Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire kell figyelni kölyök...

Mire kell figyelni kölyök kutya vásárláskor? Mit érdemes nézni?

Figyelt kérdés

Van-e valami előjele a DP.-ra hajlamosságnak?

Hogyan lehet észrevenni ha a kölyök esetleg köldök sérvvel született.

Mik az intő jelek hogy ne vásároljuk meg a kölyköt?

Cane corsoról van szó egyébként,ha ez segít.


2010. márc. 21. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

itt mindent megtalálsz!

[link]


Ha köldök sérve van akkor a köldökénél kidudorodás van.

2010. márc. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Akiteki ***** válasza:
57%

A dp-re való hajlamosságot a szülők szűrési eredményeiből tudhatod meg.

A köldöksérv látszik, de az igazán nem egy nagy dolog, az orvos 10 perc alatt helyrehozza, ha egyébként álmaid kutyája, ez ne tartson vissza.

Mindenképpen olyan helyről vegyél, ahol látod a gondoskodást, jól szocializáltak a kölykök és szerződésben vállalnak garanciát az örökletes betegségek miatti bajok ellen.

Soha ne vegyél kölyköt onnan, ahol nem, vagy csak kívánságra adnak kölyköt, ahol odaadják 8 hetes kora előtt és ahol látod, hogy nem ilyen körülmények között szeretnél tartani egy kutyát.

2010. márc. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Akiteki ***** válasza:
izé... elírtam.... azt akartam írni, hogy nem, vagy csak kívánságra adnak törzskönyvet!!! Bocsi!
2010. márc. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

kölyök kutya vásárlásakor :

1 a környezet, a többi kutya kinézete, a tenyésztő ,és az apa-anya kutya állapota .


2 a kölykök közül választás ( kulcs-teszt - kulcs-csomót ledobni,hogyan reagálnak a hangra, tapsolás ,stb ( ez a leglényegesebb, milyen a kutya wessen-je - természete )

a gyávább kissebb testű kölyökkel valószínűleg több gond lesz, mint a bátrabb-és erősebb kölyökkel, hiszen az erősebb kutya .... )


3 törzskönyv adatainak ellenőrzése, oltási könyv ???


4 ADÁSVÉTELI SZERZŐDÉS !!!

( bármely későbbi probléma esetére , a diszplázia,és a legtöbb genetikai eredetű betegség 1-1,5 éves korban jelentkezik)ez a biztosíték, nem a törzskönyv !!!


sok tenyésztő az érzelmeket manipulálva ( aranyos kis kölyök kutya ,elvonja a figyelmet a lényegtől )

lényeg = üzlet a tenyésztőnek

érzelem - neked .

2010. márc. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Csakis törzskönyves kutyát vegyél. Kérd el megnézni a szülők egészségügyi szűréseit. Kb. 6 hetesen szoktak először ellátogatni a kennelbe a vevők, ekkor lefoglalható a kiskutya, és 8-9 hetesen lehet hazavinni. Amit jól nézz meg: tisztaság! Én kutyáim tenyésztője megfogni sem engedte, a 6 hetes piciket, csak nézni lehetett, nem bántam, mert tudom, hogy ilyen korban nagyon érzékenyek. Én tenyésztőm rengeteget beszélt a szülőkről, hozott sok képet az ősökről is, a többi kutyáját is megnézhettem, láttam, hogy jól bánik velük, öreg már "nyugdíjas" kutyái is vannak, ez szintén jó pont. Megmutatta, milyen tápot vegyek, legalább 50 kiló Royal Canin volt nála :), mire mentem a picurkáért még nem jött meg a rendelésem, ezért adott 1 hétre való tápot.
2010. márc. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Akiteki ***** válasza:
Azért túlzásba nem kell esni. Megfogni meg lehet őket alapos kézmosás után. De az utcai cipőt még a kapuban letöröltetem domestosos ronggyal, mert rengeteg fertőzés ragadhat rá. A többiben egyetértek, ezek elvárhatók egy tenyésztőtől. + a szerződés.
2010. márc. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szeme nem váladékos-e, füle nem büdös, váladékos-e. Melyik tenyésztőnél nézted ki a kutyát?
2010. márc. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket, még nincs eldöntve honnét, csak előzetesen informálódom, gyűjtöm a tapasztalatokat attól akinek van:) Köszönöm
2010. márc. 22. 21:58
 9/11 anonim ***** válasza:

1.Szeme, füle tiszta, az orra nem váladékozik, az ínye nem sápadt, a fogai fehérek, a feneke nem koszos, ha helyesen tartod ölben akkor nyugton marad, és láthatólag nem fáj semmilye .

2.oda merjen menni hozzád, de ne legyen túl rámenős. mindkét véglettel rengeteg gond lehet később nevelés során.

3. meg kell nézni a szülők szűrési eredményeit, lehetőleg mindkettővel kell találkozni, ne legyenek agresszívak vagy túlzottan visszahúzódóak.

4.a kennel tiszta, a kutyák nem koszosak, nem levertek, látszik, hogy elfogadják és hallgatnak a tenyésztőre/gondozójukra.


köldöksérv esetén a köldök és környéke jelentősen meg van duzzadva.

ezt és az 1. pontban ( kackac:) ) leírtakat észrevétlenül is tudod ellenőrizni:

fogd meg lazán a feje két oldalát, hogy rád nézzen. ezután simogasd, míg le nem fekszik, a füle valószínűleg így hátrahajlik, azt is tudod ellenőrizni, valamint látod, ha bármi baj lenne a köldökével. engedd, hogy a szájába vegye a kezed: így láthatod a fogait és az ínyét.a fenekét már akkor látod, ha átat fordít neked. helyesen pedig úgy kell ölbe venni, hogy az egyik kezed-karod a feneke alatt legyen, a másikkal nyúlj át a hasa előtt, és tedd a tenyered a hátára. így, ha nem túl eleven, ami nem túl jó jel, akkor meg kell tudnia minimum 1 percig.


valóban fontos az adásvételi szerződés, de ezt egy jó tenyésztő maga fogja mondani. és az is gyanús, ha meglérdezi, hogy kell e törzskönyv. igazi tenyésztő nem ad ki a keze alól törzskönyv nélküli kiskutyát.

2010. márc. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.Régi álmom valóra vált, büszke tulajdonosa lettem egy szuka Cane Corsonak.Gyönyörű!
2010. márc. 24. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!