Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya táplálásával kapcsola...

Kiskutya táplálásával kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni: beáztatott táp mellé hogyan és mennyi egyéb ételt kapjon? (Részletek lenn)

Figyelt kérdés

8 hetesen kerül hozzám egy kistesű kölyök nemsokára, erre szeretnék felkészülni. A tenyésztő ad vele tápot (Happy Dog), azt fogja kapni, és ha beválik, akkor marad. Azt olvastam, hogy a kiskutyák gyomra érzékeny, és nem szabad össze-vissza váltogatni a kaját.


DE! Ha ez így van, akkor hogyan kaphat mellé zöldséget, rizst, gyümölcsöt? Attól nem lesz baja?


Egy étkezés csak egyféle kaját jelentsen, pl. csak táp, vagy csak nyers/főtt hús+zöldségek? Vagy keverni kell a kettőt?


Kiskutya mennyi idős korától mehet neki a nyers hús/főtt hús, répa stb?


Tudom, sokat kérdeztem, de aki tudja, légyszi konkrétan írja le, mert erre sehol nem térnek ki.


Köszönöm előre is.



2015. nov. 22. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak a táp, ha azzal akarod etetni.Semmi más. Főleg eleinte. Aztán mélyedj el a nyers etetésben, ha tetszik, átállhatsz rá.BARF, PREY. Ezek a kereső szavak.
2015. nov. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!


De jutalomfalatnak ettől még ugye kaphat répát, sajtot, virslit, ugye?

2015. nov. 22. 22:56
 3/5 anonim ***** válasza:

8 hetesen átállhatsz a (nyers) barfra vagy preyre ha szeretnél (tenyésztők közül valaki az anyatej után egyből ezzel kezd). Juti falatozni sok mindennel tudsz ha igazi, megszállott barfos/preyes leszel akkor szárított húsi lesz a tuti, ha tápos vagy lazább akkor virsli, sajt stb. A répára azért kevés kutya dolgozik olyan elszántsággal, mint a többi falatért. A tápot a nyers etetéssel nem szabad keverni.

A tápot 8 hetesen már egyáltalán nem kell áztatni, csak rontja a fogakat a rágás hiánya (fogkő) és rossz szokásokat vesz fel tőle.

2015. nov. 23. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2 hónapos kutyusnak nem kell beáztatni a tápot, már simán elrágcsálja.


Egyébként (nem mondom, hogy követendő a példánk:D) az én kutyám 12 éves, és mi állandóan össze-vissza eszünk :)

Ekkora haspók a világon nincs, reggelire száraztáp (Orijen) de napközben mindig kunyizik. És tényleg mindent megeszik, kb csak a nyers hagymát nem, de nem rémlik, hogy valaha bármitől is kapott volna hasmenést.

Persze, figyelj oda rá, főleg ha új ételt próbálsz ki, de azért nincsenek cukorból.

2015. nov. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Mentek a zöld kezek.
2015. nov. 24. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!