Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A menhelyről fogadtam örökbe...

Molnárné Sipos Olga kérdése:

A menhelyről fogadtam örökbe 1 éves kutyust. Sétáltatáskor ahogy meghall kutyaugatást, vagy macskaszagot érez el kezd húzni, alig tudom visszatartani. Valaki azt mondta, bottal üssek rá. De én nem akarom bántani. Hogy tudnám nyugodt sétára szoktatni?

Figyelt kérdés
2015. dec. 1. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
El kellene vinni kutyaiskolába. De vannak olyan kutyák, akiken ez sem segít, húznak, amikor felfedeznek egy macskát, az enyém szintén menhelyi volt, már 4 éves és elmehetne szánhúzónak. Vedd rövidre a pórázd, kényszerítsd rá, hogy a bal lábad mellett menjen. Ha másik kutyával jönnek szemben, akkor határozott parancs legyen a Marad és az Ül. Rövid pórázzal megvalósítható, megtanulja. Ha szimatol és mindent fel akar falni, amit talál, ved el tőle, legyintsd meg a pofáját és Pfúj! Ezt is megtanulja.
2015. dec. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Fontos, hogy végig legyél nyugodt, ne húzd föl magad. A cél az, hogy a te akaratod érvényesüljön (nyugodt séta tovább) és ne a kutyáé (ugatás, húzás).


Meg kell tanítani neki a NEM és/vagy a HAGYD parancsszót.


Semmiképpen se üss rá bottal (elég barom aki mondta...).


Sétáltok, amint látod rajta, hogy hegyezi a fülét és már készül a műsorra, rászólsz, hogy NEM. Nyomatékosítás kedvéért nagy lendülettel meg is fordulhatsz és indulhatsz a másik irányba. Ha lenyugodott, mehettek vissza az eredeti irányba.


Másik módszer, hogy addig nem fojtatjátok a sétát, amíg le nem nyugszik, ha 3 percig kell ezért egy helyben ácsorognotok akkor 3 percig ácsorogtok.


AZ a titka az egésznek, hogy ki kell követelni a nyugodt magatartást a kutyától és nem szabad idegeskedni (tudom, néha nehéz).

2015. dec. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

Na hát azt a sétát megnézném, amíg addig kell ácsorogni, amíg lenyugszik a kutya :D


Kutyasuli ;)

2015. dec. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hehe az én kutyám anno ide-oda húzgált, persze nem rohanvást csak amolyan nyugdíjas tempóban.


Ha arra várok még mindig ott állok:)

2015. dec. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!