Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezért kaphatott oda?

Ezért kaphatott oda?

Figyelt kérdés

Van 1 1,5 éves kistestű kutyám és egy ugyanilyen hosszú kapcsolatom, az első naptól együtt élünk szinte. Mikor megérkezett a kölyök, elmagyaráztam a páromnak mindent, és nyomatékosan megkértem, hogy ugyanazokat jutalmazzuk és büntessük. Ez nem igazán sikerült, a legapróbb "bűnökért" is leüvöltötte, sőt meg is ütötte (pl, a földre letett táska megszimatolása, én ezt nem tiltottam soha, mivel a padló az ő szintje, így az arra letett dolgokat szerintem nyugodtan megvizsgálhatja). Emellett soha nem foglalkozott, nem etette, nem jött oda, mikor tanítottam.

Meg is lett az eredménye, elég a kutyára ránéznem, szinte tudja, hogy mit akarok, a leghalkabb suttogásomra, vagy legapróbb kézjelemre azonnal teljesíti a parancsot, az utcán laza pórázzal sétál, ha elengedem behívható.

A barátomat meg simán hülyének nézi. Már kb 1 hete mondogatta nekem, hogy morog rá a kutya, ha felengedi a kanapéra, abban nem kételkedtem, hogy morog, de azt hittem, hogy ránehézkedett a farkára vagy ilyesmi. Ma reggel tanúja voltam. A kanapén fekve tanultam, a kutya a hasamhoz gömbölyödve szundikált-akkor mehet fel bútorra mikor hívjuk, és első szóra le kell mennie- mikor a barátom mögém akart feküdni, a kutya felpattant, morgott és az arca előtt közvetlenül csattintotta össze az állkapcsát. Persze másképp reagáltunk hirtelen, én leküldtem a kanapéról, ő meg adott neki egy pofont.

Tudom, sokszor hibáztam mikor nem hagytam megütni a kutyám, de szerintem e ember, se állat nevelésében csak hátráltató tényező. 1-1 "atyai pofonnal" egyet tudok érteni, ha jókor kapjuk el a pillanatot, de akkor is, inkább a kutya grabancát rángattam meg.

Egyértelmű, hogy a falkasorrendet kell újraértékelnünk és ehhez egyedül kevés leszek, őt is tisztelnie kell a kutyámnak, így jobban részt kell vennie az életünkben.


A kérdés, arra irányul, hogy ezért fordulhatott-e vele szembe, vagy másért.

Gyakran járok a kutyával vendégségbe, vagy anyukámhoz, nagymamámhoz vagy átmehet szomszédolni is, nagyon örülnek ott is neki. Soha senki nem említette, hogy emberrel vagy állattal így viselkedett volna.

Mindig úgy voltam, hogy mindegy, hogy 1,5 kiló a kutya vagy 80, ugyanolyan neveltnek kell lennie, minden esetben, mikor nem tudom eldönteni, hogy a viselkedésén nézzek-e át, abba gondolok bele, hogyha rotim lenne mondjuk, mennyire tartanám semmiségnek a viselkedését (pl húzás).

Ami még meglepett, hogy a kutya már előttem is mert "rátámadni" a barátomra.


Szóval egyelőre biztos nem tanácsokat kérek a nevelésre, mert vannak terveim, csak arra vagyok kíváncsi, mennyire játszhattak szerepet a helyzet kialakulásában az ütések és az, hogy nem foglalkozott vele soha.


2015. nov. 23. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Te vagy a gazdája, téged tisztel falkavezérként, így neked kell helyretenned, nem a barátodnak.

A kutya rivalizál, azt hiszi alatta van a barátod a rangsorban. Neked kell igen határozottan letiltanod mindenféle féltékenységi rohamról.

2015. nov. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Meg persze nem ártana, ha a párod is újragondolná a dolgokat.

2015. nov. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem véletlenül most morgott előttem először, azonnal helyre is tettem.

Tekintve, hogy a barátom itt él, nem vendég, hanem családtag, neki is kezelnie kéne tudni a kutyát.

Ill. akárhány kutyanevelős műsort láttam, nem csak a gazdának kellett kivívnia a tiszteletet, hanem mindenkinek a háztartásban.

2015. nov. 23. 11:24
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen, ebben igazad van, ezért mondtam, hogy jó lenne, ha ő is átgondolná a dolgokat.

Veréssel nem fog elérni semmit, már most gyűlöli a kutya. Ebben a témában viszont ne tőlünk várj segítséget.

Ebből következik, hogy igen, a verések nagyban befolyásolják a kapcsolatot köztük. Én is lekeverek néha egy-két anyait a kutyámnak, de nem indokolatlanul.

Ha a kutyát semmiségekért bünteti a párod, mi lesz egy gyerekkel? Kiveri a fogait, ha leejt egy villát?

2015. nov. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy szeptember óta sokat veszekszünk, volt hogy dulakodásig fajult a vita, ezeket a kutya nehezen viselte, más a hangosabb szóra szaladgál körülöttünk és ugatni kezd.
2015. nov. 23. 11:31
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor neked is van gondolkodni valód, mégpedig, hogy érdemes-e így együtt maradnotok, van-e közös jövőtök, ha már másfél év után harcban álltok. De ez már nem ebbe a témába tartozik.
2015. nov. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sajnos ez jóval összetettebb, de tényleg nem ide tartozik.

Azért említettem meg, mert a kutyát ezek teljesen kikészítették.

2015. nov. 23. 11:36
 8/13 anonim ***** válasza:
Így, hogy megemlítetted a dulakodást, eszembe jutott még, hogy talán ezzel rátett egy lapáttal a párod a kutya gyűlöletére. Nem elég, hogy őt bántja, de még téged is. Még jó, hogy nem akarta, hogy mögéd feküdjön, csak gondolj bele.
2015. nov. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A dulakodás alatt a kutya védeni próbált téged. Szerintem ha alkalma lett volna rá, és nem esett volna pánikba, simán nekiment volna a párodnak. Az ilyeneket a kutya megjegyzi ám, eszméletlen memóriájuk van. Már csak a saját esetemből is gondolom ezt, amikor mentem velük a futira, és egy iszonyatosan részeg, láthatóan agresszív, igen termetes férfi jött felénk. Amikor közel ért hozzánk, ordítani kezdett (23 éves lány vagyok, gondolhatod, miket üvöltött...khm...), és el akarta kapni a karomat. A két kutyám elémugrott és borzolva, vicsorogva morogtak a pacákra. Két amerikai staffordról van szó, igazi emberimádó, hihetetlenül birka kutyákról, akiknek soha egy rossz szavuk nem volt. A hapsi miatt kifordultak magukból, érezték hogy nagyon megijedtem. Ezt a fószert megjegyezték; mindegy, hogy szín józan (a környéken lakik), ha meglátják, már gyanakodva, bizalmatlanul méregetik.

A te kutyádtól ez a viselkedés nem meglepő. Aki ordít vele, csak verni és cseszegetni tudja, és részt sem vesz a nevelésében, az lehet neki akárki, nem fogja elfogadni családtagként, pláne nem vezérként. Miután látta, hogy bántani akart a párod, mégjobban ellene van a kutya. Természetes, de ijesztő reakció.

2015. nov. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne felkeresnetek szakembert a problémával, aki foglalkozik ilyenekkel, hogy falkasorrend rendezés, meg viselkedési problémák. De azt azért tudd, hogy semmiféle képzés meg varázslat nem fogja a kutyát lebeszélni arról, hogy megvédjen téged, ha szükséges (márpedig egy párkapcsolatban dulakodás rohadtul a szükséges kategória).
2015. nov. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!