Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan fajta, amelyiknek...

Van olyan fajta, amelyiknek elég a napi séta?

Figyelt kérdés

Unokatesóm pár hónap múlva költözik saját házba, szeretne majd saját kutyát is (eddig csak a szülei kutyáival foglalkozott). De valami tüdőbetegsége van, asztma vagy nem tudom, az a lényeg, hogy a kutyákkal nem tud mozogni nagyon, a szülei kutyáival is csak annyit foglalkozik, hogy fésüli őket, néha rövid séta, esetleg dobálja a labdát nekik, emellett tanítja is őket, ha eszébe jut valami. Szülei szerencsére foglalkoznak a kutyákkal, így tulajdonképpen neki nincs sok dolga:D

De szereti az állatokat, és szeretne is sajátot, viszont, mint írtam, például nem mehetnek vadregényes erdőbeli kalandra, vagy nem sportolhatnak, tehát nyilván egy sok foglalkozást, fárasztást igénylő kutyával nem járna jól.


Kinti-benti kutya lenne, eddig kaukázusival és spániellel foglalkozott, ez a két fajta volt/van a szüleinek.

Igazából szívesen fogad is be, csak attól fél, hogy itthon kinyílna a kutya, és túl pörgős lenne, a mostani spancijuk is ilyen, 6évesen hozták ki, kedvenc elfoglaltsága az alvás volt, de náluk olyan mint egy kölyök, folyton játszana,állandóan nyúzza a nagyot:D


Én hirtelen a Basset Houndot mondtam, de kevés fajtát ismerek tökéletesen, így nem mertem neki ajánlani többet. Egyenlőre úgy sem venné meg, félév-1év után csak.


2015. nov. 21. 14:35
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%

Szia!

Nekünk puli van,és egy picit pörgős,de ha van kertje akkor kiváló kutya és nagyon cuki.

Szinte mindent megyesuik,es nem vészes

2015. nov. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Így hirtelen a mopsz jutott eszembe, ami jó lehet neki. Van működő fajtamentésük is:


[link]

2015. nov. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én idős menhelyi kutyát javaslok, olyan menhelyről, ahol tényleg részletesen és őszintén tájékoztatnak. Nagyon jó, hogy az egészségéhez mérten felelősséggel választ, sok sikert kívánok hozzá!
2015. nov. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én is egy nyugodt idős 6-7 éves kutyust választanék menhelyről.


Mopszból vannak aktív egyedek ismerek 2-őt alig lehet őket lelőni :D


Basset hound még jó lehet,báár míg fiatalok addig ők is aktívak. Volt osztálytársamnak 2 is van és állandóan rohangálnak,nyilván mondjuk egy 2 órás sétától már kipurcannak :D


Mennyit tud sétálni például fél-1 órát?

Ennyi egy idős menhelyi kutyusnak elég.

2015. nov. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Angol bulldog!
2015. nov. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha az túl lassú, akkor bullmasztiff-átlagos energiaszint.
2015. nov. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Vannak nagyon nyugis fajták, molosszerek, collie, mopsz és hasonlóak. Jól kell választani, de menhelyeken is van olyan kutya, aki még a minden napi sétát sem igényli feltétlenül.
2015. nov. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Idős kutyát mondanék én is, 8-10 év és afölött. Lelkileg elképesztő, amit nyújtani tudnak - még ha rövid ideig is -,és ők már biztos nem kezdenek el randalírozni :) Annyi a para velük, hogy anyagi háttér kell, mert az időskori betegségek nyilván nem kímélik őket. Ez persze minden kutyára igaz, mert bármelyik lehet váratlanul beteg, csak az öregnél mondjuk számítani lehet rá, hogy néha szervizbe kell velük menni.
2015. nov. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Továbbra is mopsz. Napi egy séta, plusz sok játék a másik két kutyával és a gazdival, és remekül elvan. Szerintem nem véletlen, hogy idősebb embernek is ajánlják.


[link]

2015. nov. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Egy IGAZI collie pont, hogy nem nyugis :) Szeretnek mozogni, dolgozni.

Basset houndos ismerősöm a kutyájával naponta 2-3 órát sétál délután-este, lazán meg 10 km-ert :) mozgékony jószág...

Ha nincs konkrét fajta elképzelés, mindenképpen középkorú menhelyi kutyát ajánlok

2015. nov. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!