Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb border collie...

Melyik a jobb border collie kennel? Sylvan moonlight vagy flower of old hill?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy bordert és ez a két kennel a legszimpatikusabb, elsősorban sportolni szeretnék (agility, stb), de fontos lenne hogy jó legyen az idegrendszere is a kutyinak, mert családba jönne. Jelenleg 2 kutyám van (keverék).

Légyszi tapasztalatokat is írjatok ha tudtok, köszi.



2015. nov. 28. 17:51
 1/8 anonim válasza:
Mindkét tenyésztő nagyon lelkiismeretes, ráadásul a Sylvan Moonlight is részben Flower of Old Hill vonalra alapozott. De azt ne felejtsd el hogy a border colliek nagyon aktív, energikus kutyák, mindig a feladatot várják. Agilityre talán inkább a Sylvan Moonlight-ot javasolnám.
2016. jan. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, egyenlőre még tanulom az agility alapjait a 2 keverékemmel(versenyzek is velük A1 ben már). De már most szeretnék körülnézni border collie kapcsán, ha majd lehet néhány év múlva akkor a lehető kegjobban fellegyek rá készülve:)
2016. jan. 15. 21:50
 3/8 anonim ***** válasza:
nem kifejezetten sportra való kutyákat tenyésztenek, de hobby sportra tökéletes, ha ez a típus tetszik.
2016. jan. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Esetleg a blessed borders kennelről tudsz/tudtok valamit?
2016. jan. 16. 19:25
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

ott most nagyon elmentek a terelővonal felé, nagyon munkás kutyák, nem családi kedvencnek valók. szerintem mindegyik jó, csak nem mindegy, hogy mire.

ha a sportokban már van tapasztalatod, a másik két kutyáddal, akkor is lehet újdonság egy border, még egy show-vonalú is. egy bb kutyával szerintem eredményesebb lennél, ha értesz hozzá, onnan azért szép számmal kerülnek ki sportkutyák. lehet, hogy egy show-kenneles kutyával is eredményes lennél, láttunk már ilyet. de azért vb-n nem ilyen kutyákkal nyernek.

nyilván ha nem vb a cél, akkor tök mindegy, milyen kutyával indulsz. találkoztam már kutyussal mindhárom kennelből, a legtöbbjük jó idegrendszerű, kedves kutya volt, rosszul nem fogsz járni egyikkel sem. csak kérdés, hogy bővebben mi lenne a célod?

2016. jan. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Alapvetően én már így a suli mellet is elég sportosan élek, lovagolok, kutyázok...stb. És ezt a jövőben is szeretném folytatni, és igazából mindenképp az agilityre szeretnék rámenni, így a későbbiekben ha elég jónak bizonyulnék/bizonyulunk a kutyával, akkor mindenképp a vb a legfőbb cél.
2016. jan. 16. 20:21
 7/8 anonim ***** válasza:
mondjuk ha vb a cél, akkor még ezek a kutyák sem biztos, azért ezt fogadd el :D (ahhoz azért sok dolognak kell összejönnie, de hajrá, jöjjön össze!:) de ha tényleg komolyabban gondolod, akkor a három közül sokkal inkább a blessed borders. tőlük kerültek ki nagyon jó agilitys kutyák!
2016. jan. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, már felvettem velük a kapcsolatot, de még csak ismerkedni a kutyáikkal, fajtával stb.
2016. jan. 17. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!