Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok egy...

Milyen kutyát ajánlotok egy nyugdijasnak lakásba?

Figyelt kérdés
Nagyim nagyon magányos és szeretnénk neki egy kutyát venni/örökbe fogdani. Tudtok segíteni hogy egyáltalán milyen fajta kutya lenne jó?
2015. nov. 25. 06:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Vele beszéld meg, hogy egyáltalán akar-e kutyát. Egy kutyát napi 3x sétáltatni kell, a kölyköket még gyakrabban is, míg szobatiszta nem lesz, és a legtöbb öreg számára ez inkább nyűg, mint öröm. Lehet h a nagyid nem is akar kutyát! Kérdezd meg, szeretne-e, és közösen válasszatok, de kölyköt semmiképp.
2015. nov. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kistestű menhelyi keveréket, vagy egy házimacskát. De előbb beszélj vele.
2015. nov. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Csak akkor vegyetek neki, ha ő, a saját szavaival mondta, hogy tényleg szeretne. Másrészről meg érdemes nagyitokkal elmenni a menhelyre, ahol vannak felnőtt, nyugodt kutyák, és azok közül lehet választani.


Tudom, hogy ez kellemetlen téma, de minden lehetőségre fel kell készülni, így csak úgy vállaljatok be nagyitoknak egy kutyát, hogy ha bármi történne (nagyitok kórházba kerül), akkor ti meg tudjátok tartani, ne kelljen örökbe adni..mert rengeteg kutya vár gazdira a semmi közepén, akinek az idős gazdájával lett valami, és a család telibesz.rja, hogy mi lesz a sorsa. :(

Erre mindenképpen figyeljetek. Én valami közepes testű kutyát hoznék ki a menhelyről(mármint kis-közepes testű, spániel méretű), nem tudom, hogy kinti/benti lenne, de annak megfelelően válasszatok, nyilván egy rövid szőrű nem fog örülni a kint létnek.

2015. nov. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Jaj, bocsánat, nem láttam, hogy lakásba...

Lakásba már lehet rövid szőrű is, de ha nem kertes ház, hanem panel, akkor olyan kutya, amelyik nem rántja el, bármi történjen is. Ajánlott amúgy egy idősebb kutyust, amelyik nem akar meglódulni. De mondom, menhelyen, ha normális a menhely, nem ilyen szenny, hogy a kutyákat sem ismerik, akkor tudnak nektek megfelelő kutyákat mutatni, és még választani is tudtok :)

2015. nov. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Én nyugdíjas mellé, lakásba inkább macskát ajánlanék. Sokkal kevésbé megterhelő fizikailag a gondozása.

Természetesen vele kell megbeszélni.

2015. nov. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha ő is szeretné, és tudja vállalni a minimum napi három sétát, és a kutyával járó költségeket (etetés, oltások, bolha elleni kezelés, féreghajtó, betegség esetén orvos), akkor közösen a nagyival válasszatok menhelyről egy már nem kölyök, nyugodt természetű, kis-közepes testű keverék kutyát.

Fontos, hogy a nagyi és a kutya között meg legyen a szimpátia, tudjon vele sétálni stb. Ezért mindenképpen vele együtt keressetek kutyust.

2015. nov. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

A nyugdíjas, és a nagyi igen tág meghatározás.

Első sorban a nagyinak kell akarnia kutyát.

Másodsorban nem mindegy, hogy egy agilis, aránylag egészséges nagyiról van szó, vagy egy menni alig bíróról.

Szóval....mik a paraméterei a nagyidnak?

2015. nov. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy szürke uszkárt szoktam látni itt egy öreg néninek és úgy hívja, hogy Oszkár. Néha csak a kapuig viszi le sétálni, máskor van hogy egy saroknyit is megy vele. Találkoztam már vele az orvosnál is, oda is viszi. Van amikor meg csak a kapuban áll és beszélget a kutyával. Aranyosak együtt.
2015. nov. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ha az előttem írók tanácsait megfogadva menhelyre esik a választás, akkor 2-3 alkalommal látogassátok a kutyát, s a nagyi sétáltassa...így kiderül, hogy mennyire illenek össze
2015. nov. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Van itt a környéken egy idős néni világ életében spánieljei voltak,kb 5 éve pusztult el öreg spancija,mindig össze futok vele és mondja,annyira szeretne kutyát,mert hát a gyerekei,unokái ritkán látogatják és egyedül érzi magát,de mivel idős már nem tud annyit lépcsőzni,meg foglalkozni a kutyával így nem vállal be. Én is említettem neki,hogy egy 10 éves menhelyi kutyust sem? Mondta nem,nem bírná már.

75 körüli ez a néni.


Szerintem időseseknek max ha kertesben laknak akkor is egy idős kutyust, lakásban én már idős embernek nem ajánlanék semmilyet,hiszen az öreg kutyát is 3x-4x le kell vinni,ha meg nincs lift nem biztos,hogy a nagyid bírná. Na meg ha ne adja Isten bármi baj lesz, a kutyát örökbe fogadjátok? Vagy vissza vinnétek a menhelyre? :(


Inkább egy macskát ajánlok.

2015. nov. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!