Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van mindenki ennyire a...

Miért van mindenki ennyire a konzervek ellen? (Tisztelet a kivételnek. )

Figyelt kérdés

Mindig azt írják válasznak, ha valaki konzervet is etet, hogy fölösleges, mert a nagy része víz és elég nekik csak a jó minőségű táp, megpróbálják lebeszélni róla.

Persze mi is meglennénk teljesértékű müzlin, de azért szívesen ennénk mellé pl. joghurtot is, hogy ne legyen olyan unalmas.

Azt értem, hogy vannak rossz minőségű konzervek (pl. Chappi), amiket tényleg pénzkidobás adni, mert még hús sincs bennük, ezért jó felvilágosítani a gazdikat, de vannak jó minőségű konzervek is (pl. Real Nature, Premiere), amikben már 60-70% hús van. Természeten ezek már drágábbak is, de tényleg hús van bennük. Ezekkel mi a gond? (Persze nem jó a fogaknak, ha folyton azt eszi, de itt csak arról van szó, ha a táp mellé rendszeresen vagy néha adnak konzervet is.)

Amúgy nem vitatkozni szeretnék, csak mások érveit is meghallgatni. :)

Előre is köszönöm. ;)



2015. nov. 21. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a többség nem Real Nature konzervet vesz....
2015. nov. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én kezdő kutyásként megszívtam a konzervvel.

A kutyáim:

kövérek voltak,egyiknek 3 fogát ki kellett húzni 5 évesen,mert elrohadtak.Pedig kaptak tápot,csontot,rágcsát is.

Rengeteg székletük volt.


Emellett később szembesültem,hogy 80%-a kb víz,tápértéke nulla. Szóval igazából semmi értelme nincsen és még a kutyáknak sem tesz jót.


Tápozok,vannak időszakok mikor nyersen etetek.


Tavasszal volt egy időszak vettünk Real Nature konzervet,mert a kutyák nem ették a tápot,elvevős módszert alkalmaztuk,de idős kutyámnak 2 nap után hasmenése lett.Gondoltam ez nem tréfa,mert ő hajlamos bélgyulladásra ami hasmenéssel kezdődik.Így vettem RN konzervet és egy kis kanállal kevertem a tápjukba egyből ették.Pár hónapig vettünk nekik és egy kis kanállal kevertünk hozzá,csak az íze,szaga miatt.


Székletük sajnos még így is több lett,hiába egy kis kanállal kevertünk bele :/ Hízni kezdtek.


Aztán nyerseztem 4 hónapig,azóta ismét táp. Amit megesznek :)


Igazából sokan a konzervet fő kajaként adják vagy fele konzerv fele táp,nem is jó minőségű egyik se.Aztán így szépen hiánybetegség alakul ki.


Jó minőségű konzervvel nincs bajom ha időnként keverve van a táphoz,de alapjában véve felesleges egy kutyának.

2015. nov. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ahogy az első is írta, sok gazdinak a konzerv a Chappi-t és társait jelenti

én például ismerek olyan embert, aki 12 évig tesco gazdaságos kutyakonzerven tartotta a kutyáját, mondván, elég az neki, meg még pár hasonlót, aki vagy maradékot ad a kutyának, vagy ilyen konzervet

2015. nov. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Tehát a konzerv minőségével van a gond.

Én havonta párszor adok nekik a táp (Brit Premium) mellé, valami jó minőségű konzervet, ami 1-2 napig elég egy kutyának. Napi kétszer esznek. Mást nem szoktak kapni, csak jutalomfalatot (Frolic) és néha valami kutyakekszet (általában Pedigree), illetve rágcsálnivaló füstölt csontot. Ja, a nagytestű kutyus kapott ízületvédőt (Luposan), amíg fejlődött. De ennyi. ;)

2015. nov. 21. 17:05
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Én most etettem a kutyámat középkategóriás konzervvel (800 Ft darabja, 1200 gramm), mert ivartalanítva volt, és azt mondta az orvos, hogy konzervezzek, varratszedésig. Ez 2 hét volt, naponta 2 konzervet evett (2300 g kb.), és lefogyott...

