Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ló mellé milyen kutyát ajánlotok?

Ló mellé milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
A lovam haza lesz hozva, és nem a háznál lesz, hanem a falun kivül egy telken (a határban), és szeretnék oda egy kutyát. Csehszlovák farkasra vagy németjuhászra gondoltam. Valamelyik jó lenne vagy mást ajánlotok? Csehszlovák farkassal még nem találkoztam/dolgoztam, viszont németjuhásszal már igen. Kiskutya kellene, mivel egy nagy kutya nem hiszem, hogy megszokná a lovat. De szeretnék majd még örökbe is fogadni, és így lennének ketten, plusz ha megyek a lóhoz a mostani kutyim is jönne ki.
2015. nov. 27. 08:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a kutya nem önálló őr-robot, ezért én nem tartom jó ötletnek ezt az egészet, úgy ahogy van. Ha már haza viszitek a lovat, akkor miért nem viszitek tényleg haza? Ennek az lesz a vége, hogy a kutyát kinyírják a lovat meg ellopják.
2015. nov. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

És mit tervezel csinálni azzal a kutyával azon kívül, hogy kint hagyod a határban mindenki kényére-kedvére?

Amúgy tényleg az lesz, hogy megy a kutyának a patkányméreg, másnap meg elviszik a lovat.

2015. nov. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem teljesen falun kívül van, vannak még ott szőlők, és egy utcából fordulunk ki a földútra, ahol van a telek. Olyan 100-200 méterre van a legközelebbi ház. A kutya meg nem csak azért lenne ott, hogy őrizze a lovat és a telket, hanem természetesen foglalkoznék vele, volt és van is kutyám, amit én neveltem. Ténylegesen haza pedig azért nem visszük, mert talán nincs rá lehetőségünk, hogy a lónak kényelmes karámot kialakítsunk. A mögöttünk kévő kertes házat szerettük volna megvenni, csak sajnos nem volt rá lehetőség. Kamera is lenne ott, vadhálóval lenne körülkerítve, 2 sor villanypásztorral a ló miatt.
2015. nov. 27. 09:09
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Minek oda egy kutya?


Riasztónak? lemérgezik se perc alatt.

2015. nov. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Az megvan, hogy lovat egyedül nem tartunk? A kutya pedig nem társáállat egy ló számára a legkevésbé sem. Ha haza lesz hozva minden bizonnyal bértartásból több ló társaságából lesz kiszakítva. Minden bizonnyal meg fogja viselni szegény párát. Szóval legalább egy pónit..
2015. nov. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Igazából semmilyen kutyát nem lehet így ajánlani jó szívvel. A kutyának ott lenne a helye, ahol a gazdája.

De ha mindenképpen ragaszkodsz az elképzelésedhez, akkor nagytestű pásztorkutya, mint pl. komondor. Ők viselik még viszonylag a legjobban az ilyen jellegű tartást. Természetesen azért napi foglalkozást és nevelést igényel!

Lovat viszont nem szabad egyedül tartani (azaz másik ló társasága nélkül). Inkább bértartás akkor már, vagy kell mellé egy másik ló. Ezt gondold át!

2015. nov. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Manka68 ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. De ha mindenképpen kutyát szeretnél ló mellett tartani, akkor én a kuvaszt ajánlom. Pontosan erre van kitalálva. Őriz és terel, temperamentumban pedig jobban megfelel ló mellé, mint a komondor. A legjobb az lenne, ha te is odaköltöznél ahol ők fognak lakni. :-)
2015. nov. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Hát vegyél mellé még egy lóvat ,de csak akkor ha van 2hektárnyi területed :'D ugye ahogy írták lóvat nem tartunk egyedül ,két lónak meg kell a 2hektár és akkor érzik maguk a legjobban. Kutyát meg csak tenyésztőtöl esetleg fogadj örökbe,mert ha szaporítótol veszel már szar gazdi vagy :'D

Nekem is agyon kell ütnöm az Amstaffot mert szaporítótól vam . :'D a sok okos megmondta. Még szerencse a lóvam nem egyedűl van. :'D

Amúgy pásztorkutyák a legalkalmassabbak,de szerintem jó a németjuhász is csak foglalkozz vele,de a lóhoz ugyis kimész minden nap.

2015. nov. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Természetesen tudom, hogy lovat nem tartunk egyedül, lesz is társa, csak nem tartottam fontosnak leírni, mivel a kérdéshez nem kapcsolódik. Minden nap ottlennék, nem csak pár percig, hiszen a lóval/lovakkal is foglalkozni kell, és a kutyával is. Tudom mekkora felelősség egy kutya, és mennyire törődésigényesek, mert nem egy kutyával volt már dolgom.
2015. nov. 27. 11:45
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha tényleg tudnád, akkor nem lepődtél volna meg a reakciókon.

A cseh farkas meg úgy fog onnan kimenni, hogy bottal ütheted a nyomát.

2015. nov. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!