Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem "kínzás" a kutyát egy...

Nem "kínzás" a kutyát egy lakótelepi lakásban tartani?

Figyelt kérdés

Nekik ez nem rossz, hogy mindössze 1,5-2 szoba az életterük és kimenni sem tudnak, amikor akarnak? Meg hogy nincs egy kert, ahol szaladgáljanak és sétálni is csak reggel és este mehetnek, amikor kiviszik őket a gazdik? De hát szerintem ez is olyan kevéske egy kutyának, hogy napi 2x mehet és akkor is csak egy gyors pisi-kaki, aztán irány is felfelé... :(

Nekem nemcsak az a fontos, hogy legyen állatom, hanem hogy neki jó legyen. Nagyon sajnálom azokat a kutyákat, akik egész nap csak a lakások ablakaiból bámulnak kifelé, vágyakozva. Ha valaha is megkérdeznék erről és a kutya maga választhatna, szerintem a kertet választaná.


Tudom, hogy valószínűleg ezeket a kutyákat is ugyanolyan nagyon szeretik a gazdái és tejben-vajban fürdetik, ezt nem kétlem, de mégis, ettől függetlenül nem kínzás a kutyának, hogy 1,5 szobára korlátozzák az életterét?



2015. nov. 23. 15:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
HA megfelelően van vele foglalkozva, nem. 5 évig laktam 3 kutyával lakótelepen, nyáron költöztünk kertesbe. Ugyanúgy 8 órát dolgozom, stb, a kutyáimat, ha nem vagyok ott, ki sem lehet rugdalni a házból, kint pedig olyan közel jönnek hozzám, hogy néha véletlenül megrúgom őket. Tulajdonképpen a kert fölösleges, egyáltalán nem használják, csak akkor, ha fekvőbeteg vagyok, és nem tudom őket elvinni sétálni... amíg dolgozom, addig meg alszanak.
2015. nov. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%

Úgy, ahogy leírod, valóban nem jó.

Napi legalább 3 séta kell, ebből egy hosszú, ahol szabadon is mozoghat, játszhat stb.

Magyarul, ha a mozgásigénye és feladatigénye ki van elégítve, akkor nem kínzás.

2015. nov. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

Én nem értek Veled egyet. Ha megkérdeznéd az én két kutyámat, akkor szerintem nem így vélekednének. A kicsi 2 hónapos, a nagy pedig 5 hónapos. Óránként lemegyünk velük egészségügyi szünetre és a nagyot már napi kétszer sétáltatjuk 1-1 órát. A kicsinek még nincs meg annyi oltása, hogy nyugodt szívvel elvigyem sétálni, de amint meglesz, jön ő is.

Szerintem a rossz az, amikor a frissen elválasztott (rosszabb esetben 6 hetes) kölyökkutyát kivágják a kertbe, mondván, hogy úgyis kinti kutya lesz szokja meg, majd néha napján elviszik sétálni, mert ugye, ha nagy a kert, akkor minek elvinni sétálni címszóval...

2015. nov. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Szintén kis lakásban tartok közepes-nagy kutyát. Napi 3 alkalommal sétál, mindegyikben fél óránál töbett (a déli az fél órás) de a másfél órásat már nem bírja.

Azt kellene megtanulni, hogy a kutyának a gazdája mellett a helye, láttam már kertben szomorkodó kutyát, nem egyet.

(2séta pedig NEM elég.)

2015. nov. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Az a napi két séta jobb helyeken napi három, és összesen 2-3 órát kint van az állat minden nap, bandázik a többi ktuyával, munkaidőn kívül pedig végig a gazdával van. Egyedül meg úgyis alszik. Melyik része a kínzás? :)

Ha meg a gazda nem törődik a kutyájával, az lakásban is, kertben is ugyanúgy gáz. A kerti kutyának sem egy élmény 15 éven keresztül ugyanazt a kertet bámulni és ugatni kifelé. Ha van rendszeres séta, foglalkozás, programok, a gazdával együtt töltött idő, akkor tökmindegy, hogy hol van a kutya, mert jó élete van.

