Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vemhesség vagy állvemhesség?

Vemhesség vagy állvemhesség?

Figyelt kérdés
Kutyám 34 napja párzott, tünetek vannak ( nagyobb mellbimbó, kövérebb péra, jobban bújós, többet eszik). Az ultrahangon mégsem látnak semmit. 65 kg óriástestű, kicsit kövér szuka.
2015. nov. 28. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha nem tenyészszuka, jobb is, hogy üres maradt...

Egyébként a hájas kutyákon nehezebben kivehetőek az embriók.

2015. nov. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tenyésszuka, törzskönyves, szűrésekkel és tenyésszemlével rendelkezik. Első alom lenne. A tenyésztő külföldi, nem igazán beszél angolul, annyit tudtam vele megbeszélni, hogy ő soha nem csinál UH-t, hanem a tüneteket figyeli (ő már tapasztalt személy).
2015. nov. 28. 19:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Ó. Akkor elnézést a morcos hangvételért. :)

Szerintem a zsírréteg nehezítette meg az állatorvos dolgát, de hamarosan látszani fognak a kölykök az UH-n, ahogy növekszenek.

2015. nov. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tapasztaltál olyat, h magához hordja a plüssjátékait, és úgy tesz, mintha szoptatna? Ez az álvemhesség jele.

Bár a tünetek alapján lehet vemhes.

2015. nov. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem, mert nincs plüss állata.
2015. nov. 28. 20:07
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én 5 éves szukám egyszer volt álvemhes, ismerem sajnos a tüneteket.

Az előző válaszoló beletrafált: ha gyűjtöget plüssöt, papucsot, bármi szájban hordozható tárgyat, vackot készít ahová behordja a tárgyakat, akkor az inkább álvemhességre hajaz. Az én szukámnak még teje is volt, de mivel minden dédelgethető tárgyat elraktam előle, hamarabb elmúlt.

Később még menjetek UH-ra, hátha akkor látszanak a picik. Fogyózni nem kell neki, pláne ha vemhes.

2015. nov. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Most akkor hogyan különböztessem meg? Van neki ólja, imád ott aludni ( nem is jön ki belőle rossz időben) de nem vackol, beengedi maga mellé kutya társait ( idősebb és fiatalabb menhelyi kutyus).


Röntgen nem lenne jobb a 59. napon?

2015. nov. 28. 20:19
 8/10 A kérdező kommentje:
Jah és azt elfelejtettem írni, hogy volt neki az a folyás a nemi szervéből ami ha a 26-30 nap között jön akkor azt jelenti, hogy beágyazódtak. Az enyémnek 28 és 32 között volt. Fehér színű, majdnem átlátszó.
2015. nov. 28. 20:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha odaengedi a többieket, akkor nem álvemhes, hanem tele van igazi, nem képzelt kölykökkel. :)

Igen, inkább legyen kicsit később még vizsgálat, biztos ami tuti.

2015. nov. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Már sajnos én érzem úgy, hogy képzelődöm. Örültem volna nagyon ha lettek volna / lesznek kölykök. Az első tenyésszukám Magyarországról származott, sajnos elkapott egy csúnya nemi fertőzést ezért ivartalanítani kellett, akkor nagyon le voltam hangolva, rengeteg champion címe volt, rengeteg egészségügyi szűrése. Most mikor már minden összejött a második tenyésszukával már csak pont a lényeg hiányzik :(


Nagyon remélem, hogy tényleg nem állvemhes, hanem a kövérség és a óriás testméret miatt nem látni semmit...

2015. nov. 29. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!