Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen házörző kutyát ajánlotok?

Milyen házörző kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk faluba családi házba. Mindenképp szeretnénk egy nagyobb testű házörző kutyát, de nem tudom milyen legyen, ugyanis van egy két éves gyermekünk, egy három éves Havanese kutyánk és egy kis cicánk!

Szóval olyat ajánljatok amelyik szereti a gyerekeket, megfér a másik kutyussal, viszont az idegenekkel bizalmatlan! Köszi a válaszokat!



2015. nov. 26. 14:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mit tudnal neki nyujtani, mennyit aldoznal ra...?

Amugy MENHELY!!!

2015. nov. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Farkasölő,Németjuhász,Amstaff is jó szerintem házörzésre. Meg a pásztor kutyákat pl Komondort szokták ajánlani.

Az meg h a másik kutyával,cicával és a gyerekekkel jól kijön e nevelés,szoktatás kérdése.

Nekem Amstaffom van,jól kijön az 1éves lányommal,a lovakkal és a cicámmal is ,amit fél éve vettem,a kutyám meg 2 éves.

A mai világban meg a kimondottan házörző kutya se tudja megvédeni a házat a betörőktől.

2015. nov. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék sokat áldozni rá ha itt arra gondolsz hogy nagy pénzért vásárolnék egyet...

Igy igen pl a menhely is szóba jöhet!

Egyébként labradorra gondoltam, olyat biztos találnék mebhelyen is nem?

A nagy kedvencem ami tetszik az a border collie, bár nem sokat tudok róla! Jó házörzőnek?

2015. nov. 26. 14:15
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha csak házőrzés miatt kell, akkor célszerűbb és hosszú távon olcsóbb a riasztóberendezés, azt megmérgezni sem lehet.

Ha amúgy is akartok kutyát, akkor komondort javaslom. A másik kutyushoz, gyerekhez való viszonya neveléstől is függ!

2015. nov. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Németh Juhász,Ha jól megneveled nagyon jó őrző védő lesz,és még barátságos is lesz a gazdikkal :)!
2015. nov. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Menhelyi nagytestű keverék is megfelelő lehet.

A labrador és border collie abszolút nem házőrzésre valók. Házőrzőnek (területőrzőnek) a nagy testű pásztorkutyák lettek kitenyésztve, mint a már említett komondor (gyerek mellé leginkább őt javaslom), de ilyen pl. a kuvasz, kaukázusi juhászkutya is.

A labrador ideális családi kedvenc (amellett, hogy amúgy vadászkutya), a border collie viszont rengeteg foglalkozást igényel, napi több órát, hogy le legyenek vezetve az energiái. Kutyasuli és valamilyen kutyás sport (vagy eredeti feladata, a terelés) nélkül nem érdemes tartani, mert rengeteg gond lesz vele, és a kutyának sem lesz jó. Szerintem a border felejtős.

2015. nov. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15%

Labraor meg a Bordel Colli nem nagyon való házörzésre.

Ha nem akarsz drága kutyát akkor menhejről tudsz hozni vagy szaporítótól,ami nem célszerű. De te tudod.

2015. nov. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A legjobb házőrzők a pásztorkutyák, például a kaukázusi juhász. (Itt jegyezném meg, hogy aki farkasölőt írt, legyen szíves kifejteni melyik fajtára gondolt, mert olyan, hogy Farkasölő nem létezik. Medveölő sem.)

Labradort még véletlenül se akarj házőrzésre tartani, ha csak nem szeretnéd, hogy halálra nyalja a betörőt :)


Menhelyen tájékozódj. Úgy látom neked igazából mindegy a fajta, csak ugasson az idegenekre. A menhelyeken nagyjából tisztában vannak a kutyák jellemével, fognak tudni ajánlani nektek valót, és még meg is mentesz vele egy életet.


Megjegyzés: Ha betörésbiztossá akarod tenni a házat, akkor inkább egy riasztórendszert szerezz be, mert sajnos ma már elég egy jól irányzott lövés, vagy egy mérgezett kolbász, és vége a házőrző kutyádnak.

2015. nov. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Először is: ha a kutyád nincs szocializálva, akkor semmilyen kutyát ne vigyél oda. Ez alatt azt értsd, hogy jól kijön-e másik kutyákkal, vagy sem.

Ha nem akarsz rá sok pénzt költeni, vagy egyáltalán nem akarsz (amit nem értek), akkor menhely, bár azt le kell szögezni, hogy nem minden menhely ad ki kutyát házőrzésre. A labrador meg a border collie abszolút alkalmatlanok erre a célra, honnan jött az ötlet?

Ezekkel a feltételekkel én is a riasztó berendezést javasolom a kutya helyett.

2015. nov. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyik sem jó. Border collie-val meg egész nap kell foglalkozni, mert igényli.

Ha nem ismered így a fajtákat, akkor én nem javaslom elhamarkodott döntésként. Szaporítótól ne vegyél, mert megjárhatod.

Oké, hogy magára a kutya vásárlására nem akarsz költeni, de ha baja lesz (akár egyszerre mindkettőnek- mondjuk fertőző betegség) lesz annyi megtakarított pénzed, hogy orvoshoz vidd őket? Mert ha nem, akkor ne vállalj be kutyát. Manapság az emberek gyógyítás helyett inkább kidobják. Pont a napokban vittek a menhelyre egy olyan kutyát, akinek hatalmas nagyságú daganat nőtt a lábán, és emiatt adták le(!!!). Azt a kutyát, aki eddig hűen őrizte a házat, és imádta a családot, most beteg lett és segítség helyett kidobták....

Szóval csak felelősen válasszatok, én is a menhelyet ajánlom, sok a keverék, és azok elég strapabíróak.

2015. nov. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!