Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik BARF módszerrel etetnek?

Akik BARF módszerrel etetnek?

Figyelt kérdés
Nektek széthordja a kutyátok a csontot a lakásba? Szeretnék áttérni a BARF etetésre de nem szeretném hogy széthordja az egész lakásba a csontot. Az megoldás ha addig bezárom a szobakenneljébe? Amúgy yorki és 120*75-ös a kennelje. (Szereti a kennelt. Ameddig nem vagyunk itthon bezárjuk oda mert nem akarjuk hogy kárt tegyen magába)

2015. nov. 22. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attól függ mennyire zabagép a kutya. Én nem vagyok BARF-os, ez az egyik ok ami miatt nem kezdeném el. Az én kutyám imádja széthordani a cuccot, még a tápot is képes kirakni a tányér mellé, és onnan megenni. Viszont láttam már olyan kutyát, aki két harapással eltűnteti a komplett csirkecombot, de persze az nem yorki volt.

Te ismered a kutyádat, te tudod milyenek az evési szokásai. Esetleg kicsire is darabolhatod a kaját, de nálunk még úgy is elhurcolná valahová.

2015. nov. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Etesd a kennelében. Kaja előtt tegyél be valami anyagot, ami a Terítője lesz. Ha megette az ételt, kiveszed .Sosem adtál még neki csontot rágni?
2015. nov. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Még nem. Kb 4 hete van csak nálam. De biztos nem baj ha a kennelbe eszik?
2015. nov. 22. 18:34
 4/10 anonim ***** válasza:
A kennelbe szoktatást úgy szokták kezdeni, hogy ott kap enni. Az evés jó, akkor a kennel is jó számára.
2015. nov. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
:D Mi nem úgy csináltuk :)
2015. nov. 22. 18:53
 6/10 A kérdező kommentje:
Neked is köszi a választ. :)
2015. nov. 22. 18:53
 7/10 anonim ***** válasza:

ma 18:53

Nem baj. A lényeg, ehet nyugodtan. Viszont, ha nem hurcibálja szét az ételét, akkor talán a húst sem fogja. Nekem pl az nj-m a csontot, vagy a nagyobb csontos darabot a plédjére viszi rágni, mert ott nem csúszik :))

2015. nov. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A széthordás rajtad múlik, szoktatás kérdése. Az én kutyám 10 hetesen egyszer próbálta meg bevinni a kaját a szobába, többet nem. Erre különböző módszerek vannak, hogy érd el nála. A tálkájából kiveszi és mellette eszi meg, de arrébb nem viszi. Amikor végzett tükör simára nyalja a padlót, de ha nem találod elég tisztának feltörölhetsz/moshatsz utána. A kennelben is etetheted ha neked ez a szimpatikus, de nem szükséges.
2015. nov. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Több barfos kutyánk van, volt, egy volt közülük, amelyik a tál mellé vitte a kaját, de mivel nálunk a csont az általában csontos hús, így az etetés alkalmával, pár perc alatt betörlik az egészet, nincsen egész nap eszegetés, hurcolászás.

Ha nagyobb csontot kapnak, azt hónapikig rágják, nyilván hurcolásszák is, de az inkább egyfajta játékként, rágókaként funkcionál, mint ételként.


Etetheted nyugodtan a kennelben, de ha jó evő lesz a kutyád - vagyis azzá neveled - akkor nem nagyon lesz hurcolászás, simán megeszi mondjuk a konyhában pár perc alatt a napi adagot.

2015. nov. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor tudja elhordani ha meg van engedve neki.. Enyém is próbálta a kezdetekben elhurcolni de nem engedtem és meg van oldva.
2015. nov. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!