Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kelpie vagy border collie?...

Kelpie vagy border collie? Melyiknek mi a hátránya és mi az előnye?

Figyelt kérdés
2010. márc. 21. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
21%
A Kelpie-nek sátánista tekintete van:) Border Collie a kedvencem, gyerekszerető,könnyen tanítható,okos!
2010. márc. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

A kelpie hátránya h Magyarországon nem lehet normális idegrendszerű kutyát kapni.


Egyébiránt a kelpie kicsit keményebb egyéniségű kutya. A border nagy többségében simulékonyabb, könnyebben kezelhető. Kérdés, h ki mit preferál. Egy normális kelpienek durvábbak az ösztönei mint egy magyarországról beszerezhető bordernek (tisztelet egy-két kivételnek).

2010. márc. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Árkosi Józsi tenyészt kelpiket és szerintem nagyon jó kutyák. Viszik őket állatok mellé minden országba.

Amúgy attól függ neked melyik tetszik. Szerintem borderből túl sok van, viszont a kepienek meg nagyon rövid szőre, viszont a bordernek meg szebb színei vannak... De ez csak az én véleményem. Szerintem nyugodat válaszd azt amelyik neked tetszik, ha az egyiknek tudsz biztosítani mindent akkor a másiknak is. Annyira nem különböző kutyák.

2010. márc. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne hallgass a 2010-03-21 19:11 komment írójára, nekem két kelpie-m is van a magyar tenyészetből és nagyon jó idegrendszerűek: nem félnek semmitől, nyitottak, barátságosak, nagyon jól motiválhatóak (iszonyúan labda és apportmániások :)) és bármikor, bármilyen helyzetben készek dolgozni. Lételemük a munka. Én hetente 4-5-ször is kimegyek velük agilityzni és ha épp nincs agility edzés akkor trükközünk, fegyelmezőzünk vagy frisbee-zünk. A kelpie-k intelligensebbek, munkamániásabbak, univerzálisabbak, jobb idegrendszerüek és kevésbbé túl tenyésztettek, mint a boder collie, csak nincsenek annyira agyon reklámozva, mint a borderek.

Azt, hogy a magyar állomány nem jó idegrendszerű a magyar border collie tenyésztők, és pár magyar agilitys, aki szétcseszte a kelpie-jét, kezdte el terjeszteni, és nem igaz. Rengeteg külföldi vesz kelpiet a magyar tenyészetből.

2011. febr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!