Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem a német juhászom...

Mivel etessem a német juhászomat? (lenn)

Figyelt kérdés
Friss ételmaradékkal etethetem?Vagy attól lesz valami baja? Mit nem szabad neki adni?
2010. márc. 20. 22:49
 1/5 Akiteki ***** válasza:

Etetni etetheted, legfeljebb nem lesz szép és egészséges kutyád.

Krumplit ne adj neki, mert az csak kidobás, nem tudja megemészteni.

2010. márc. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekem is német juhászom van és én máléba szoktam neki főzni minden féle csirkehúst...meg hát száraz kaját.

pl milyen friss ételmaradék?

2010. márc. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csirke és egyéb szárnyas csöves csontját, pl combcsont, nyers sertés húst, belsőséget, nyers vadhúst ne adjál.Általában forrázz le minden húst. Burgonya, szemes magvak , nyers zöldség csak átszaladnak rajta.

Figyeld az alakját. Ha a bordáinál a farka felé eső utolsó borda kivehető,/ un lengő borda/ jó a súlya.Nem fogja túlterhelni az ízületeit a növekedés alatt.

2010. márc. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%

Akármilyen hülyeségnek is hangzik de egy németjuhász rengeteget eszik. Ezt tenyésztők is alátudják támasztani. Sőt a legtöbbet evő kutyafajtákhoz berakták mikor 2000--ben volt a nagyság, súly , lgte kutyafajták. Általában 2000 g -om kell egy nap fogyasztania. De ha kevesebbet kap nem történik semmi baja. Húslevest, zölsdéslevest is adhatsz neki. Bár én a füszeres kajával nem etetném a kutyámat mert csak ártok neki.

Burgonya, főtt csirke csont ( szilánkosra törik ) ezt ne. Csirkét csak nyersen adj neki. Bevásárlóüzletekben rengeteg nyers húst találsz és sokkkal olccsóbba jön ki evvel az etetsée mint a 9000 ft-s minőségi kutyakaják pl: Acana, Hill"s, Sciene Plan, Orijen....

Én multkor vettem 15 db csibenyakat 120 ft-ért és az 500 g volt. Disznónyelv (főzve) , csibenyak (nyers) , csibeszivek (nyers) , csibezúza (nyers) , pulykacomb (főzve) .. .akármit. És elhiheted olcsóbba belejön és extra egézséges lesz a kutyád. Hihetsz nekem.

2010. márc. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ha rendszeresen házi kosztot akarsz neki adni, akkor külön kell főzni a kutyának. Nincs szüksége fűszerekre, így a ti étel maradékaitok hosszú távon nem tesznek jót neki.

Rizs, tészta, mindenféle hús, zöldségek, gyümölcsök, túró, tojás mehet, rágcsának néha egy jó nagy csont vagy egy szelet száraz kenyér.

Krumpli, csöves csont, szőlő, mazsola, szilva, édességek, borsó, bab, kukorica, káposzta tilos.

Én nyersen semmilyen húst nem adnék a kutyának, csak főzve vagy sütve!

Mivel nagytestű, és ízületi bántalmakra hajlamos fajta, érdemes neki adni zöldkagyló kivonatot másfél éves koráig.

2010. márc. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!