Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tudni a szívférgessé...

Mit lehet tudni a szívférgességről?

Figyelt kérdés
Nemrég az állatorvosi rendelőben láttam erről egy videót, de sajnos nem minden részletet hallottam. Hogyan lehet megelőzni a bajt? A kutyáimnak elég jó minőségű bolha és kullancsirtó nyakörvük van, vajon ez a szúnyogok ellen is hatásos lehet?
2015. dec. 2. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem az állatorvos mondta, hogy ez csak pánikkeltés, nálunk az országban nem jellemző, nincs okunk félni és felesleges lenne a kutyákat plusz terhelni. A veszettség elleni is bőven elég lenne 3-4 évente.
2015. dec. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=yfzN258Cfcw

Vicces, de az információk véresen komolyak.

A bolhairtódnak meg nézz utána, hogy szúnyog ellen jó-e.

2015. dec. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az oldal közepe felé írják, hogyan lehet ellene védekezni.

[link]


Melegebb országokban jellemzőbb, de a klímaváltozás miatt már nálunk is előfordul!

És ha megvan a baj, akkor elég nehéz kikezelni!

2015. dec. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pánikkeltés mi? Szegeden szerintem több ezer szívférges kutya van. Talán nem túlzok, ha azt mondom, hogy a kinti kutyák jórésze (akik nem kapnak rendszeres megelőző kezelést) szívférges, legfeljebb a gazdi nem tud róla. Nekem két kutyámból egy az. De az ország északabbi részeiből is rengeteg esetről hallottam, pedig eddig csak a kutyák elenyésző hányadát tesztelték.
2015. dec. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekünk pozitív lett a szívféreg teszt!

A barátnőm is most kezelte ki a kutyáját!!!

2015. dec. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is belefutottam pár esetbe, sajnos egyre gyakoribb :(
2015. dec. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Egyébként kb mennyibe kerül egy ilyen vizsgálat?

2015. dec. 3. 15:10
 8/9 anonim ***** válasza:
3500-tól 30000-ig.
2015. dec. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 SzMHZs ***** válasza:

Nem pánikkeltés sajnos, szegedi vagyok (vagyis most már csak Szegedi közeli), és rengeteg szívférges eset van. Én is minden évben teszteltetem a kutyám, annak ellenére, hogy védekezünk. 2 hónapja lett egy második kutyám is Mindszentről (ugye ott is ott a Tisza), ő kinti volt, semmilyen élősködő ellen nem védekeztek, szóval első dolgom volt teszteltetni őt is. Nekünk eddig minden dokinál 4500 ft volt a gyorsteszt, meg egy ezres a mikroszkópos.

A szúnyogok ellen a Scalibort használjuk egyébként, tavasztól őszig, mellette Milbemax vagy Milprazon tabletta (ezt csak negatív teszt után lehet).

2015. dec. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!