Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos németjuhász kutyánk...

3 hónapos németjuhász kutyánk van! A problémánk az, hogy nagyon harapdál! Sok mindent megpróbáltunk már, de semmi! Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
2015. nov. 21. 14:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Nem megkéred rá, hogy fejezze be, hanem ráparancsolsz és otthagyod amikor durvul.
2015. nov. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

"Harapj" vissza.


Ahogy az előző is írta, (legalábbis a lényeg ez) teljesen hasztalan , és természetellenes mindenféle emberi kommunikáció, és kb biztosra veszem, hogy a "sok minden"-ben szinte csak az volt.


Mivel az ember az intelligensebb, nekünk sokkal könnyebb lemenni a kutya kommunikációjának a szintjére, mint tőle elvárni, hogy megértse az emberi kommunikációt.


Szóval semmi beszéd, semmi kiabálás, ha harap, használd te is a tested, ha fájdalmat okoz, okozz te is fájdalmat.


Ha megharap, keményen markolj rá egy pillanatra a pofájára, vagy a nyakára, olyan erővel, mint ha egy felnőtt németjuhász utasítaná rendre.

Ehhez össze kell szedned magad, mert azok azért elég erősen bírnak harapni... :)

De ha azt akarod, hogy elsőre komolyan vegyen, (márpedig egyértelműen ez a cél!) akkor ez a leghatékonyabb megoldás.

2015. nov. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

"markolj rá egy pillanatra"


Tehát ne szorongasd, ne lökdösd, hanem figyeld meg, hogy ha egy kutya pimasz a másikkal, egy idő után hogyan utasítja rendre a másik a kötekedőt.

Villámgyorsan odakap, nem is harap, mert ez nem agresszió, hanem dominancia, és nem akarnak egymásnak sérülést okozni, csak a hierarchiát tisztázzák.

Inkább csak megüti a másikat a fogával, aztán kivár, tartja a pozícióját, amíg a másik testbeszéddel nem jelzi az alárendeltségét.

2015. nov. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Le kell fárasztani, megértetni vele, hogy a játékokat harapdálja. Nem könnyű, mint ahogy egyik kölyökkutya felnevelése sem könnyű. Kutyaiskolába hordjátok, ott is kellőképpen lefárad, ha jó a suli, és együtt bandáznak a kutyák. Amíg fel nem nő, addig lesznek bajok, majd jön a tinikor, akkor meg alkalmi süket is lehet, vagy elfelejti a betanult parancsokat..nem mindegyik kutya ilyen nehézkes, de tudni kell, hogy vannak könnyebb és nehezebb esetek is. És igen, egyébként ilyenkor határozott rászólás, majd faképnél hagyás. Ez az egyik legjobb módszer.
2015. nov. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Igy tettünk ahogy irtátok! Rámarkoltunk a pofijára,de annál jobban csinálta! Sőt a kezünk után kapott!Ugy néz ki ,hogy minden próbálkozás kudarcba fullad ! .
2015. nov. 21. 14:40
 6/25 anonim ***** válasza:

Nekem is német juhászom van, de sose fogtam rá a pofájára, pedig ő is rendesen harapdált kölyökkorában. Egyszerűen ha harapott, rászóltam, hogy NEM!, és azonnal otthagytam. Rövid idő után már ha mozdultam, hogy otthagyom, abbahagyta a harapást. Nálunk a NEM szó a leghatásosabb, bármiről akár egy alkalommal is le tudom így szoktatni, csak az a fontos, hogy pontosan akkor mondjuk, amikor az adott dolgot elköveti.

A német juhászok hihetetlenül intelligensek, és gyorsan tanulnak.

2015. nov. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Tudom! Igazad van! De " Ő " már tulzásba viszi :(
2015. nov. 21. 15:00
 8/25 anonim ***** válasza:
hány hetes korában lett elválasztva a testvéreitől?
2015. nov. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
6 hetes volt a kutyus mikor elhoztuk! Miért?
2015. nov. 21. 15:20
 10/25 anonim ***** válasza:
77%
Mert minimum 8 hetesen lehet elhozni... nem is tanulta meg még a lényeget akkor szerencsétlen kutya.
2015. nov. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!