi ilyen hirdetést látni, hogy törzskönyves kutya keres örökbefogadót. Miért nem a tenyésztőhöz viszik, ha nekem lehetőségem lenne tenyésztőnek lenni, az első dolgom az lenne, ha megtudnám, hogy kidobták, hogy 1. magamhoz veszem és inkább nem adom örökbe, hanem magam mellett tartanám, BÁRMI is legyen vele, 2. feljelenteném a ...-be a gazdáját, és eltilttatnám a további életében való állattartástól...


Miért a menhelyeken sínylődnek, egyáltalán milyen tenyésztők az ilyenek?...


2015. nov. 20. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
38%

"feljelenteném a ...-be a gazdáját, és eltilttatnám a további életében való állattartástól..."


Pont ezért, gyávák felelősséget vállalni, inkább lapulnak mint sz_r a fűben és sunyiban passzolják le a kutyát. A kisgyerek is inkább "elhagyja" az ellenőrzőjét, ha egyest kap, csak a szülő rá ne jöjjön.

2015. nov. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát pedig mennyivel könnyebb lenne minden, ha nem lenne sok gyáva féreg a világon..én anno a kutyám miatt hivatalról hivatalra jártam, amíg sikerült elintéznem, hogy vegyék el a szadista gazdájától, mert mindenki lapított (persze, hogy cigány volt a gazdája..) És persze be vannak tojva a gazdától hogy majd jön a cigányvajda fővezér, és mindenkit lekaszabol. Én meg elküldtem őket a francba ott helyben, megmondtam, hogy figyelni fogom őket, még egy kutya lesz, nekik végük, nem hagyom annyiban. Tipp, azóta hány kutya volt a portájukon, Szerencsére 0 :) Oké, lehet pont szerencsém volt, de...talán ha mindenki a sarkára állna, nem ott tartana az ország is, ahol..
2015. nov. 20. 22:38
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
A legtöbb gazdi még a chipre is sajnálja a pénzt, hát még oltásokra. Minek ezeknek egyáltalán állat?
2015. nov. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem a "törzskönyves kidobott" megjelölést. A törzskönyvével együtt dobták ki? A nyakába volt kötve? Ha meg azt látod, hogy örökbefogadót keresnek a törzskönyves kiskutyának, akkor az sem azt jelenti, hogy kidobták, hanem hogy gazdát keresnek neki.
2015. nov. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak tenyésztők, akik elvárják, sőt, kikötik, ha valami okból meg kell válnia a gazdának a kutyától, hozzá vigye vissza. A mai világban sajnos egyre többen a régi , megszokott életükből sokszor szinte kilátástalan helyzetbe kerülhetnek.

Viszont gondolj bele, hogy nem minden tenyésztőnek van nagy birtoka,háza, ahol a visszavitt kutyákat tartani tudná a saját tenyészállatai mellett. Ilyenkor a kutyának is jobb megoldás, ha megfelelő, új gazdát keresnek neki.

2015. nov. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem, hanem chip alapján látják, hogy törzskönyves, tehát elismert tenyészetből származik. És a régi gazdájának nem kell.

Az én tenyésztőm bármikor visszafogadja a kutyáit, illetve volt is rá példa, mert rossz tartási körülmények voltak, éheztette, stb. és utána azt mondta a tenyésztő, hogy annyi szörnyűt kellett átélnie a kutyának, hogy már nem akarja örökbeadni.. inkább velük maradt arra a pár évre, amíg élt. És szerintem ilyen egy jó tenyésztő. Ha már valaki belevág, akkor számolnia kell azzal, hogy visszakerülnek a kutyák. Még ha csak ideiglenesen is. És igen, szerintem ha egy olyan menhelyen/gyepin van a kutya, akkor sínylődik, ahelyett, hogy a tenyésztőnél mondjuk minimum jobb minőségű tápot kapna. Ez a tenyésztő és szaporító között a különbség egyébként, hogy a szaporítót nem lehet elérni, a tenyésztő meg szó nélkül visszaveszi, és amíg nem találnak (akár közösen a menhellyel) gazdit neki, addig ott marad.


És nem csak szökőévben látom ezeket a hirdetéseket..mármint menhelyi/gyepis megosztásokat..több fajta, több hirdetés...:(

2015. nov. 21. 07:24
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek veled, én is visszaveszem a kutyát, ha nem kell, vagy rosszul tartják!! De olyanról is hallottam már, hogy befogták, vagy leadták a kutyát, és csesztek értesiteni a tenyésztőt.
2015. nov. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Vannak olyan menhelyek is, ahol bármi okból gond van az örökbefogadott kutyával (pl. költözés, meghalt a gazdája), visszaveszik. Nemcsak a fajtatisztákat, mindet.
2015. nov. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos még a tenyésztők sem tudnak mindenkit alaposan leszűrni kihez kerül a kölyök.


Tenyésztő ismerősöm is hozott vissza kutyát egy gazdától aki bántalmazta :( Ő akkor mondta,hogy nem tenyészt tovább.Mai világban ki tudja kihez kerül a kölyök,mi lesz a sorsra. Sok kennelben van az,hogy csak ismertségi körben adják el a kölyköket,pont ezért.

2015. nov. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy rakat törzskönyves szaporító, meg olyan is, aki hamis törzskönyvvel árul kutyát. Szóval a TK nem jelenti azt, hogy jó helyről van a kutya, sajnos. Normális tenyésztők visszaveszik, sőt, el is várják, hogy visszaadják nekik.

Illetve van néhány elborult állatvédő, akik szerint a kutyatenyésztés is emberiségellenes bűntett, úgyhogy előbb harapnák el a nyelvüket, minthogy szóljanak a tenyésztőnek. A gazda szeg szerződést, a menhelynek nem kötelessége megkérdezni a tenyésztőt, hogy átveszi-e a kutyát.

2015. nov. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!