Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Puli, mudi és sheltie gazdik!...

Puli, mudi és sheltie gazdik! Mesélnétek a kutyá (i) tokról?

Figyelt kérdés

Igazából bármiről írhattok. :)

Előre is köszönöm.



2015. dec. 2. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit szűkítenéd, mire vagy kíváncsi? Szerintem minden gazdi oldalakat tudna írni a kutyájáról :-)

Kutyát szeretnél, és a három fajta közt vacillálsz?

2015. dec. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyenlőre még nem szeretnék kutyust venni, mert van kettő menhelyi, de ez a három fajta nagyon szimpatikus, ezért szeretnék személyes tapasztalatokat olvasni róluk. A fajta leírásokat már mind elolvastam, úgyhogy elméletben sokat tudok róluk, bár jobb lenne valamit a gazdiktól is hallani, hogy milyen velük élni. :)
2015. dec. 2. 18:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem volt egyszer egy pulim. alapjában véve nagyon szerettem, mert nagyon jó kis kutya volt. igazi egyéniség, noha nagyon makacs, de egyébként hűséges kis lény volt. én úgy alakítottam a szőrét hogy igazi zsinóros legyen, majdnem földig értek a zsinórjai. fajtatiszta kutya volt természetesen, de egy közeli tanyáról kaptam ajándékba, mivel jómagam is állattartással foglalkozom, kellett a pásztorkutya. kicsi korától kezdve tanítottam, így szerencsére könnyen beletanult a dolgokba. fiatal éveiben kissé szeleburdi mindig jövős-menős kutya volt, sokszor kellett szólongatni, hogy álljon meg, ne tereljen állandóan ha nem szükséges. aztán ahogy öregedett egyre okosabb nyugodtabb lett, a vége felé már intésekből is értette a dolgokat. egészségügyileg teljesen rendben volt egész életében. mindig kint lakott az udvaron, legjobban a szalma vagy a csutka bála alatt szeretett feküdni, itt kialakított magának mindig egy kis vackot, ott töltötte a téli hideg éjszakákat. jó jelző kutya volt, az idegen embert ugatta egy pár percig, de ahogy megjelentem, mindig elhallgatott, onnantól már barátkozó volt az illetővel. nagyon szerette a házi kosztot, de mellette száraztápot is evett alkalmanként. 17 éves korában halt meg, öregségében. semmi baja nem volt szerencsére, csak a lábai lettek rozogák kicsit az utolsó éveiben. olyankor már nem terelt, csak annyi volt a napi programja, hogy szétnézett az állatok között, körbement a karámokon ólakon, utána lepihent mindig és aludt végig. amikor idősebb lett lett hozva utódja is, egy kölyök sinka. soha nem civakodtak, szerintem megértette a kis öreg pulim, hogy ő már nem bírja annyira, és nekem szükségem van a gyors kutyára, így nem bántotta az újoncot. szerettem nagyon, bár azóta nem volt pulim, most 4 sinkám van.
2015. dec. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Gratulálok a pulihoz, szép kort élt meg. :)

Sok sikert a sinkákhoz!

2015. dec. 3. 12:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mire akarod a kutyát, de a pulik és a sheltiek között nehéz ma már jó munkakutyát találni. Szimpla családi kutyának talán a sheltie a legjobb ezek közül.

Mivel nekem mudijaim vannak, ezért számomra ők a legjobb kutyák a világon. A legidősebb 14 évesen halt meg. Okosak, szépek és különlegesek. Imádják a gazdájukat, mindenhová követik és nagyon szeretnek mozogni.

2015. dec. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 elwera ***** válasza:
100%
Ázik a plafonunk és a puli keverék kutyám elkezdte a vizes csempét nyalni, rájött, hogy az frissebb, mint amit tálba rakok ki mindennap. Logikusan gondolkodik, okos. Lehet vele játszani, birkózni, gyűrni, csinálhatok vele bármit, hagyja magát, nagyon szeret minket. Amikor kimegyünk, a másik kutyát szokta terelgetni. Pláne ha rászólok a másikra, hogy álljon meg, és nem hallgat rám, akkor ő utánaszalad és megfogja. Segít nekem kordában tartani a másik kutyát. Védelmező is, kint morog az idegenekre és ugat, de amikor odamegyek mellé mindenkivel barátságos. Abszolút meg lehet benne bízni. Amikor haza érkezünk őrült módon rohangál, majd kicsattan, annyira örül nekünk, és viccesen produkálja magát amikor jókedvű. Az utcán néha lapos kúszásban, óvatosan megy, azt mások meg szokták mosolyogni. A galambokat is amikor meg akarja fogni, először lopakodik és úgy fut neki. Otthon az ágyba is fel szokott jönni és ott is így kúszik. Szereti a szőrös plédet, takarót, azon fetreng a hátán, néha egyedül is. Kint a füvön is néha fetreng a hátán amikor jókedvű. Nagyon aranyos mindig.
2015. dec. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindhárom fajta alapvetően pörgős, munkára kitalált. Puliban is van olyan tenyésztő, aki dolgozik a kutyáival, szóval nem lehetetlen szerintem terelésre vagy épp sportra alkalmas pulit sem találni. De nem is könnyű, az igaz. Pár éve a kutyasulinkban láttam egy sheltie kölyköt, agilityvel ismerkedni hozták, állati édes volt :-) De mindhárom fajtában nagy a szórás szerintem, a nagyon aktív példányok mellett vannak nyugisak is.


Elképesztően okosak, az olyan történetek, hogy a puli minden kérés nélkül nem engedte a gyereket veszélyes helyre, stb, nem kamuk. (A sheltie-t annyira nem ismerem ilyen szempontból, de elvileg ők sem buták.) A puli önállóbb, a mudi nagyon alkalmazkodó, igyekvő. Érzékenyek, poroszos módszerrel inkább elrontani lehet az egyébként kvázi magától tanuló kutyát.


Szintén mindhárom fajtában van hajlam az idegenek üvegrepesztő hangon való megugatására, és előfordul, hogy a "tartózkodás idegenekkel szemben" inkább rettegés nem elegendő szocializáció vagy alapból rossz idegrendszer miatt. De mudiban elég sok kifejezetten barátságossal találkoztam, szóval ebben is sokat, talán többet számít az egyén, mint a fajta.

2015. dec. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2015. dec. 11. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!