2015. nov. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
10%

De. A kutyanak is, meg a szomszedoknak is.

Nem engedelyeznem az ilyet.

2015. nov. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Szilvi & Argos ***** válasza:
84%

Nem a kert-lakás a kérdés, hanem a GAZDA!!! A kutyatartók 70%-ától elvenném a kutyát: kertbe kivágva tartják, jó esetben nem láncon, nem kennelben. Jó időben talán elviszik pár hetente sétálni, és kint vannak a kertben a gazdik...de télen, sötétben a kutya csak reggel és este látja a gazdáját 10-30 percig amíg kaját kap, s munkába mennek, munkából jönnek. Lakásban a többség dísznek tartja a kutyát, a séta kimerül 2-3x fél órában...pórázon másznak 1-2 km-ert gyökkettővel, ez SEMMI!!!

Aki jól tartja a kutyáját, az lakásból is leviszi 2-3-szor hosszan sétálni. Ismerősök, akik egyedül élnek, pl gyakran csak 2-szer sétálnak...reggel jó 1 órát, este 2-3-at...közte dolgoznak és alszanak, a kutyák köszönik, elfáradnak és szintén alszanak :) De a séták esőben-hóban-szélviharban is ugyanolyanok, póráz nélküli nagy barangolások, labdázások. A kerti kutyáknak is naponta egy, legalább 1-1,5 órás aktív séta, s a kertben tett játék-tanítás szükséges...LENNE

2015. nov. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
31%
4-es vagyok és a legőszintébben kérdezem, hogy miért lett lepontozva a válaszom?
2015. nov. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
52%

Én menhelyről hozok ki egy rottweilert 2.5 szobás lakásba.

Nem hiszem, hogy tudna, akkor panaszkodna.

Egyrészt még mindig jobb neki a lakásban ,mint a menhelyen a kennelben.

Másrészt naponta több órát lent tudok lenni vele, ahogy az előző kutyámmal is naponta órák hosszát sétáltam, amíg bírta, pedig kistestű volt.

Szóval, szerintem jobb dolga lesz, mintha egy kertben kéne céltalanul lézengenie....

2015. nov. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%

Mint ahogy a többiek is írták, szerintem is a körülmények a fontosak. Nyilván egy garzonban egy nagytestűnek nem túl kényelmes, de egy csivavát se lehet kirakni a kertbe.

Az én kutyám is kinti kutyaként kezdte, de mikor örökbefogadtam, tél volt, így bejöhetett éjszakára, nappal, ahogy írták is, rossz gazda módjára kiengedtem, mert nem tudtam, hogy milyen rosszaságot fog csinálni..1 hét után rájöttem, hogy ez a kutya meg se mukkan, nem hogy rosszaságot csináljon (mármint magára nézve veszélyes dolgot,vagy ilyesmi), úgyhogy 1 hét nappali kintlét után úgy döntöttem, hogy oda engedem, ahova őkelme kívánja. Így általában bent van, mert jobb bent a puha kanapén/földön feküdni mint kint:D De van olyan is, mikor fontos dolga van kint, és nem hajlandó bejönni, mert muszáj ugatni a többiekkel, és ha ez pl. éjszaka 11kor van, akkor kint éjszakázik, sajnos jó alvó vagyok, így fel sem kelek reggelig:D De télen spurizik be egyből, alig akar kimenni, szóval télen nem igazán marad kint éjszakára, csak tavasszal/nyáron/ősszel. Persze, ha elmegyünk kirándulni, akkor imádja, olyankor nem veszi fel, hogy hideg van, meg a napi sétánál se (kb. 4 km-t szoktunk sétálni naponta, ha szabadnapom van, akkor meg egésznapos kirándulás, kivéve ha valami durva dolog van(például fetrengek a láztól vagy ilyesmi:D).


Amelyik kutya amúgy pórázon van egész életében, annak tényleg nem lehet túl fényes az élete, de egy jól nevelt, kutyákkal nem harapós kutya simán eljátszadozik a többi kutyával :)

2015. nov. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!