Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyák etetése, féregtel...

Kölyökkutyák etetése, féregtelenítése?

Figyelt kérdés

Nos lassan 3 hetesek lesznek, úgy tudom kb azután kellene elkezdeni őket etetni..

házitejre gondoltam amit előtte felemlegítek majd kihűlik és eleinte ezt adni majd abba a tejbe áztatott kutyakonzervet vagy tápot

ez így jó?



a másik pedig, hogy ugye 6 hetesen jön az orvos féregteleníteni oltani kiskönyv és a többi, viszont ha jól tudom valami féregtelenítőt 3 vagy 4 hetesen is kellene adni nekik? ha igen milyet vagy hogyan..

köszi


2015. dec. 3. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha házi tej alatt házi KECSKEtejet értesz, akkor azt kaphatnak egészen nyugodtan, ha már azt szépen eszegetik, akkor mehet a beáztatott jó minőségű starter vagy puppy táp. Féregtelenítő pasztát kell kapniuk mielőbb, majd két hét után ismétlés belőle. 6 hetesen megkaphatják az első oltást, majd 8 hetesen mehetnek új gazdihoz, chippel ellátva.
2015. dec. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

házi tehéntejet nem lehet?

féregtelenítő pasztát azt hol kapok?

2015. dec. 3. 18:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Elbattyogsz az állatorvoshoz. Úgyis ő fog menni majd oltani. Tőle kapsz féreghajtót és meg is mondja, mikor, mennyit adjál be. A kicsik etetése pedig úgy történik, hogy starter tápot forró vízben beáztatsz. Amikor langyosra hűlt, akkor először a kicsik elé teszed. segítesz nekik megtalálni a kaját, akár úgy is, hogy az ujjadról lenyalogatják. Mindezt szopás előtt csinálod. Amikor már otthagyják a tálat, jöhet a mama kutya, aki megeszi a maradék tápot és közben majd meg is szoptatja a kicsiket.
2015. dec. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tejet nem kell nekik adni, valószínű, hogy hasmenést okoz. Kutyakonzervet meg végképp ne, nincs benne tápanyag.

Starter tápot vegyél jó minőségűt, és azt add, eleinte langyos vízbe áztatva.

Vagy van tenyésztő, aki a nyers friss darált marhahúst javasolja.

Féregtelenítőt először 2 hetesen kell kapniuk, majd négy hetesen megint. Hogy milyet, mennyit, állatorvos elmondja, illetve nála vehetsz is.

2015. dec. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Gratulálok. Ahhoz van eszed, hogy játssz a kutyák életével, gyártsd a keverék, ilyen-olyan talán beteg kölyköket. De ahhoz már nem futja belőle, hogy felelősen törődj velük, legalább a legminimálisabb dolgoknak utána nézz! Az ilyeneket kellene első körben eltiltani az állattartástól, akiknek ennyire nulla felelősség érzetük van.
2015. dec. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Kedves utolsó ! Téged meg a nettöl kellene eltávolítani. Valahol igazad van csak nem értem miért kell kötekedni. Nem tetszik a kérdés görgess tovább. Ám ép ebben a formában ,de utánna néz a dolgoknak.

Én fajtavédelemmel is foglalkozom de nem csak a szám jártatom. Kiváncsi lennék te milyen állatartó vagy meg az oktatáson kívűl teszel e bármit is az álatokért vagy a fajtákért.

2015. dec. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát haver az a helyzet, hogy első alom fajtiszta magyar vizsla, viszont jelenleg nekem kell megoldanom a helyzetet 20 éves létemre, mert így adódott szívesen nyomnék beléd egy tolót :D

ha ennyire állatvédő vagy kérlek azokat keresd már meg akik a korcs kutyákat ássák el a hátsó kertbe légy oly kedves

2015. dec. 4. 22:37
 8/9 macdln ***** válasza:

Hát haver az a helyzet, hogy nekem meg van egy fajtiszta hosszú szőrű tacskó keverékem! :D Sőt van két brit rövid szőrű jellegű fajtiszta keverék cicám és egy maine coon jellegű fajtiszta keverék cicám.

Minden állat fajtiszta, mivel egy adott fajba tartoznak. Bioszra jártál ?!

Nem nagy tudomány. faj : kutya, macska, nyúl, csirke, görény stb...

fajta : magyar vizsla, német juhász, tacskó, brit, skót lógófülű, maine coon, perzsa stb...

A kutyáid nem fajtatiszták, csak akkor, ha van törzskönyvük. Anélkül csak néhány magyar vizsla jellegű keveréknek számítanak, te meg csak egy szaporítónak. És ezt már annyiszor elmagyaráztuk egy csomó embernek, de úgy érzem, hogy egy csomónak még mindig nem igazán tiszta a dolog.

Nos, ha a kutyáidnak van törzskönyve; tenyésszemle; gyakori oltás, három havonta féregtelenítés, évente többször jártok "rutinvizsgálatra" (mivel minden felelősségteljes gazdi gyakran viszi ilyenre a kedvenceit, főleg egy tenyésztő); megfelelő körülmények között élnek a kutyák a családdal együtt a házban, nem az udvaron, tehát ők is családtagok, nem ketrecben élnek; nagyon jó minőségű tápot kapnak vagy B.A.R.F. szerint etetsz (gondolom még sosem hallottál róla, olvass utána ;)

az orvossal már réges rég beszéltél a leendő kiskutyikról és már te is rég utána olvastál ilyen dolgoknak, hiszen ez alap :) az oltási programot a kiskutyáknak már jó ideje összeállította az állatorvosod és azt is elmondta, hogy mit ajánl a piciknek étel gyanánt; stb.stb....

akkor tenyésztő vagy.

Ha a kutyáidnak nincs törzskönyve; azt sem tudod, hogy mikor kell oltatni, féregteleníteni a kiskutyákat és mivel kell etetni őket és mikortól; a gyk-ra írsz ki olyan kérdéseket, hogy "Kölyökkutyák etetése, féregtelenítése?" és nagy büszkeségedben elfecseged az embereknek, hogy fajtiszta kiskutyáid születtek, akkor gratulálok, te vagy a 143617. szaporító, aki hasonló kérdést tett már föl. :)

2015. dec. 5. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

FajTAtiszta magyar vizsla? Eszerint tenyésztő vagy? Akkor hogyhogy ennyire nem értesz hozzá, hogy mit kell a kölykökkel csinálni? Nem értem.

Melyik kennel amúgy?

2015. dec. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!