Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tanítsak még a kutyámnak?

Mit tanítsak még a kutyámnak?

Figyelt kérdés

6 hónapos,tudja már a visszahozt,ül,fekszik,pacsi,oldalra fekvést,

Milyen egyszerübb feladatok vannak még? Amit könnyű megtanulni?


2015. dec. 2. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Piti,

4 vagy 2 lábon forduljon körbe

te lépsz előre es o atbujik miden lépés utan a lábad között :)

2015. dec. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az alap dolgokkal hogy áll? Behívható? Tud viselkedni kutyák között? Tisztában van a szabályokkal? Ha igen, akkor pl kezdj el agilityre tanítani.
2015. dec. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Még az alap dolgokal nincs igazán tisztában,de rajta vagyok az ügyön :)
2015. dec. 2. 15:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor elsősorban azt kell tanítani, nem a mutatványozást.
2015. dec. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előbb az alap dolgokat tanítsd meg neki biztonságosan: Lábhoz, marad, állj, pórázon viselkedést, nevét, behívást. Nem trükkök, de sokkal több értelme van és nagyobb hasznát veszed ha ezeket biztosan tudja.
2015. dec. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek mellett nyugodtan lehet "trükköket" is tanítani, ami esetleg önmagában nem hasznos, az is erősíti a kutya-gazda kapcsolatot, együttműködési készséget. Ráadásul vicces lenne semmi mást nem tanítani addig, amíg pl 100%-os behívhatóság nincs, ezt van kutya, aki élete végéig tanulhatja...


Legelsőnek én az "érint"-et (touch) tanítanám, abból csomó minden levezethető később. Lábhoz, fordulás kerüléssel vagy anélkül, stb. Ereszd, kezembe apportnál. Helyedre. Hagyd - szintén nem trükk kategória, akár életet is menthet.

2015. dec. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs 100%-os behívtás?

Oké, nem robot a kutya, de ha igazad lenne, akkor gondolj bele mi történhet egy rendőrkutyával...

2015. dec. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést. Nem azt írtam, hogy nem létezik 100%-os behívhatóság egy kutyánál sem, ha esetleg így értetted.
2015. dec. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!