Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes beagle kutyát venni?

Respect 99 kérdése:

Érdemes beagle kutyát venni?

Figyelt kérdés
Álmaim kutyája a beagle, viszont rettentő sok panaszt lehet róla hallani, szökősek, nem házőrző,és ezek miatt nem tudom anyuékat se rávenni, mert sok rosszat hallottak róluk.

2015. nov. 22. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyereknek? Soha! Főleg ha a szüleid se akarják.
2015. nov. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nekem beagle kutyám van. Imádja a gyerekeket még úgy is,hogy sokszor húzgálják a fülét. Nagyon okos kutya tanitható. :-) Házörzőnek is jók.
2015. nov. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon édes és szeretnivaló kutyák.:)

Az sajnos igaz, hogy szökősek, és nem a legjobb házőrzők. :/ A mi beagle kutyusunk konkrétan jobban fél a gyerekektől, mint bármi mástól. :D

Szóval tényleg nagyon aranyosak, imádnivalóak, de ez a kutyafajta sajnos nem házőrző, hanem inkább a társasági kutyafajtákhoz tartozik.

2015. nov. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A beagle vadászkutya, bár ezt ezek szerint nem mindenki tudja. Házőrzésre nem alkalmas. Szökős akkor, ha nincs megfelelően nevelve, és lemozgatva.

Nem ölebként kell kezelni, hanem vadászkutyaként. Következetes nevelést, elegendő mozgást, és agyi foglalkoztatást is igényel (ami a vadászatot helyettesíti, mert gondolom, nem vadászni akarsz vele). Így érdemes csak venni.

Ha nem ismered a fajtát, akkor miért "álmaid kutyája"?

Ha csak mert cuki, akkor felejtős. Akkor érdemes csak venni, ha olyan foglalkozást, nevelést tudnál neki nyújtani, amire valóban szüksége van.

Olvass utána a fajtának, és hogy mire való!

2015. nov. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazából annyira nem gyerek, 16 éves vagyok, és én azért tudnék vele foglalkozni.
2015. nov. 25. 19:53
 6/6 A kérdező kommentje:
És hát kedves 4. igen, képzeld tudom, hogy vadászkutya, mivel nagyon érdeklődöm ez a fajta íránt sokat olvastam utána, és sok ismerősömet kérdezgetem, akinek ilyen kutyusa van. Tudom, hogy szökős, de nekem azt mondták, hogy ha van neki elegendő hely a mozgásra és ha úgy van nevelve, nem szökik el. És azért álmaim kutyája, mert tulajdonképpen nem nagytestű kutya, nagyon aranyosan néz ki, barátságos, tanítható, és hát attól még mert nem vadászok vele, nem is lehet ilyen kutyust tartani? Ez hülyeség!!!!!!
2015. nov. 25. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!