Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hosszú a pulik bundája?

Miért hosszú a pulik bundája?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy a komondoré miért: mert hasznos a farkasok harapása ellen. De a pulié?

2015. nov. 22. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A hideg ellen is véd. De egyébként régen sem a pulik, sem a komondorok szőre nem olyan volt, mint ma, a küllemre tenyésztés idején. Sokkal inkább kutya kinézetük volt, mint ma, rövidebb szőrrel.
2015. nov. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A mai hosszú szőr a tenyésztők számlájára írható. A jó juhász évente megnyírta a kutyáit, és még a birkafürdetőbe is bedobta néha :)

Olyan szőrrel nem is tudtak volna dolgozni, beleakadt volna mindenbe.

2015. nov. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, az enyém csak puli-havanese keverék, és ennél hosszabba nem hagyom a szőrét, mint ennek itt:

[link]

Magam nyírogatom otthon ollóval mindig amikor már hosszúnak látom valahol, mert amúgy gusztustalan amikor összefilcesedik a szőre és beleragad a kosz. Az nem kellemes neki sem szerintem amikor csimbókokba lóg a szőre. Amikor levágom a szőrét és megfürdetem, utána tiszta boldog szokott lenni.

2015. nov. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
az igazi komondoroknak és puliknak rasztás a szőre. ez nem azt jelenti, hogy összefilcesedik.minden tincset szét kell húzogatni zsinórokká. így jól fog kinézni a kutya. egyébként nagyon jó hőszigetelő ez a bunda: télen fűti őket, de nyáron hűti. én is megnyírom a komondorokat tavasszal, de csak nagyjából.
2015. nov. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak: ez nem pontosan így van, sokféle szőrminősége lehet egy komondornak vagy pulinak. Szalagos nemezes, zsinóros...és mind igazi komondor. A puli lehet zsinóros, vagy zsinóros jellegű, és keskeny szalagos.
2015. nov. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Manka68 ***** válasza:
Ez a szőrköntös a pulikat és a komondorokat szinte teljesen időjárásállóvá teszi. Védi őket a hidegtől és a melegtől egyaránt. Ezért nem is lenne szabad rövidre nyírni őket.
2015. nov. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Kedves Manka 68!

Nyúltál te már be nyáron a puli bundájába? Tűzforró.

A hosszú haj se kellemes nyáron, inkább összekötik a lányok, nem igaz?

Egész télen próbálom tisztán tartani pulim szőrét, hogy ne ragadjon bele a fél kert, és minden nyáron megnyírjuk őt, utána láthatóan sokkal jobban érzi magát, sokkal mozgékonyabb.

2016. márc. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Időjárásálló, persze...amikor kilós jégdarabok fagynak bele a komondor bundájába télen a hóból. Biztos nagyon kellemes neki...
2016. ápr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!