Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A magyar kutyafajtákon kívül...

A magyar kutyafajtákon kívül milyen fajták valók még egy tanyára?

Figyelt kérdés

Csak elméleti kérdés. Imádom a magyar fajtákat, de kiváncsi vagyok, hogy milyen más fajták jöhetnek még szóba ilyenkor. :)

Előre is köszi.



2015. dec. 1. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a terület őrzése a célod, akkor a nagytestű pásztorkutyák, mint például a kaukázusi juhász, közép-ázsiai juhász stb.
2015. dec. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A magyar fajták nem tanyára valók. A vizslának meg az agárnak pl. semmi köze a tanyához, azon kívül, hogy nyilván ugyanúgy élvezi a nagy teret, mint egy csivava vagy egy bernáthegyi. Amelyiknek tényleg a tanya az ideális, az a kuvasz meg a komondor, de ez még mindig csak két fajta. Csak azért, mert valami magyar, nem lesz rögtön tanyalakó :)


Ha az őrkutyákra meg a terelőkre gondolsz, akkor nagyjából bármilyen ugyanerre a célra kitenyésztett fajta pont ugyanúgy megfelel, akárhonnan is száramzik. A származásánál sokkal nagyobb kérdés az, hogy mi lesz a konkrét feladata, illetve hogy a gazdához mi passzol.

2015. dec. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jaj, bocsánat, hogy így írtam. Én a pásztor (komondor, kuvasz) és a terelőkutyákra (puli, pumi, mudi) gondoltam csak. :)

De köszi, hogy kijavítottál. ;)

2015. dec. 1. 12:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lehet egy sheltie is, ha hajlandó a szőrét rendszeresen ápolni. A border collie-t kevésbé ajánlanám, mert eléggé munkamániás. De akár egy beagle is mehet, ha kellően megtudja nevelni (főleg a behívás okozhat gondot), illetve télen bemehetne a házba is.
2015. dec. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha pásztor kutyára gondolsz,akkor: Kangal,KÁJ,Kaukázusi.

Ha terelőt akkor border,aussie,ausztrál pásztorkutya


ÖV-s kutyákból nj,dobermann(őt kizárólag fűtött helyen)roti



És még véééégtelen lehetőség

2015. dec. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!