Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5éves a kutyusom. Szobatisztas...

Herold and Kumar kérdése:

5éves a kutyusom. Szobatisztasággal eddig nem volt probléma de az utóbbi időben bepisil. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
2 hónapja nem dolgozom folyton vele vok de mikor elmegyek otthonról nélküle hiába hogy 4órája voltunk pisilni bepisil. Hiába szidom le büntetem meg semmi nem használ most már ott tartunk hogy 2 naponta bepisil. Nem beteg meg ha otthon vagyok egész nap és csak késő este viszem le akkor érdekes módon ez neki nem probléma. Mi lehet az ok és mit csináljak vele?

2015. nov. 29. 13:39
 1/4 Mácsóka0123 ***** válasza:
Nem lehet, hogy amiatt hogy az eddigi rendeszer felborult és kialakult nála egyfajta szorongás? Jól értem, hogy amíg folyamatosan dolgoztál addig ez nem volt probléma? Mert szerintem most az a "baj" hogy fojamatosan ott vagy vele és amikor elmész akkor bepánikol. Az én kutyám kinti kutya de néha előfordul veli is hogy belepisil a táljába és ez kizárt hogy véletlen. Őszintén szólva fogalmam sincs hogy hogy lehet ezen segíteni, de szerintem ha úgy kezeled mintha mondjuk ugatással fejezné ki a szorongást és mondjuk először elmennél otthonról egy percere, visszamennél, megnéznéd odapisilt-e, ha igen akkor leszidod, ha nem nagy dícséret és egy kis kaja, aztán fokozatosan egyre több időre hagynád egyedül és ezt mindig megycsinálnád vele, akkor lehet hogy megszűnne a probléma, mert ahogy írtad, ameddig vele vagy addig nem pisil be, tehát csak akkor "rosszalkodik" amikor nem látod. Sok szerencsét, remélem tudtam segíteni!
2015. nov. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha, akkor szidod le, miközben pisil (tehat, latod) akkor azzal semmi problema. Ha, joval azutan szidod, bünteted, hogy bepisilt, akkor az rossz.

Egy kutya nem ugy gondolkodik, mint az ember, hanem ö összeköt bizonyos dolgokat es arra reagal.

Ha, a pisit ket ora mulva veszed eszre, akkor szo nelkül feltörlöd es fertötlenitesz. Hiaba szidnad, ugysem tudna, hogy miert van.


A problems okat jo latod, hianyzol neki ezert csinalja. Egy kutyaval folyamatosan kell dolgozni, mert ha nem csinalod, elveszted a rangsorban a poziciodat. Nem kell vele sok mindent csinalni, neha csak aprosagok is csodat müvelnek.

Gondolok itt arra, ha lemesz vele setelni. Ültesd le, vard meg mig lenyugszik, csak ugy tedd fel ra a porazt. Te menjel ki elöször az ajton. (a kutyafalkaban is a vezer megy elöl) ha, felmentek a lakasba, mielött kinyitod az ajtot ültesd le, vard meg mig lenyugszik, menj be aza ajton es ugy hivd be öt. Mielött a kajajat odaadod ültesd le, es vard meg mig Rád es nem a kajara nez, utana add neki. Szoval, ilyen kicsinysegeknek is NAGY jelentösegük van a kutya szemeben. Ezzel erösited a poziciodat. Ha, elmesz otthonrol ne nezz a kutyara, ne beszeljel hozza, ennek egy termeszetes dolognak kell lennie a kutya szemeben. A falkaban elö kutyak tudjak, hogy a vezerallat jöhet-mehet semmi gond nincs, nem panikolnak be.

A Te kutyadnal a 'pisi' egy panikreakcio, mert fél, hogy elvesztette a falkáját (azaz, Téged)

Ha, megvan a helyes rangsor a kutya-ember között, es a jöves-menes egy termeszetes aktusnak szamit, akkor a kutty is meg fog valtozni.

Normalis esetben a kutyak nem piszkitjak be az eletterüket, csak akkor, ha nincs ra mas lehetösegük vagy ha psziches gondok vannak.

En azt ajanlanam, ha otthon vagy, akkor gyakoroljal vele. Menj ki többször az ajton, a nelkül, hogy a kutyat figyelembe venned. menj a haz ele vagy menj at öt percre a szomszedba, utana ugy menj be a lakasba, hogy a kutyat ignoralod. Ezaltad megtanulja a kutya, hogy az egy teljesen termeszetes folyamat, ha a 'falkavezer' jön-megy. Igy tudni fogja, ha elmesz, vissza is fogsz jönni. Semmi oka a panikra.

2015. nov. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szeparációs szorongásnak meg falkavezérségnek olvass utána, rögtön megvilágosodsz ;)
2015. nov. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat :) A Leszidásról még annyit hogy ha mondjuk hosszabb időre megyek el és bepisil is tudja hogy rosszat csinált :D mikor belépek és még nem is érzem a pisi szagot de már a kutyárol tudom hogy van pisi :D mert behúzza fülét farkát és sunnyog :D De egyébként hosszabb távollét után nem szoktam leszidni. De multkor például leugrottam boltba és 20percet voltam távol és már pisi fogadott. Ebben a falkavezérségben is lehet valami mert sajnos nem vagyok vele elég következetes. Úgy szeretem mint ha csak a gyerekem volna és bár leszidom vagy megbüntetem nehezen bírom ki mikor rám mereszti azokat az édes kis szemeket :D a bánatos tekintet.. a szívem szakad meg ha nemet kell mondjak neki. De igyekszem :) Még egyszer köszönöm :)
2015. nov. 30. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!