Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sos! Lopott kutyam van, a...

Sos! Lopott kutyam van, a gazdaja tudja, hogy nalam van es el akarja tolem venni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A tortenet nem ilyen egyszeru, ahogy a kerdes hangzik. Miutan elhunyt a kutyam, nagyon nehezen tudtam feldolgozni, par honap mulva szerettem volna egy masikat, mert egyedul ereztem magamat. Talaltam az interneten egy aranyos kutyat, egy eves volt es elado. Azonnal megfogott mar keprol is. Megvettem, azota is velem van, nem volt benne chip, igy az oltasairol sem tudtam semmit, oltasi konyve sem volt, a tulaj allitolag oltotta, de bizonyitek sehol. Nem erdekelt, csak az, hogy most mar velem van es en mindent elrendeztem korulotte.

Fel ev mulva lattam az interneten egy fotot elloptak felirattal, ahol egy ugyanugy nyirt es egyforma szinu kutya volt a kepen, mint az enyime, amikor elhoztam es meg a varos is stimmelt, de hat mondom sok egyforma kutya van es lezartam magamban. De kb az elhozataltol szamitott masfel evre ra ujra lattam a hirdetest kozossegi oldalon es ala valaki elkezdte irkalni, aki a mellettunk levo utcaban lakik, hogy a lopas idopontja korul lett hirtelen a kornyeken egy ugyanilyen, kb ennyi idos kutya (enyime, kutyafuttatobol ismertem a holgyet, aki irta). Eloszor megijedtem, de mivel az a kutya chippes volt es az enyim nem, gondoltam semmi koze a kettonek egymashoz.. Aztan eszembejutott, hogy volt egy seb a nyaka bal oldalan, amikor elhoztam, ahova a chippet teszik. Osszeallt bennem: elloptak, kivettek a chippet a bore alol es eladtak... nekem. Nem mertem valaszolni a hirdetesre, mert feltem, hogy elvennek tolem, de nem reg a kutyafuttatoba a holgy, aki kommentalt kihozta a kutyam eredeti gazdajat es megmutatta neki, hogy nalam van az a hasonlo kutya. Szerinte felismerte a kutyam, de igazabol mindenkivel ugyanolyan baratsagos, szoval ez hivatalosan nem nagy bizonyitek masfel ev utan. Azt mondta a no, vissza akarja kapni, mutatott rola tovabbi kepeket, kozoset is, de en nem akartam odaadni, szoval azt mondtam sietnem kell, o pedig megkert, hogy csereljunk szamot. Egyszer hivott, de nem vettem fel, mert nem tudok mit mondani.


Ami teny:

Szerintem is az ove volt eredetileg, de csak egy evig, velem mar mesfel eve van, imadom es luxus korulmenyek kozott el, tehat ha allatvedoket hivna ram, nem vennek el. A chip ami van benne mar az en nevemre szol, nem bizonyithato, hogy volt benne regen is, ami mas nevere szol, az az alig lathato heg a nyakan egy serules is lehetne. Viszont tisztaban vagyok vele, hogy bar ezeket harmadik felnek nem lehet bizonyitani, en tudom, hogy lopott kutyat vettem, akit a gazdaja vissza akar kapni.


Mivel ugysem bizonyithatja, hogy az ove, siman mondhatom, hogy semmi koze a tiedhez, de felek hogy visszalopna vagy bosszut allna vagy valami, de vissza nem akarom adni, mert hihetetlenul szeretem!!!


Szoval valahogy megkene egyeznunk, de o is azt mondta nagyon szereti es masfel eve keresi, de o csak egy evet volt vele, en masfelet, tudom gyerekes erv...


Szerintetek mit tegyek?



2015. nov. 23. 23:59
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
62%

Heló!


Nagyon nehéz ügy. Igazából nincs olyan ,hogy jó megoldás. Például a ktuya nem szólhat bele. Mindketten szeretitek...


Bár szerintem úgy, hogy nincs benne arégi chip, és veled van másfél éve, maradjon nálad. Hsizen voltaképp veled nőtt fel.


Ha kel, tedd meg a jogi lépéseket, szeirntem melléd állna a jog, és így ha lopásra vagy bármiféle ellened és a kutya ellen irányuló dologra kerülne sor, melletted szólna, hogy már cselekedtél...

2015. nov. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
88%

Hát gyerekes érv sajnos, de a helyzet maga is elég hülye. Meg kell beszélni, erre nincs más mód. Ha a kutya nem sírva üdvözölte, akkor vélhetően ő nem siratja annyira a régi helyét (ami nem azt jelenti, hogy nem volt ott jó neki, csak már alkalmazkodott az új életéhez). Szóval szerintem neki már csak szivatás lenne az eredeti gazdájához hazaköltözni, bár nem akkora, hogy emiatt ne lehetne visszaadni, két hét múlva megint otthon érezné magát ott is.

Beszélni kell, nincs más megoldás. Lehet, hogy belátja a régi gazdája, hogy jó helye van a kutyának. Viszont te meg azt gondold át, hogy mennyire rohadtul ragaszkodhat hozzá, ha másfél év alatt nem adta fel a keresését... Képzeld el, ha a te kutyádat lopnák el, és ennyi idő után mégis megtalálnád.

