Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert van az, hogy a facebooko...

Miert van az, hogy a facebookos kutyas csoportokban vagy bunko okoskodok vannak csak, illetve a sok gyoker, akik azon elvezkednek, hogy a neveletlen kutyajuk miket tett tonkre? Rendes csoport nem letezik?

Figyelt kérdés

Vannak az ilyen kikepzos csoportok. Na onnan szoszerint ket perc utan kileptem, olyan undoritoan ellenseges, bunko es huu de okos volt. Aztan ott vannak azok, akik kepeket tesznek ki a kutyaikrol, ami szerintem szuper. De minden 2. kepen az van, hogy; jaaajj ma az en cucika pucika bebi medvem letepte az asztalrol a teritot kristalyvazastul es tanyerostul, aztan az asztalra sz@rt, hat nem ediiii? (keppel illusztralva a kart termeszetesen, ahogy a kutya halal boldogan ul elotte) Aztan a masik: ma az en edes kis olebecskem szetragott minden kabelt es letepett minden fuggonyt es meg a szonyeget is feltepte, de imadom!!

Na mindkettotol elkap a hanyinger...

Megkerdeztem kommentbe, hogy ilyenkor csak lefotozzatok es leszidjatok vagy valami vagy ennyi volt? Es mindegyik egybol haborgott, hogy megszidni?? Normalis vagy? Lelki beteg lesz a putyimutyim... (Hanyinger megint elojott-.-) Es tudom hihetetlenul hangzik, de mind ilyen retardalt az ilyen csoportokban, plusz nem gazdag emberekrol van szo, akik megtehetik, hogy rohogjenek egyet es a szobalany majd takarit es vesz ujat. Ezek atlag emberek, atlag fizetessel, akik megis havi minimum 50 ezres karokon rohognek. Engem mar maga az is zavarna, ha lenne ki kifizesse, hogy nekem kell utanajarni, ujravenni stb., plusz ha rakiabalsz a kutyara, foleg ha rajtakapod es kizavarod a szobabol vagy hazbol, abba meg egy sem halt bele. Nyilvan nem kell megverni oket, de ezektol rosszul vagyok.. Sok gyagyas es a neveletlen dogje...

Nincsen rendes ilyen fenykep megosztos kutyas csoport?? Ahol tenyleg normalisak az emberek es nem fogyatekosan, de nem is agresszivek.



2015. dec. 1. 00:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Ezen nincs mit csodálkozni. Aki kutyát tart az ilyen. Aki elviseli , sőt csak úgy tud élni hogy a kutyaszar az élete része , elég beszükült az élete. Valami nincs rendbe a szellemi képességükkel. Tulajdonképpen nem tudnak beilleszkedni a normális emberek kózé és valahogy azt hiszik hogy ez igy kerek. Külön világba élnek. De biztos lesz itt is aki ezt olvasva megsértődik. Persze te is próbálhatnál normálisan, ékezetesen írni.
2015. dec. 1. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Velem is ugyan ez volt... De oda jutottam hpgy csináltam én egy saját caoportot és aki nem illett oda azt kitettem..
2015. dec. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Időpont ma 03:49

"aki kutyát tart, az ilyen"

Egyértelműen nem vagy kutyás. Akkor mi a fenét olvasgatod a kutyás kérdéseket?

Amúgy képzeld, nem minden kutyás ilyen.

Ahogy az emberek életmódjában is rengeteg a különbség, úgy a kutyások, sőt, a macskások, stb is különbözőek.

2015. dec. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sok ilyen kutyás csoport van, ahol ezt csinálják. Én is benn vagyok párban, ott is vannak ilyenek. Csak az a baj, hogy ilyen emberekkel nem csak az ilyen csoportokban találkozik az ember, hanem sétáltatás közben is. Ami sokkalta idegesítőbb. Amikor az ő prüntyikéje odarohan, meg neki áll arcoskodni, s akkor az a válasz, hogy jajj ne csináld, nem szabad, légy jó kutya... És ennyi... Kevés normális kutyás van, meg az ember már félve közelít egy másik kutyáshoz, hátha az is egy idióta, mint a nagy többség. A másik nagy kedvencem, amikor segítséget kér az ember egy-egy ilyen csoportban, hogy ez és ez van, hogyan lehetne orvosolni, hogy jobb legyen. S mindenre az a válasz szinte, hogy még kölyök, majd megnő, majd kinövi, majd elmúlik ez az időszak, meg egyáltalán miért zavarja az embert az adott dolog. De segítség semmi.
2015. dec. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Demagóg is lehetnék: nekem nincs facebookom, sokat olvasok és tájékozódom annak veszélye nélkül, hogy trollokon keljen átverekednem magam:)


Nem kell feltétlenül tagságit váltani ahhoz, hogy megfelelő, naprakész tudással rendelkezz:)

2015. dec. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Elso valaszolo: total hulyeseget irtal, de szerintem azzal, hogy mindenki lepontozott, egyet is ertenek velem. Na vajon miert nem irok ekezettel?:D Esetleg mert angolbillentyuzettel irok telefonrol, ahol nincs ekezet? Hihetetlen!!:D


Kedves tovabbi valaszolok:

