Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik magyar németjuhász...

Berboooo kérdése:

Melyik magyar németjuhász kennel tenyédztője tartja előnyösnek a nem túl csapott hátú kutyákat?

Figyelt kérdés
németjuhászt szeretnék venni kennelből de amiket láttam azok nekem már túl csapottak, mármint a szülők háta. nekem otthonra kell házörzőnek- családi kutyának , nem vinném kiállításra azt akarom hogy egészséges legyen és ne fájjon a háta

2015. nov. 26. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Akkor munka típusú kutyák között keresegêlj.
2015. nov. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A legtöbb nj tenyésztő a "csapott" hátat tenyészti, mert egy kiállításon, az anyaország főtenyészszemléjén ez az elvárás. Kisebb tenyésztőknél még lehet találni kevésbé erősen szögelt kutyákat. De ők nem igazán mennek kiállításra, csak tenyészszemlére.

Ahol nem foglalkoznak ilyennel, azok a munkavonalat tenyésztők.

Amúgy a "csapottak" is egészségesek maradnak és a munkásoknál is lehet gerinc és dp probléma.

2015. nov. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én még valóban egészséges csapott hátú küllem nj-t nem láttam.

A munkások valóban sokkal egészségesebbek, viszont ég és föld a különbség a két vonal között! A munkára tenyésztett német juhászok nem családi kutyák! Velük naponta kell tréningezni, kutyasuliba, őv-re járni! És erős kezű, tapasztalt gazdát is igényelnek!

2015. nov. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!