Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján választottatok...

Mi alapján választottatok kutyust magatok mellé?

Figyelt kérdés
Nem ismerem a kutyafajtákat, iszonyú sok van. Ha nyugodt, csendes típus vagyok, szeretek sétálni, de futni, rohanni nem, ha le tudom vinni naponta többször, de nincs családi házunk, csak egy nagy emeleti lakás, akkor milyen fajtákban érdemes gondolkodnom? A méret annyira nem mérvadó, láttam már nagy darab lomha kutyust és pici kis pörgőset is :) Szeretnék egy olyan társat, aki hasonló habitusú, mint én, és összeszokott csapat lehetnénk egy idő után. Mit javasoltok? Ezeken kívül miket érdemes még figyelembe venni, és ennyi alapján milyen fajta lenne a nekem való?
2015. nov. 25. 14:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

utolsó: rengeteg menhely van, ha meg akarsz menteni egy állatot, akkor gyepmesteri telepeket keress fel, ott altatnak, sűrűn sajnos..mivel az utcáról oda kerülnek, aztán a menhelyek vagy átveszik, vagy nem..ha nem, és letelik egy bizonyos időhatár, akkor altatható. Ha tele van a gyepi, akkor altatnak, általában a legrégebben bent lévőt. Ha nincs tele, akkor még van esélye..


Én így "választottam" kutyát:

1. kutyám egy (orvos szerint) vizsla-terrier keverék.

A kapunk előtt ácsorgott, aztán bevittem, hogy "csak addig marad, biztonságban, amíg a menhely ki nem jön érte"..mondanom sem kell, hogy 1 hét után már a nevemen volt:))) Ő még meg van, 7,5 éves, jelentem makk egészséges:)

2. Bedobtak hozzánk egy kiskutyát. Arra érkeztünk, hogy valaki védi előlünk a házunkat..hát nagyon cuki volt..persze nem maradhat, mert sok kiadás,stb.. aztán hiába hirdettük, nem igazán akart senki kutyát, míg végül érdeklődött egy ember...annyira érdeklődött, hogy végül bepánikolt a párom, és inkább megtartottuk, mert túlságosan megszerette ő is (én meg aztán végképp:D). Sajnos őt megmérgezték, így nem volt velünk sokat, csak 1,5 évet :(

3. Egy olyan kutya, aki senkinek nem kellett, és ő sem akart senkit. Viselkedése nem éppen példaértékű, és a nézése sem cuki. De nekem ő a legtökéletesebb kutya, nem tudom megfogalmazni, hogy miért, egyszerűen csak érzem. Ha újra választanom kellene, valószínűleg ugyanezeket az utakat járnám, attól függetlenül, hogy talán több rosszat és nehézséget éltem át velük, mint az ismerőseim a saját kutyáikkal (általánosságban).


Régen még azt hittem, hogy van kedvenc kutyafajtám. De rájöttem, hogy ez nem feltétlenül igaz. Inkább a kutya személyisége az, ami megfog, nem az, hogy milyen fajta.

2015. nov. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nekünk egy havanese-puli keverék van, flexi pórázon tud ide-oda szaladgálni az utcán. Máskülönben otthon mindig nyugiban van.
2015. nov. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
12. válaszoló: És flexin kívül soha nincs elengedve? :( De szomorú, szegény kutya..
2015. nov. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!