Igaz, amit irtok, foleg attol vagyok kesz, amikor megyek az utcan 5 kilos kutyaval, erre szembejon egy 50 kilos es lehet, hogy baratsagos, de osszevissza ugral, rohangal, kapdos es lehet, hogy jatszik, de a gyoker gazdaja azt mondja csak, hogy jaaj csak jatsziiik a kicsikem. Tok jo, csak egyszer ugrik a kutyamra es a gerince mar el is tort! Viszont nekem is van nagy kutyam es meg sosem engedtem ra egy kutyara sem, megha tudom, hogy nem is ugral ra, csak ha a gazda szeretne es nem felti a sajatjat. Persze ha egymeretuek jatszhatnak, azzal altalaban nekem sincs gondom, ha az 5 kilos kutyamra 5 kilos szabadul ra. Azok vadul is jatszhatnak, persze. De nem birom ezeket az ostobakat, plusz amelyik mondja a kutyanak, hogy gyere vissza, gyere ide kicsikem legyszives... Oke hogy gyereknek tartjak vagy ahelyett, de nem erti a szavakat, hatarozottan rakell szolni, hogy ide, most! A kutya nem sertodik meg... Enis gyerekemkent szeretem oket, de sem az osszeugralast, sem a beszarast, sem a neveletlenseget nem birom es orditottam mar a kutyamra, es meg el! Tudom, hogy hihetetlen:D

Szoval esetleg tudtok ajanlani facebookos csoportokat, ahol kedvesek az emberek, kepeket osztanak meg a kedvencukrol, de nem ilyen retardalt szoszerint karorvendok?

2015. dec. 2. 01:54
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Kétlem, hogy találsz. Még akkor is, ha jól indul valami, mindig bejön egy, aztán még egy, aki felkavarja az állóvizet.
2015. dec. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A felelős állattartók legtöbbször kiakadnak az idióta retardáltakon. És próbálnák elmondani, hogy mi is kell ahhoz, hogy a kutya normális legyen, ne zavarja a környezetét, ne legyen állandó konfliktus kutyás-nem kutyás között, de akár két kutyás között is. De a retardáltak ezt nem értik meg, így egy idő után vagy nem beszélnek, nem szólnak, vagy eltompulnak és nem lesznek kedvesek.


Ez az oldal tipikus formája ennek. Az első, második, tizedik, de még tizenötödik putris szaporítós, állatkínzó, kutyájából meggazdagodni vágyónál még mindenki kedves, de a 80. ilyennél már szakad a cérna. Mikor nem viszi orvoshoz a beteg pár napos kölyköket, mikor évi kétszer ellik a szuka a saját fia által befedeztetve, akkor már nem lehet kedvesen beszélni. Ugyan így, a 80. ágyba pisilős, anyuci cuki kiskutyája után már nem lehet türelmesnek lenni.

2015. dec. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

5 és fél év alatt szépen kitapasztaltam, hogy milyenek általában a kutyások, mivel ahol én élek van belőlük bőven.


A kutya szocializációja elején nagyon sokat jártunk kutyák közé, szerencsés helyzetben is voltunk mivel többnyire nagykutyásokkal ismerkedhettünk és bizony soha semmi probléma nem is akadt.


Aztán olyan 2 éves kora körül a kutyám - alapvetően is magának való volt mindig - elkezdte kerülni általában a kutyákat, kivételt képeztek az általa kölyökkorában megismert és kedvelt egyedek.


Igyekeztem kutyák közé vinni eztán is most is de pl. a nagytestűeket láthatóan nagy ívben kerüli. Mivel kistestű és van esze nyilván nem szívesen venné ha még játékból is megtaposnák.

Ha szeretném összeismertetni egy új kutyával aki a szomszéd lépcsőházban él és ugye szerencsés lenne, ha nem ugatná meg, azt megteszem, de olyankor is megsértődik és háttal leül a járda szélére:)

Megjegyzem mégegyszer nem volt soha semmi afférunk e-miatt sem.


Mivel megugatja a környéken lévő, számára idegen kutyákat - ugat és nem hörög - szoktak laposan nézni ránk. Volt olyan hogy fölajánlottam, hogy ismertessük őket össze az enyém többnyire csak kíváncsi - a másik gazda furán nézett rám és elrángatta a kutyáját.


Volt olyan hogy megkérdeztek etetésről - soha nem osztom az igét kéretlenül - és amikor kiderült hogy nyers napokat szoktam tartani, konzervet soha, és hetente többször vacsora helyett nyers kacsanyak a menü akkor is furán néztek rám...bakker egy yorki aki tud egy rakás trükköt, nem barátkozik, meg van nevelve, nem mászik a nyakamba, időnként ugat, ritka szép példány ..ez nem is igaz.


Vannak akik elismernek minket, vannak akik totál hülyének tartanak:)


Tudod már régen nem érdekel, hogy mit gondolnak rólam, vagy a kutyámról.

Sokan kezüket-lábukat törnék, ha ilyen természetű kutyájuk lenne.

Ezt tartsd szem előtt Te is !


Üdv. az előbbi facebookmentes válaszoló

2015. dec. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, a jólneveltségbe az is beletartozik, hogy nem ugat meg másokat, akkor sem ha nem barátkozó típus. Szerintem előrébb is való mint a trükkök tanítása meg a kacsanyak és nem is olyan nehéz dolog. Megértem, hogy sokakat idegesít az ilyen viselkedés.

Amúgy meg mit adsz neki amikor nem nyers kaját? Mert a táp és a nyers etetés keverése nem igazán ajánlott.

2015. dec. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!