Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet ugy nevelni egy Doberman...

Lehet ugy nevelni egy Dobermann-t mint egy németjuhászt?

Figyelt kérdés

terveztem azt hogy a köv,kutyám Dobermann-lesz,most Nj-m van és az alap dolgokra megtanitottam,

a dobermann-t máshogy kell tanitani,vagy ha ugy tanitom mint a Nj-t akkor megtanulja,,??


2010. márc. 21. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Máshogy kell tanítani. A dobermann sokkal érzékenyebb, nem bírja a monoton tanulást, nem lehet vele olyan keményen bánni mint egy német juhásszal. OLvass róla el pár könyvet és szerintem menni fog.
2010. márc. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi a választ

nézegettem pár oldalt,de összehasonlitásrol nem nagyon irnak,de azt igen hogy nagy mozgás kell nekik is mint az NJ-knek,meg szeret ez a fajta is dolgozni,csak ha ugy tanitom mint az Nj- t.az gond lesz -e késöbb,ezt nem irják le az oldalon

2010. márc. 21. 20:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
És hogyan tanítottad a német juhászod? Mert nem vagyok gondolatolvasó hogy tudjam:)
2010. márc. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha dolgozni akarsz majd vele, én mindenképpen megkérdeznék egy kiképzőt, hogy és mint kell nevelni a dobermannt. Ha megvan a kiskutya pedig az elején kutyaovi aztán kutyasuli, kutyasuli, kutyasuli. :D
2010. márc. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

alap dolgokra szeretném megtanitani,mint a németjuhászomat,

ül.fekszik meg arra hogy visszajöjjön amikor hivom,

meg persze arra hogy idegeneket ha jönnek a kapuhoz akkor jelezze,meg örizze a házat,

kérdeztem egy két iskolának a kiképzöjét,de az 1ik azt mondta hogy minden kutyát egyformán kell tanitani,a másik meg azt mondta hogy a dobermannal keményebben kell dolgozni mint az Nj-vel!!!

2010. márc. 22. 15:05
 6/9 anonim ***** válasza:
De szerintem úgy értette hogy kényszerrel vagy jutalmazással?
2010. márc. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó-jó de milyen módszerrel tanítottad?
2010. márc. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

18:26


milyen modszerrel??

jutalomfalat,meg sok dicséret.türelem,

napi 1 orán keresztül ment a tanulás közben játék,

3-4 hét után már tudta,a dolgokat,azota is tanulok vele minden nap,fél ora,utána meg futkározás a réten,

igy csináltam,,

2010. márc. 22. 21:00
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Na szerintem minden kutyát így kell tanítani:) Nincs különbség, fontos a következetesség, a sok dícséret, és hogy egészen pici kortól elvárjuk a fegyelmet (de ez sosem jelent agressziót).

A dobermann érzékeny lelkű kutya, határozott de szerető gazdára van szüksége, olyanra akit tisztelhet.

Ha szeretettel neveled nem hiszem, hogy elronthatnád.

2010. márc. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!