Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek tarthatnék Malinoist?

Szerintetek tarthatnék Malinoist?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett a kutyafajta, olvastam is róla sokat, de egyszerűen képtelen vagyok lemondani róla.

Ugye írják mindenhol, hogy sok időt igényel, és sokat kell vele foglalkozni. Az a helyzet, hogy nekem reggel el kell mennem suliba, átlagban 3 órakor érek haza. Akkor úgy egy óra a tanulás, kivéve ha nagyobb dolgozatra készülök. Tegyük fel, hogy 4re végzek minden dolgommal. A hétvégém viszont rámehet, illetve vasárnap azért tanulnom kell. (Persze néha megyek valahová)

Körülbelül hány óra foglalkozást igényel egy ilyen kutya? És tényleg könnyen tanítható? Örülnék olyan válaszolóknak, akiknek már volt szerencséjük malinoishoz, de minden választ szívesen fogadok:)



2015. nov. 29. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát lehet, hogy kevés neki. Ez egyedtől is függ, de jobban szereti, ha van egész nap dolga.. Esetleg lehetne felváltva is foglalkozni vele a nap óráiban, ha van otthon valaki (anyukád, vagy tesók). Hétvégéket tényleg elveszi a foglalkozás, arra számítani kell. Nem 1 évig, nem 2 évig, hanem kb. 12 évig. Agyilag is le kell fárasztani.

De most napi 4 óra szerintem elég lenne, de mindenképp úgy kéne, hogy reggel is kicsit lefárasztod, legalább testileg, délután/este pedig agyilag és testileg.

Hétvégén meg sulizni vele, és akkor kiegyensúlyozottan nő fel, nem lesz vele problémád.

:)

2015. nov. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Elég kemény munkakutya. Akkor érdemes csak választanod, ha hétvégéidet a kutyaiskolában (munkakutyás suliban) akarod tölteni évekig, esetleg munkaversenyeken. Persze emellett a hétköznapokon is kell vele foglalkozni, nem csak sétáltatni, hanem dolgoztatni is (azaz agyilag is elfárasztani).

Nagy hangsúlyt kell fektetni nála a korai szocializációra is, kutyákkal és emberekkel is.

2015. nov. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy kertes ház ahol egy ilyen kutya van én amikor megyek az erdőbe a kutyámmal na az a kutya a kerítésnél nem ugat hanem rendesen őrjöng de nagyon durván van amikor habzik a szája. Szegényt nem viszik sétálni és nincs vele foglalkozva szerintem. Bár ez nem csak annak a kutyának hanem minden ilyen kertesben élő kutyusnak kínzás. Szóval ha belevágsz akkor tényleg fárasztás és kutyasuli különben egy fenevad lesz szegény.

Sok sikert :) és jó kutyázást. (Ők a legjobbak(L) )

2015. nov. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az enyém is örjöng a keritésnél, pedig napi szinten le van dolgozva. ha ennyire nem tudsz lemondani róla, akkor keress egy nyugisabb egyedet. Maliban is születik olyan kiskutya, aki nem alkalmas munkára, és nagyon jó családi kedvenc lehet. Nyilván ugyanugy foglalkoznod kell majd vele is, de lényegesen kevesebb munkát igényel.
2015. nov. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A foglalkozás itt nem sétáltatást, labdázást jelent! Ez egy kő kemény munkakutya, csak akkor vágj bele, ha már van kutyás tapasztalatod! És itt megint csak nem arra gondolok, hogy volt már kutyád, akivel akár szabadon is tudtál sétálni. Ha már tudod, hogy hogyan kell magas szinten képezni a kutyát, tudod mennyi pénzzel, mennyi lemondással jár egy munkakutya, csak akkor gondolkozz ebben a fajtában! Valóban nagyon intelligens, de gyenge kezű, következetlen gazda kezében fegyver lesz! Munkát igényel, őrző-védőt, feladatot, szabályokat! És persze csak kutyaiskola -ahogy fentebb is írták, munkakutyás iskola- mellett lehet bevállalni.
2015. nov. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

A 4. Válaszoló felvetette, hogy a nyugisabb egyed talán jobb választás lenne.

Hogy lehet az ilyet "kifogni"? Vagy a tenyésztő tudja, hogy melyik kölyökből lesz ilyen?

2015. nov. 30. 14:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát, ezt lehet, hogy rosszul tudom, de én úgy tudom, hogy az lesz a nehezebb választás, amelyik egyből az alomból odarohan hozzád, mászik rád.

Amelyik csendben figyeli a körülötte történő eseményeket, és nem akaratoskodik, de azért figyel, az lesz a nyugisabb, könnyebb választás.

De ezt itt olvastam, szóval lehet hülyeség:D

2015. nov. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
olyan 4-5 hónapos korban már kiderül, hogy milyen a kiskutya, tenyésztők segitségét tudod kérni.
2015. nov. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!