Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a napi rutinotok a...

Milyen a napi rutinotok a kutyával, miket csináltok együtt?

Figyelt kérdés

2015. nov. 26. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Amstaffom van ,átalában amikor kelünk kiengedem az udvarra. Ha megyünk boldba elviszem magunkal ( van egy 1 éves lányom ) van amikor délelött is sétálunk kicsit. Szinte minden délután órákat sétálunk,ha nincs velem a lányom akkor gyakorlok vele,edzem. Ha nem tudom egyedűl sétálni vinni ( általában nem) ,akkor az udvaron oldom meg és játszunk is.

Végülis minden napom máshogy alakul,van amikor a nagy séta is elmarad. Ha megyek lóvagolni akkor is jön velem,meg ha kocsival megyünk valahova akkor ís általába elviszem. Nyaralni is voltunk azóta kétszer Horvátoknál egy hétre,oda is elvittem,töbszőr áltunk meg miatta,meg most már a gyerek miatt is.

2015. nov. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Reggel felkelünk, én iszok egy kávét, őt kiengedem a dolgára. Aztán felkapom a pórázt, és sétálok vele 1-1,5 órát eközben van tanítás is, futás, stb, tehát saját magamat könnyen lefárasztom:D

Aztán otthon várok kb. 10-15 percet, majd megkapja a reggelijét. Eközben én gyorsan elkészülök a munkában. Kint még játszok vele, kb. 10 percet, de ez csak amolyan lóti-futi játék, nem igazi. Délután ha hazaérek, változó, hogy mit csinálok, van hogy házimunka, van hogy hosszabb vacsi elkezdése. Aztán mikor nagyjából befejeztem ezeket, kimegyünk játszani, vadulunk, hörög, tép, mindent csinál, én meg próbálom vele felvenni a ritmust, de amúgy általában rászólok, hogy ne tépjen szét már:D a barátommal nagyobbakat vadul, ő nem érzi annyira, úgyhogy általában vele éli ki a zakkant hajlamát. Én ezen kívül még labdázok vele, és kicsit rongyozok. Ugráltatom, jelenleg próbálom elérni, hogy minél magasabbra ugorjon, és merjen is. (nem velem nőtt fel...)

Aztán kis relax, én csinálom tovább a dolgaimat, majd egy 30-60 perces séta, időjárástól függően:D

Este vacsorázunk, majd utána ő is megkapja a vacsiját (2x adok neki, hogy még véletlenül se legyen baja a gyomrának). Aztán szépen lefekszünk aludni:D Ennyi.

Ja, igen, szabadnapokon természetesen több időm van rá, ott egész nap vele vagyok, kb. havi 1 olyan nap van, amikor (mintha csak munkában lennék) keveset lát, ha olyan helyre megyek ahova nem vihetem..általában nagyobb sétákat, túrákat csinálunk, nyáron pl hordtam tóra, élvezte látszólag, bár (ahogyan én sem megyek be, csak mellkasig), ő is csak mellkasig jött be a vízbe:D:D

Vinném magammal nyaralni is, de még nem áll készen rá (remélhetőleg hamarosan kiegyensúlyozottabb lesz).

2015. nov. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Aktív foglalkozást tekintve általában napi egy vagy kettő külső tréning van a kutyáknak, engedelmes és nyomkövetés, és heti két őrző-védő tréningjük van.
2015. nov. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt úgy bírom, hogy itt a gyakorin senki nem dolgozik, mindenkinek van napi több órája csak a kutyával foglalkozni. Ez számomra nagyon nem hihető...

Off vége :)


Nekünk staffordunk van.

Hétköznap reggelente egy 10-15 perces pisi-kakira van idő, aztán rohanás óvodába, munkahelyre.

Hazaérve este egy hosszabb sétára megyünk le vele.

Arra figyelek, hogy azért a napi 1-1,5 óra mozgás meglegyen neki. Szerencsés helyen élünk, mert itt szinte ahogy kilépek a házból már el is engedhetem, a pórázas séta őt le sem fárasztaná kellőképp.

Így viszont tudok vele labdázni, lógatni, húzhat súlyokat, ezekben elfárad és élvezi is.

Míg kisebb volt a lányom, akkor délelőtt-délután lent tudtunk lenni összesen vagy 3-4 órát, persze időjárástól is függött.

Most mióta ősztől óvodába jár, én pedig dolgozom, nagyon lecsökkent a séták ideje, bár nemrég óta már ismét nem egyedül élek, így a kutyasétákat is meg tudom osztani a párommal és kicsivel többet tud lent lenni a kutya.

A délutáni boltbamenetelt mindig összekötöm a kutyasétáltatással, időben máshogy meg sem tudnám oldani.

Sőt, a lányom az első 3 évében szinte kizárólag úgy volt lent az udvaron, hogy az egyben a kutyasétáltatás is volt. Csak így tudtam energiával megoldani, de a kutya is jól járt és a gyerek is :)

A hétköznapi lazulást kompenzálva amikor csak tudunk, hétvégente elmegyünk túrázni, ez havi kb. 2-3-4 alkalom.

2015. nov. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amstaffom van, panelban. Ilyenkor télen reggel munka előtt kimegyünk egy 15-20 percre, nyáron mindig elszoktunk menni futni. Aztán lakásba vissza, megetetem, és elmegyek dolgozni. Elég későn, du. 5-kor érek haza, szóval addig sajnos egyedül van, de utána sétálunk fél 7-7-ig. Hétvégente meg kirándulunk, bandázunk, agilityzünk.
2015. nov. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok,ha olvastam volna én pl gyesen vagyok.

Amúgy buszvezető és akkor is sokat fogok vele foglalkozni.!!

Mindenki arra szakít időt amire akar. Munka meg gyerek mellett is megfogom oldani a kutyám meg a háztartást is. Ennyi.

2015. nov. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4-es válaszoló

Mindenki azzal foglalkozik a legtöbbet, ami számára a legfontosabb. Valakinek ez a munkája, a gyereke, a párja, az egyéb hobbija. Nekem a kutyáim, így inkább hanyagolom az esti sörözéseket, a barátaimat, a páromat (bár szerencsére ő is sportkutyás), csak hogy kutyázhassak. Gyereket pedig élből nem vállalok ugyan ezen ok miatt. De nem hiszem, hogy egy vadidegennek kell magyarázkodnia bárkinek is, hogy mivel tölti az idejét.

2015. nov. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!