Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha vennék 2 kutyát, akár...

Ha vennék 2 kutyát, akár törzskonyves szülőktől (nem testvéreket), és néha megengedném pár évente hogy legyenek kicsit, én szaporítónak számítanék?

Figyelt kérdés

Csak mert mostanában annyira divat lett magyarországon mindenkit leszaporítózni, aki nem tenyésztő. Én szívesen foglalkoznék ilyen szinten, mert szeretem őket, de nagyon nem érdekel a vérvonal meg a törzskönyv, sőt az anyagiak is csak annyiban, hogy az oltás féregtelenítés árát megkapja.(bár ez sem vágna földhöz, de nem is releváns mert ahol élek, bármilyen keverékért hajlandók ezt kifizetni, meg igazából ne legyen már ajándék, mert akkor tényleg olyanok is jönnek, akik talán állatkísérletre vinnék vagy hasonló)


A leírt a mai fogalmak szerint szaporító? Tényleg ilyen sarkos, hogy aki nem tenyésztő az már szaporító?



2015. nov. 22. 20:58
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
89%
Mivel a tevékenységed ártana a fajtának, ezért szaporítónak számítanál.
2015. nov. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
87%
Sima szaporító lennél. lehet cifrázni de ez semmi mást nem jelent! Egy tenyésztő nem attól tenyésztő mert tud adni törzskönyvet. nyugodtan olvass után mit is jelent az, hogy egy ember tenyésztő! Lehet pislogni fogsz.
2015. nov. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
87%

Persze. Mi más?

A tenyésztő szem előtt tart egy tenyészcélt: milyen típusú kutyákat tenyésszen, amik minél jobban megfeleljenek mind küllemben, mind wesenben a fajtastandardnak. Nem elég annyi, hogy nem testvérek. Lényeges az is, hogy vérvonalban (mit örökítenek) egymáshoz illenek-e. Lényeges az is, hogy egészségügyileg mit örökítenek (erre valók a szűrővizsgálatok). És persze a küllem és a jellem is fontos, a megfelelő idegrendszer, az, hogy a kutya természete, használhatósága valóban olyan legyen, ami kívánatos, amire az adott fajtát kitenyésztették. Erre való a tenyészszemle.

A tenyésztő természetesen törzskönyvezteti kölykeit, büszke rájuk, nyomon követi a sorsukat, örül a sikereiknek (kiállítás, munka, továbbtenyésztés).

Ismeri és nyomon követi a fajta történetét, a főbb vérvonalakat. Kiállításokra jár, és/vagy dolgozik a kutyáival, ha az munkára való fajta (vadász, őrző-védő. terelőkutya stb).

Na, röviden ez a tenyésztés.

Remélem, érthetően sikerült leírnom.

Miért nem csinálod így, ha szeretnél ezzel foglalkozni? Elég csak szukát venned, a kanhoz majd viszed fedeztetni.

2015. nov. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

És mióta létezik ez hogy "szaporító"? Mert csak mostanában olvasom mindenhol, régen nem is hallottam róla.


De ez alapján a definíció alapján akkor ha keverékekkel teszem ezt nem lennék az, mivel nem ártok egy fajtának sem.

Mint mondtam nem érdekem tenyésztőnek lenni illetve annak feltűnni. Ez a része egyszerűen nem érdekel mint az anyagiak sem.

2015. nov. 22. 21:12
 5/36 anonim ***** válasza:
19%

Azért kiváncsi lennék h akik mindenkire azt mondják h szapórítok honnan vettek kutyát,mert több mint a fele szaporítótól vett kutyát.

Szerintem ha néha lesznek kiskutyái és eladod őket nem számítassz szapórítonak.

Meg sztm mlndenki had döntse el maga honnan vesz kutyát.

Engem soha nem érdekelt más véleménye és ém megvagyok elégedve az Amstaffommal.

Meg van egy ismerősöm tenyésztő 32 éve és neki az a véleménye hogy nem minden szaporító egyforma és azért haragszanak a szaporítókra mert sokan inkább szaporítótol vesznek ( konkurencia ) .

Meg nem mindenki teheti meg amúgysem h tenyésztőtöl vegyen kutyát ,van ép elég költségem. De mindene megvan a kutyámnak és sok időm ,energiám van benne.

2015. nov. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
83%
Egyszerű mocskos szaporító mindenki, aki nem a saját kutyáit és a fajtát tartja szem előtt! Márpedig te ebbe a kategóriába bőven bele tartoznál, hisz a fajta nem érdekel, csak rontani akarsz rajta, a kutyáid sem számítanak, csak a cuki kölykök. De cuki kölyök rengeteg van a menhelyeken is, a legtöbb fajtát pedig rajtad kívül is rengeteg ember pusztítja itthon is. Már gyakorlatilag nincs olyan fajta, ahol ne lenne sok-sok félős, ideggyenge, nulla zsákmányszerző ösztönnel megáldott, örökletes betegségben szenvedő, egyszóval életképtelen kutya. Ezt miért is akarod te folytatni?
2015. nov. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
85%
Ha keverékekkel csinálnád, akkor is szaporító lennél, mert a kutyák számát szaporítanád mindenféle minőségi kritérium nélkül. Bárhogy is csűröd-csavarod, ez színtiszta szaporítás. Persze ha elég sokáig győzködöd saját magadat az ellenkezőjéről, akkor te magad egyszer csak el fogod hinni, de ez se változtat semmin.
2015. nov. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
93%

Tök mindegy, hogyan nevezzük, szaporító csak egy elnevezés. Nevezhetnénk akárhogy. Felelőtlen kutyagyárosnak is. Ez nem új jelenség, maximum a megnevezése.

Olyan kutyákat "gyártanál", amelyek nem biztos, hogy megfelelnek annak a fajtának, amibe tartoznak (vagy küllemben, vagy jellemben nem). Ami nagyobb gond, hogy szűrések és hozzáértés nélkül könnyen előfordulnak a genetikai örökletes betegségek, amivel a megszületendő kölyköknek ártasz.

Amúgy így is keveréknek minősülnek a kölykök, ahogy te szeretnéd őket, csak fajtajellegű keveréknek.

Ha eleve keveréket gyártanál, az is szaporítása a kutyáknak. Ami pedig etikailag vagy erkölcsileg szintén kifogásolható, hiszen tele vannak az utcák, a menhelyek, a sintértelepek. Minden "cél nélkül" megszülető újabb kutyával nő ezeknek a száma, vagy előlük veszi el az esélyt. Érted?

Tehát, aki valóban szereti a kutyákat, az nem akarhatja ezt csak azért, mert cukik a kölykök. Ez önzőség, semmi több.

2015. nov. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként kíváncsi vagyok, mi motivál. Tehát, hogy ha tenyészteni nem szeretnél, anyagi hasznot nem szeretnél, akkor MIÉRT szeretnéd, hogy szaporodjanak a kutyáid?
2015. nov. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Itt van egy cikk:

[link]


Igen nagyjából tudtam hogy ennyi minden beletartozik a tenyésztésbe.

De a cikk alapján ahol leírja mi a szaporító, már az első pont bukik. Rohadtul nem érdekel az anyagi haszon, pláne nem élnék ebből.

De a többi sem igaz.

Felénk nincsenek tele a menhelyek, csúnya szóval a kutya "hiánycikk", persze nekem társ ezért csúnya a szó.

2015. nov. 22. 21:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!