Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A dús, hosszúszőrű kutyáknak...

A dús, hosszúszőrű kutyáknak (pl. sheltie) nincs nagyon melegük nyáron?

Figyelt kérdés

2015. nov. 27. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
De igen, nagyon melegük van szegenyeknek. Nekem pl skotjuhaszom van.
2015. nov. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Nekem fekete, hosszú szőrű kutyám van. Semmivel sincs melegebbje, mint bármelyik rövid szőrűnek . Megnéztem a kánikulában. A szőre forró volt. Viszont a bőre pont olyan meleg volt, mint bármikor máskor.
2015. nov. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A vastag bunda jól leszigeteli a külső meleget.
2015. nov. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Félhosszú fekete szőrű kutyám van. Rohadt meleg a bundája nyáron, szinte éget. Azt mondják hőszigetelő hatása van a hosszú szőrnek, így elvileg nem kellene, hogy melege legyen. Mindenesetre azért látom a különbséget a kutyán 20 fokban és 40 fokban. Eléggé melege szokott lenni, mikor a patak partján sétálunk első dolga, hogy hasig belefekszik (bár ezt ugyanúgy megteszi 15 fokban is).
2015. nov. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb kutya 20 fok körül ÉL. Melegben, ahogy nekünk, úgy nekik is melegük van. Ahogy vannak emberek, akik élvezik a meleget, mások meg majdnem meghalnak tőle, úgy a kutyáknak is más a meleg tűrő képességük. Átlagkutya dög melegben, akár rövid szőrű, akár hosszú, szinte semmit nem csinál, csak hever a hűsben, vagy éppen vizeskedik, ha van rá lehetősége. Bár az igazi vízimádó kutyák belemennek akár ősszel, télen is a vízbe.

Nekünk, ha melegünk van, izzadunk. A kutya pedig liheg.

2015. nov. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%
nyáron le szoktam nyírni a kutyákat, mert tulajdonképpen mindkettő majd meg döglik a melegtől, utána sokkal boldogabbak.
2015. nov. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De, melegük van. Pl. az idősebb kutyámat nyáron vontató kötéllel sem lehetne kicsalogatni a gesztenye fánk árnyékából, míg télen azon szoktam vigyorogni, hogy képes órákig feküdni egy-egy napos folton.

Az enyémek utálják a vizet, de nyáron élvezik, ha vizeskedek velük. Ha nem akarom, hogy sárosak legyenek, mert utána bent hűsölnek velünk, akkor csak a forró fejbúbjukat szoktam bevizezni. A dokink szerint ez hasonlóan frissítő hatással van a kutyára és védhet egy kicsit a napszúrástól, mint az embereknél.

2015. nov. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!