Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám viselkedése néhány...

A kutyám viselkedése néhány napja nagyon megváltozott. Vajon mi ez? Miért?

Figyelt kérdés
Neki tilos bejönnie a szobába, most mégis beoson, 10 éves és soha nem csinálta ezt, nagyon eleven, pajkos kutya, nagyon szeretem, eddig elvolt a helyén, vagy kint mászkált, most viszont csak mellettem hajlandó lenni, egyébként a családban az édesanyám az, akit "gazdájának választott", most mégis hozzám jön oda állandóan, még a wc-re is követ, azt hittem jutalomfalatkákat akar, de nem eszi meg, csak hozzám bújik, ülök a számítógépnél, egyszer csak azt látom, hogy összekucorodva fekszik a lábaimnál, bújik, néz rám, a szemembe néz, az ölembe ugrik, kimentem a konyhába megálltam és nem elég az, hogy egy helységben vagyunk, hozzám kell érnie, ráül a lábamra, nekem dől, szinte felmászik rám... Ő egy keverék kutyus és nagyon értelmes kutya! Rengeteg gyakorlatot el tud végezni, amire anno én tanítottam, szóval, nem egy hebrencs pincsiféle, ha szabad ilyet írni, rendkívül intelligens, folyamatosan az jár az eszembe, hogy valamit mondani akar és nem tudok rájönni, hogy mit, próbálkozom, de nem tudom, mit szeretne, egyértelműen jelez valamit és néz és várja, hogy jöjjek már rá... Nem hiszek mélyen az ilyen dolgokba, de megdöbbentő ezeknél a szituációknál a szemébe nézni... Tudom, hogy furcsa, amit írok, de ez a kutya közölni szeretne valamit.... Hogy érthetném meg?
2015. nov. 26. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül te hordod orvoshoz??

Lehet, azt akarja mondani, hogy menjetek orvoshoz. Vagy szeretethiánya van.


A mi kutyánk is jelezte, hogy menjünk orvoshoz, csak nem vettük a lapot. Részletesen nem írom le, mert hosszú, de az a lényeg, hogy elvittük orvoshoz, és lazán kezelte a dolgokat...a kutyánk meg még is utána folyamatosan beugrált a kocsiba (bármelyik ülésre, bármelyik kocsiba), pedig nem szokott ilyet..és nem akart kiszállni, ha ott hagytuk, akkor is ott maradt. Várt. (tavasz volt és bundás kutya szóval nem fázhatott vagy ilyesmi). És volt már egy durvább betegsége, ott naponta kocsival vittük orvoshoz...

És rá 4 hétre a kutya meghalt :(

Az orvosok hibájából igaz, de ha hamarabb felismerem, hogy mit akar mondani...


Szóval figyelgesd, nem ártana megvizsgáltatni (vérvétel, kutya átnézése nagyjából), hogy nincs-e valami betegsége.


Esetleg nem vagy lány, és lehetséges a terhesség? Ismerősömnek a kutyája hamarabb tudta, hogy terhes a gazdi, mint maga a gazdi. Tervezett baba volt, és mikor a kutya tudta, elkezdett óvatosan bánni vele, szót fogadott, stb. pedig amúgy egy rosszcsont kutyáról van szó,...aztán vettek egy tesztet, és kiderült, hogy terhes :)

2015. nov. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Egyébként elgondolkoztató, mert mostanában sok rosszullétem volt és simán lehet, hogy terhes vagyok, de mondjuk nem tartom túl valószínűnek, mert a férjemmel 5 éve próbálkozunk és semmi, bár van egy 5 éves kislányunk, de azóta nem jön össze, de mi ezt nem éljük meg katasztrófaként, úgy vagyunk vele, ha a sors úgy akarja, akkor lesz még egy gyermek, ha nem nem... és a kutyáért aggódom inkább most...
2015. nov. 26. 19:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, légyszíves vizsgáltasd ki magad, ha nem is vagy terhes. A kutyák sokkal előbb jeleznek bármit, mint az emberek észrevennék. :)
2015. nov. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is arra gyanakodnék, hogy veled van valami, elég gyanús, amit leírsz.
2015. nov. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ami még érdekesség, hogy napszakhoz kötött, délelőtt nem csinálja ezt, csak este, amikor leülök a géphez és hazahoztam az oviból a lányomat. Arra is gondoltam, hogy a gyerektől fél, vagy a gyerek játszik olyan sípolós játékkal/lufival, amitől fél, de akkor is idejön hozzám, ha a gyerek itt van velem a szobában... Nemrég volt vérvételem és nem találtak semmit... 3 hete elvitt a mentő a kórházba 200/125 vérnyomással, majdnem agyvérzést kaptam, azóta vérnyomáscsökkentőt és szívritmusszabályzót szedek, kicsit szorongósabb korszakomat élem jelenleg a gondjaim miatt... de egyszerűen ez megfejthetetlen viselkedés, aggódom...
2015. nov. 26. 20:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Na itt a pont. A kutya egész egyszerűen megérzi, hogy stresszes vagy. És együtt érez veled, azért követ mindenhova:)

Plusz gondolom ő is megijedt, mikor bevittek kórházba.. ha nem is tudja felfogni, hogy most mi az a mentő, azt érzi, hogy rosszul vagy, és nem a megszokott módon telt el a nap.

2015. nov. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez a kutya életem állatszerelme és már 10 éves... mi lesz velem nélküle? Tudom, hogy ez sok embernek elképzelhetetlen, de nem bírom elképzelni az életemet nélküle...
2015. nov. 26. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!