És még így is drágábbra jön ki ez a közepes kategóriájú konzerv, mint a szuperprémium táp, amit kap :(Szóval most hízlalom épp a normális táppal.

2015. nov. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, neked is. :)

Nálunk nem volt probléma vele, de az igaz, hogy lazábbat kakilnak tőle, bár én táp mellé adom.

2015. nov. 21. 17:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem sokan ilyenkor rögtön a nagyon gagyikra gondolnak.


Ha veszel pl. egy Platinum konzervet, az egy masszív hústömb. Az ilyen Lidl-es 100akárhány forintos konzervek meg ilyen gagyi párizsi kategóriának felelnek meg.


De ott van a DM-es kutyakonzerv meg pástétomok(Dein bestes),ami bár gyengébb kategória(80% víz), azért mérföldekkel jobb, mint egy Chappi.

2015. nov. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudom elképzelni mivel lehet megindokolni a konzerv adását, amire nincs jobb alternatíva (én ezért vagyok ellene).

- "A kutyának rossz már a foga, nem tud rágni." Tessék neki darálékot adni, húspépet fog nélkül is gyönyörűen eszik és abban tényleg több hús van.

- "Mert szereti." Ja a gyerek meg ha engednék csak csokin és colán élne, mert finom. Persze erre mindenki felszisszen a konzerv sem különb.

- "Lazítja a székletet." Ha azzal baj van, sz.r a táp vagy egyéb, amit a konzerv mellé kap vagy beteg ez ezen nem segít.

- "Akarok neki kedveskedni." Akkor vedd a pórázt és vidd el a Bakonyba kirándulni vagy fürdeni egy tóba, játssz vele 1 órát vagy ülj mellé a földre és beszélgetve fésüld ki, ezeknek ezerszer jobban örülne, csak ez már "sok" ennyire nem fontos a kedveskedés.

- "Fel akarod dobni az unalmas tápot." Üssél rá egy tojást héjastól (heti max. 2) vagy tegyél rá egy kanál joghurtot vagy teáskanál mézet, esetleg szórd meg kókuszreszelékkel vagy kockázz közéje egy-két csirkeszívet imádni fogja stb. Természetes, olcsóbb, egészségesebb.

- "Az orvos tanácsolta". Miért ajánlotta ezt? Indok? Ha tényleg meg tudja indokolni, én még nem hallottam valódi indok, ami megállja a helyét akkor ok különben sürgősen doki csere. A mi kutyánk ivartalanítás közben is barfozott, ugyan olyan szépen rágta a liba farhátat mint varratok nélkül. Nem tudom miért tanácsolta az egyik doki a konzervet ehhez.


Ellenérvem viszont van jó pár:

- drága

- a 95%-a a konzerveknek vállalhatatlan sz.rból van és vízből

- büdös lesz tőle a kutya és a széklete (szerintem a kutya szája és a szőre is büdösebb tőle)

- nem egészséges az összetétele

- leszoktatja a kutyát a rágásról, ami többek között a fogkőnek nagyon kedvező

- a fém dobozos kaja épp annyira káros rájuk mint ránk emberekre (ritkán látni, hogy valaki nem 3 napig a hűtőben kanállal benne tárolja)

2015. nov. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Mi azért adunk konzervet (jó minőségűt) mert a macskáink alig isznak (ha beledöglenek, se:( - amikor csak száraz tápot / nekik készített házi kosztot kaptak, akkor sem ittak, szóval nem a konzerv miatt ilyenek

Ezért mi vegyesen adjuk.

Mindenből lehet jó és rossz minőségűt is kapni. Nekünk megfelelő összetételű, nem horror árú száraz tápot nehezebb volt találni, mint megfelelő, megfizethető konzervet.

2015. nov. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy ők jobban innának olyan helyről, ami folyamatosan folyik? mármint vannak olyan kutyák és macskák, akik nem szeretnek álló vízből inni
2015. nov. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!