Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam egy kutyát, nagyon...

Találtam egy kutyát, nagyon koszos, összeált a szőre, elvittem orvoshoz, aztmondta vízallergiája van, és ha víz érné pirospdna a bőre és kihullana a szőre, mit lehet tenni? Nagyon szeretnék segíteni rajta, és valahogy helyrehozni.

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat
2010. márc. 21. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán próbáld meg a szárazsampont. Ne haragudj, érdemleges választ nem igazán tudok adni, de annyira jó, hogy vannak még ilyen rendes, jó szándékú emberek, mint te!
2010. márc. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
sok kutyán segítettem már,macskákon is,szeretem az állatok,köszönöm a dicséretet,és ez a bundáját és helyrehozná ? úgyértem a sártól nagyon össze vanr agadva,ráadásul puli
2010. márc. 21. 22:29
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem fürdesd meg! Egy alkalom csak, nem hal bele, nem lesz semmi baja. Lehet, hogy allergiás de csak 1 fürdés. Tiszta lesz, és onnan ha ápolva van , nincs baj. Ez nem kínzás. Fürdesd meg csak 1 szer.

2010. márc. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ohh, puli?:) Nekünk is az van! Sajnos a legjobb megoldás amit tehetsz, hogy levágod rövidebbre a szőrét. Most úgy is jön a jó idő, nem fog megfázni. És ne higgy annak a szövegnek, hogy nem nő vissza. Vissza fog nőni, mi is rendszeresen nyírjuk a szőrét, és mindig visszanő.

Első voltam.

2010. márc. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm,nem akarom rendesenemgfürdetni ,nem szeretném hogy baja legyen,szerintem akkor az lesz hogy alehető legrövdebre vágoma szőrét,vagy elviszm kozmetikushoz,és aztán megmosom szárazsamponnal,köszönöm szépen,még annyit,hogy a kutyauzmetikusnál ez kb mennyibe kerülne ?
2010. márc. 21. 22:40
 6/9 Akiteki ***** válasza:
100%

Ilyet se hallottam még, hogy a vízre legyen allergiás valaki. És mit iszik? Vörösbort? :)))

Első lépés mindenképpen, hogy vágd rövidre a szőrét. Allergiapróba minden esetben úgy történik, hogy egy pici helyen kipróbálod, hogyan reagál. Ha tényleg nem bírja, akkor minél rövidebbre kell nyírni és én megpróbálnám babapopsitörlő kendővel tisztára sikálni.

2010. márc. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vízre nem lehet allergiás egy kutya! Maximum a vízben lévő klórra! Különben már elpusztult volna szomjan! Vidd el kozmetikushoz, vagy hívj el egyet házhoz, aki nullára nyírja le szárazon a szőrét és utána vidd el egy tóhoz vagy patakhoz fürdeni sampon nélkül dörzsöld meg és kész.

Az eső is ráesik mégsincs semmi baja.

2010. márc. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A mi ónémetjuhászunk is "allergiás"volt a vízre. Pedig imádott fürödni. A tünete annyiból állt,hogyha beleszabadult a tóba pár napra rá véresre vakarta,harapdálta magát. Van erre vmi speckó sampon, a nevét sajnos már nem tudom,de kutyakozmetikában, vagy egy állatorvos biztos tud segíteni.
2010. márc. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,mindentmegfogok tenni hogy egy állatorvos segítsen,vagy kozmetikus,ha esetleg eszébejutna valakinek az a sampon neve örülnék ha szólna
2010. márc. 22. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!