Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján választottatok...

Mi alapján választottatok kutyust magatok mellé?

Figyelt kérdés
Nem ismerem a kutyafajtákat, iszonyú sok van. Ha nyugodt, csendes típus vagyok, szeretek sétálni, de futni, rohanni nem, ha le tudom vinni naponta többször, de nincs családi házunk, csak egy nagy emeleti lakás, akkor milyen fajtákban érdemes gondolkodnom? A méret annyira nem mérvadó, láttam már nagy darab lomha kutyust és pici kis pörgőset is :) Szeretnék egy olyan társat, aki hasonló habitusú, mint én, és összeszokott csapat lehetnénk egy idő után. Mit javasoltok? Ezeken kívül miket érdemes még figyelembe venni, és ennyi alapján milyen fajta lenne a nekem való?
2015. nov. 25. 14:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én az Illatosról hoztam egyet. Elsoroltam milyen kutya érezné jól magát velem, lakásba jönne, elmondtam milyen életmódot élek, és eszerint milyen kutyának tudok mindent biztosítani.

Ha 10 kutyát nem mutattak, akkor egyet sem. Korban vegyes volt a felhozatal, de én egy idősebbet hoztam el.

Szóval nem kell feltétlenül fajtában gondolkodni, nem csak olyan kutyák vannak.

2015. nov. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne fajta, hanem habitus alapján válassz, ennyi a titok. :) Vegyük pl. a csivavát. Mindenki pörgős, idegbeteg kis takonynak ismeri, pedig egy almon belül ahány kutya, annyi személyiség. Ismerek egy olyan csivit, aki 2 éves, és a tej megalszik a szájában, képes bárhol elaludni és lusta mint a disznó.

Egy fajtához nem lehet az arpólékos személyiségjegyeket hozzákötni. Lehet egy német dog is hiperaktív gyogyós és egy törpekutya is lehet olyan sztoikus, mint egy kőszikla.

2015. nov. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
9%
Kis testű kutyát válassz, ha panelba laksz. Ott megsem lehet nemetjuhaszod..es az meg h csöndes vagy szeret futni, az nem fajtahoz kötött. Ez olyan mint az embereknél....van aki szeret sportolni, van aki nem, van aki visszahúzódó, mas szeret a középpontban lenni. Szerintem yorkshiret válassz, vagy talan meg csivava.
2015. nov. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne német juci, ha olyat szeretne a kérdező? Ebből a fajtából is létezik kis energiaszintű egyed csakúgy, mint az összes többiből.
2015. nov. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Emeletes házba a tacskót nem ajánlom, aranyos kutya de ha bevállalod, hogy minden sétálásnál cipeled a lépcsőn :)

Egyébként mindegy milyen kutyát választasz. Mind hűséges a gazdájához. Kiskorában mindegyik szeret játszani. Ilyenkor kell megtanítani azokat a dolgokat amiket szeretnéd ha csinálna/nem csinálna. Mind az ember legjobb barátja ;)

2015. nov. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

MIért ne férne el egy német juhász?

Ha a fajta igényeinek megfelelően van mozgatva, képezve, akkor tök boldog kutya lehet egy lakásban is-most mennyivel jobb annak amelyik ki van bacva a kertbe, és csak kajaosztáskor látja a gazdáját?

A kutyatartás titka nem a hely, hogy hol van a kutya, hanem a megfelelő választásé.Az egész egy jó kis önismerettel kezdődik.

MEnnyit tudok vele foglalkozni?

Milyen típusú kutya érezné magát jól velem?

VAn türelmem/időm egy pörgős fajtához, vagy kandalló melletti ücsörgéshez keresek társat?

Én milyen vagyok? Sportos? VAgy kanapén elnyúló sorozatnézős? Természetjáró?

ÉS még kismilló kérdés. Az internet meg nagy, nagyon nagy, és rengeteg cikk született a felelős választás apropóján.

2015. nov. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok fajta megfelelhet. Mivel nincs egy fajta, amiért kimondottan rajongsz, sőt tulajdonképpen elképzelésed sincs, így a menhelyet/menhelyeket javaslom.

Az ott dolgozóknak elmondod, amit ide leírtál, és több kutyát is fognak neked ajánlani, akikkel megismerkedhetsz, és választhatsz közülük. Természetesen nem kötelező rögtön dönteni. Kijárhatsz a jelöltekhez sétáltatni őket, rá fogsz érezni, melyik kutyust szeretnéd.

2015. nov. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi alapján választottam?


Nem tudom. Még kb. általános sulis alsó tagozatosa lehettem, amikor sok millió kutyus kép között megláttam egy rotit.

Akkor valahogy beleszerettem.

Éveken át az volt a vágyam (sajna csórók is voltunk, meg társasházban laktunk), ezért több mint lehetetlen volt.


Aztán felnőtt lettem stb, stb, stb.

Mivel volt az ismerőseim között olyan aki menhelyen dolgozik, így elsősorban onnan akartam kutyát.


Nagyon nehéz, mert bár naponta több kutyát altatnak el, amikor ott vagy hirtelen 1-sem akad amit szeretnél.


Eltelt sok-sok hét talán hónap amikor is kb. a világ minden csatornáján és minden lehető módon és mindenkitől érdeklődtem ez iránt, majd egyszer csak "csoda" történt, és (bár millió költség volt, oltás, chip, ivartalanítás, stb.) örökbe fogadhattam egy 3 éves kutyulit. (egy rotit, az álmaim kutyuját)


Ennek már 2 éve, és azóta is nagyon nagy boldogságban élünk.


Nem tudom, hogy neked mi volna a megfelelő, azt valahogy érzeni kell.

2015. nov. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%

Bichon Bolognese.

Kedves, aranyos, csendes, nagyon szereti a gazdit, nem ugatos, szeret kint hancurozni de bent is jol elvan, nem szedi szet a hazat, nem szalad el a gazditol, szep. Meg mit mondjak?

2015. nov. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Milyen menhelyek vannak? Kötelező személyesen is elmenni? Arra gondoltam, hogy felsorolhatnám emailben, hogy milyen kutyát keresek és ha olyan válasz jönne, hogy persze van 10-20 ilyen kutya, akkor bemennék. Lehet, hogy lustának hangzik, de nem sürgős a kutyatéma, csak saját lakásba (panelba) költöztem és már gondolkodtam rajta.
2015. nov. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!