Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél a kutya új helyekre...

Fél a kutya új helyekre sétálni velünk. Fél átmenni a vasúti síneken is. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Még csak ismerkedünk egy menhelyi kutyussal, nagyon szimpatikus és tervezzük örökbe fogadni. Párszor már elvittük sétálni, és amit észrevettünk az az hogy nem hajlandó a teleptől egy bizonyos távolságon (~1km) túl velünk jönni. Letapossa az egyik mancsával a pórázt, majd próbálja kihúzni a fejét, vagy leül. Azt tudni kell hogy a telepen született és ott is nőtt fel (2 éves).

Próbáltuk átvinni a közeli vasút sínen is (ez a telephez közel van) de a kavicsok se nagyon tetszettek neki, nem is jött át velünk. Semmi agressziót nem mutat, inkább félni kezd és "duzzog". Ebben az esetben mit tanácsolnátok?


Továbbá ha sétál velünk általában bal oldalról átszalad a hátunk mögött jobbra, majd bevág elénk jobbról és át balra. Majd az egészet elölről, tehát sokszor körülöttünk körözve sétál. Ez dominancia/terelés lenne vagy egyszerűen csak nem tud még normálisan sétálni?



2015. nov. 30. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
A félelmet nem tudom. A körkörös sétát az én kutyám is csinálta olyan 1 éves koráig kb. Most azért nem, mert rövidebb pórázon vittem egy ideig és akkor nem tud kőrözgetni, és úgy megszokta hogy ha jobb kezemben van a póráz, akkor jobboldalt megy, ha bal kezemben, akkor baloldalt, láb mellett. Nem rohangál össze vissza, hanem velünk egy tempóban jön.
2015. nov. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy embertelennek hangzik, de én ebben az esetben nem hagynék neki gondolkodási időt, hogy akar-e velem jönni vagy sem. Mint amikor a kölyök kutyát elhozzák az anyja mellől. Jön, és kész.

Ti is vigyétek el, és kész.

Aztán otthon lehet ismerkedni már a saját tempójában, de szerintem nem kellene esélyt látnia arra, hogy visszakerülhet a menhelyre. Ha ti jól bántok vele, és elkezd kötődni hozzátok, egyre kevesebbszer fog majd eszébe jutni a menhely. Most csak annyit jelenthettek a számára, hogy jön két ember aki minden áron el akar engem rángatni az otthonomról. Aztán lehet, hogy hülyeséget beszélek, laikusként én így látom. Én nem próbálnám szoktatgatni ameddig a menhelyen van, bedobnám a mélyvízbe a blökit.


Nekünk is menhelyről befogadott kutyusunk van, több mint egy éve van velünk. Mikor kihoztuk ő is tepert vissza a menhelyre, nem akart beszállni a kocsiba. Mivel nem volt választása, beletörődött a dolgokba, de kellett egy kis idő neki ameddig felengedett. Barátomtól az első héten félt, velem hamar megbarátkozott. Még ma is van mit csiszolni rajta, de minden perc megéri vele :)

2015. nov. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég standard, amit leírsz. A cikkcakkolás csak annyi, hogy menne mindenfele, nem esett le még neki, hogy ezzel saját magát is akadályozza. Szóval nem tanult meg még sétálni. Majd megtanulja, jutalomfalattal segíthettek neki. Illetve kutyasuli erősen ajánlott (mindkettőtöknek).


Az pedig szintén nem meglepő, hogy az eddigi egyetlen biztos pontot nem akarja elhagyni számára vadidegen emberek kedvéért. Ki kell épülnie a bizalomnak. Valszeg sok mindennel meg kell majd ismertetni, minden új lesz neki.

Kutyafüggő, mivel tudsz neki leginkább segíteni. Jutifalattal, játékkal, lassú lépésekkel, vagy épp azzal, ha megfogod, és mész vele, megmutatod, hogy nincs mitől félni.

2015. nov. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tök normális viselkedés egy menhelyi kutyától. Végülis idegenek vagytok, hogy jöttök ti ahhoz, hogy elvigyétek otthonról ugye :) Ha meg ott nőtt fel, viszonylag ingerszegény környezetben, nyilván az új dolgok nagyon újak neki, tök természetes reakció, hogy tart tőlük. A pórázon keringés meg kölyökkortól gazdás kutyáknál is előfordul, és marha egyszerűen kezelhető probléma: amint nem engeded meg neki, hogy betekerjen, hanem visszahúzod arra, amerről jött, és elvárod, hogy odafigyeljen a pórázra, oda fog rá figyelni :)
2015. nov. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kutyasulit mindenképp terveztünk. Lakásba se járt még soha, kocsiba se. Nagyon sok minden kimaradt neki eddig :/
2015. dec. 1. 10:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljesen normálisan reagál.


Fél távol menni az otthonától és összevissza sétál mert nem tanította meg neki senki, hogy hogyan kéne helyesen sétálni.


Figyelj, én örülnék neki, hogy ilyen a kutya! Így valszeg nincsenek rossz tapasztalatai pl. kocsikkal, kapucnis emberekkel, stb., mindenre TE taníthatod meg! Óriási előny lehet, ha nincsenek hülye berögződései egy kutyának. Jó, nyilván eleinte minden új lesz neki meg megijed, de ott leszel Te, hogy példát vegyen rólad.


Az meg a másik, hogy ha a telepen nőtt fel, valószínűleg elég jól szocializált más kutyákkal (már ha nem egyszemélyes kennelekbe vannak zárva 24 órában). Ez óriási előny :)

2015. dec. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!