Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem túl sok egy kutya két...

Hoditolevi kérdése:

Nem túl sok egy kutya két tengerimalac egy hörcsög és egy hal?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy kutyát, de már van rengeteg állatom. Amúgy délután fél kettőkor érek haza és négykor kell mennem edzésre(nem minden nap). Amúgy egy negyvenhat négyzetméteres lakásban élek. Az életem szerves részei az állatok. Kiskoromban volt kutyám, de sajna már öreg és beteg volt, ezért el kellett altatni. Egy kisebb kutyit szeretnék ami nem nő meg, de nem egy nagyon kis méretű állatka. A kisállataimat naponta kivenném a kutyit meg arra szoktatnám, hogy mindig velem legyen és mindig meg tudjam dögönyözni. De nem tudom eldönteni, mert egy kutya nagy felelőség és viszonylag sokáig él. De viszont nagyon szeretném. Esetleg miután távoztak a kisállatok utána. Szerintetek kisállatokkal vagy már nélkülük vegyem meg a kutyit?

2015. nov. 28. 07:35
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Azt kell mérlegelned, hogy lesz-e elég időd (és pénzed) a kutyusra.

Egy lakásban élő felnőtt kutyát minimum naponta háromszor le kell vinni, reggel, du és este. Ebből az egyik séta legalább másfél órás legyen, ahol szabadon is mozoghat, játszhat más kutyákkal, futhat, labdázhat stb. Emellett nevelni, tanítani kell.

Ha kölyökkutyában gondolkozol, akkor számolni kell vele, hogy eleinte nem lesz még szobatiszta, és sűrűn le kell vinni (kb. 2 óránként).

2015. nov. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Szia! Én 56 négyzetméteres lakásban lakom,két tengerimalac,három hörcsög,két gőte egy gekkó és egy kutya(+van egy lovam csak ő nem az ötödiken lakik) minden állatom szeret itt lakni,esténként szoktam nekik mesét olvasni,kiskutyámmal 2-3 órát szoktunk sétálni a délutáni sétáknál.:) nekem ez az életem,és mindemellett a suli is jól megy.^^ szóval nyugodtan vágj bele:)
2015. nov. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
26%
08:04 Neked komoly problémáid vannak.
2015. nov. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sokszor le kéne vinni. Mindent megadnék neki, de anyukám nem engedi. Reggel hatkor kb. leviszem, utána reggel viszem mamimhoz és amikor jövök haza suliból akkor elhozom. Ez kb. így menne. Kérlek győzzétek meg anyukámat.
2015. nov. 28. 18:17
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Második vagyok,szerintem ez így teljesen oké. Ha Mamád is benne van,akkor ez a legjobb opció!:)

Harmadik válaszoló:nem vagyok se bolond,se beteg. Csak szeretem az állataim!;)

2015. nov. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Anyukám nem akarja, mert már volt kutyink és szerinte nem tudnám gondozni, de nagyon elszánt vagyok. Azt hiszi, hogy neki kéne gondozni, de én gondoznámbés én sétáltatnám.
2015. nov. 28. 23:18
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos anyukádat nem tudjuk meggyőzni. Ha volt már kutyád, és nem gondoztad megfelelően, az győzte meg arról, hogy még nem állsz készen egy kutyára.

Lehet, hogy okosabb lenne megvárnod, míg a kisállataid már nem lesznek, és csak a kutyára tudod szánni az idődet.

2015. nov. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A kutyát a mamim nevelte nem én.
2015. nov. 29. 09:03
 9/10 A kérdező kommentje:
Belement a kutyiba anyum.
2015. nov. 29. 13:02
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 2 halunk van,2 kutyánk,és 2 nyuszink.Kinek mi a sok :)

Én még szívesen tartanék állatokat rajtuk kívül is

2015. nov. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!