Szóval üljetek le egy tálca sör mellett, legyetek megértőek, a kutya érdekeit nézzétek, és éjfélre lesz eredmény.

2015. nov. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
91%
És a tolvajt együtt verjétek laposra. Megérdemli.
2015. nov. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
42%

Nehéz helyzet, de én nem adnám vissza a helyedben.

Ha a másik felet nézzük én sem adnám fel a keresését egyik állatomnak sem. Viszont, mivel ennyi ideje nálad van és ha a kutyád tényleg luxus körülmények között tartod, (értve ez alatt azt, ami neki jó és nem cuki kutya rucik és társai)

a kutyával szúrnál ki ha visszaadnád. Ha normális megengedném, hogy jöjjön a kutyához, de nem adnám neki vissza pénzért sem.

Esetleg összebarátkozhatnátok és együtt tehetnétek feljelentést a kutya tolvaj ellen, aki anno tőle ellopta és neked eladta. Bár a chipelést nem tudom, hogy oldotta meg házilag, az még """"oké""", hogy ő tette az új chip-et a kutyába, bár nem tudom, hogy honnan szerzett olyan kutyachipet amiben már megvoltak az "új" adatok..

2015. nov. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
86%
A vásárlásnak nem maradt valamilyen nyoma? Mondjuk email amit a tolvajjal váltottál?
2015. nov. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
85%
Jó nehéz helyzet.Kérj tőle időt,hogy átgondold,legalább SMS-ben,mert az elzárkózás csak indulatokat kelt.Te jóhiszeműen vetted a kutyát,aki nem zokogott a gazda láttán és nagyon nagy is lehet a hasonlóság.Nem egészen biztos,hogy tényleg az övé.jó lenne ezt előbb tisztázni teljesen.Mondjuk genetikai vizsgálattal,ha van valami régi kutyafésűje,vagy cucca az ellopott kutyáról.Az ėrveidet,mely szerint miért olyan fontos neked a kutya,próbáld meg pontosan megfogalmazni a számára.
2015. nov. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
70%

mindenképpen jelentsétek fel azt aki eladta. valóban nehéz helyzet, a másik felet is megertem, hiszen még 1 év után se adták fel a keresést, biztosan ők is jó gazdák.

szerintem nem kotelezhet rá, hogy visszaadd, de mivel tudjak hol laksz, kb eltom képzelni hogy visszalopjak..szerintem a legtisztabb az lenne, ha, hoznal egy új kutyát menhelyrol...

az én egyik cicám 5 évig volt velem.. valami retardalt kisgyerek állandóan hivogatta... lásd csodát el is tunt tavaly júniusban... nemrég az utca végén az egyik udvarban láttam a cicamat:'( egy ideig figyeltem a házat, és az a f*s*zfej gyerek lakik ott az idióta anyjával aki nyilván asszisztált a lopashoz... már nem tudtam haza hozni ahogy hivtam csak a fejét kapta fel, de nem jött oda.

el tom képzelni mit erezhet a gazdi:/

nyilván te is megszoktad már... uljetek pe megbeszelni, esetleg hivd at magadhoz, hogy lássa mindent megadsz neki

2015. nov. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
58%
Megértem mindkét oldalt.Viszont ha én lennék a volt gazdi helyében,és a mostani kutyámat ellopták volna,és megtalálnám,tűzön-vizen keresztül harcolnék érte.Az én kutyám már kétszer eltűnt,igazi hajtóvadászatot indítottam utána,kiderült hol van,nem akarták vissza adni,így nem én mentem el érte mint nő,hanem a barátomat küldtem el érte,akinek erős fellépése volt,így odaadták neki.Szóval benne van a pakliban mivel tudja a telefonszámodat,simán kideríti hol laksz,szól valami emberkének,és elviszik a kutyát.Ugyanis én se hinném el hogy esetleg nem-e te voltál a tolvaj.Illetve ha az enyém a kutya,megvan az orvosi papírja is amin az adatai rajta vannak.Próbálj meg beszélni vele,de ha ennyi ideje keresi,szerintem nem fogja ott hagyni nálad.
2015. nov. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
47%

És ha csak véletlen egybe esés?

Semmi olyan dolog nincs a kutyán egy anyajegy, egy folt a szájpadlásán vagy bármi amiről a nő bizonyíthatja,hogy az övé?


Szerencsére nálunk mindkét kutyának olyan dolgai vannak,hogy egyből felismerhető :)

2015. nov. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
66%

Ha a kutya teszemazt nem egy labrador, amiből mindegyik ugyanúgy néz ki, hanem valami mintája van, akkor azért nem olyan nehéz beazonosítani. Nyilván a kérdező nem véletlenül hiszi, hogy ugyanaz a kutya.

Amúgy meg ha el lehetett adni, meg energiát fordítottak arra, hogy kicseréljék a chipet, akkor az is valószínű, hogy nem egy sétatéri keverékről van szó, hanem egy értékes kutyáról.

2015. nov. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!