Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a bevált módszerek kölyök...

Mik a bevált módszerek kölyök kutya nevelésében?

Figyelt kérdés

1 hete hoztam el a 3 hónapos westiemet a gazdijától, de mint már kiderült egyáltalán nem volt megnevelve. Mielőtt elkezdenék egyesek nem szaporítótól hoztam el, most nem is ez a lényeg.

Szobatisztaság: ha kedve van gyakran a pelusra pisil, de sokszor előfordul, hogy a lakás más pontjaiban végzi el a dolgát. Megszidom, feltörlöm, hogy ne érezze, de mintha nem csinálnék semmit. Amikor a pelusra végzi el a dolgát megdicsérem minden egyes alkalommal, de továbbra is ez megy. Mit lehet ez ügyben tenni?

A másik, hogy iszonyatosan akaratos. Volt már 3 kutyám szóval tudom milyenek a kölykök, de ő sokkal jobban hisztizik és olyan mintha a szidásból nem is értene. Úgy érzem, hogy az előző gazdija mindent meg engedett neki és egyáltalán nem szidta le rendesen. Mit tudok tenni? Köszönöm a válaszokat!



2015. dec. 4. 10:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Pelus elfelejtve. Szidással még egyetlen kutyát sem tudtak nevelni.

Tele a net " hogyan neveljem a kölyökkutyámat" tartalmú írásokkal.

2015. dec. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pontosan a netről szerzett információk alapján alkalmazom a pelust :) valamint azok alapján próbálkoztam a neveléssel. Szerintem a leghasznosabbak azok a tanácsok, amiket saját tapasztalatok alapján mondanak, de köszönöm a választ...
2015. dec. 4. 11:07
 3/13 anonim ***** válasza:

Szobatisztaság: azt jelenti, hogy a kutya nem csinál be a lakásba, innentől kezdve esélytelen dolog úgy szobatisztaságra nevelni, hogy arra szoktatod direkt, hogy csináljon be a lakásba. Fogod, leviszed sétálni sűrűn, ott dicséred, ha pisil-kakil, fent meg takarítasz csendben. Ha nem akarod, hogy szanaszét ürítsen, amíg nem vagy otthon, vegyél szobakellent és szoktasd be, hogy megszeresse, azt egyszerűbb kipucolni. Arra viszont készülj fel, hogy nagyon pici még, és nem lesz szobatiszta még legalább egy-két hónapig.


Ha nem tetszik, hogy akaratos a kutya, miért van westie-d? Terrier, nyilván makacs. Ha nem jön be ez a stílus, akkor még most keress neki másik gazdát, és szerezz olyan kutyát, amelyik passzol hozzád, mert ez a jelleme, nem nevelés kérdése. Mármint nyilván meg lehet nevelni a kutyát, de akkor is akaratos lesz, mert ilyen a természete.


Legközelebb meg nézz utána a fajtának, meg annak, hogy mivel jár egy kölyökkutya, mielőtt bevállalod :)

2015. dec. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Amúgy talán meglepő, de a neten leírt tanácsok is tapasztalatokon alapulnak, nem csak úgy leült valaki, hogy na most írok egy csomó hülyeséget a kutyákról, hehe. Az más kérdés, hogy sokszor rossz következtetést vont le az illető, meg az ő kutyája éppen normális lett bizonyos módszerek alkalmazása mellett, de attól még maga a módszer lehet rossz, vagy nem mindenkire alkalmazható.

Ha nagyjából biztosra akarsz menni, akkor irány a kutyaovi, ott személyre szabottan tudnak segíteni, nem kell olyan dolgokkal húznod az időt, amik nem működnek.

2015. dec. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az elsőben szobakennelt akartam írni, sorry :)
2015. dec. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

A pelenkának semmi köze a szobatisztasághoz. Szobatiszta az a kutya, amelyik kint végzi a dolgát.

A kutyák pont úgy működnek, mint az emberek, elsősorban a dicsérettől, és nem a szidástól fognak jól viselkedni. A pozitív megerősítésnek mindig jobb nevelő hatása van. A szidás csak akkor ér valamit, ha rajtkapod, és rögtön szidod, illetve ha következetes, vagyis adott dologért mindig szidást kap.

2015. dec. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Először: a pelust a helyedben elfelejteném. Ez egy ilyen időszak, még baba a kutya, nem várható el tőle a teljes szobatisztaság. Szidni nem szabad emiatt. Ellenben kb. 2 óránként érdemes kivinni, ha kint produkál, dicsérd meg. Bent pedig szó nélkül takaríts össze.

A pelussal pont arra szoktatod, hogy bent a lakásban kell vécéznie, holott épp ennek ellenkezőjére kellene nevelni.

Nem kell leszidni. Ha olyat csinál, ami nem elfogadható (pl. harap téged), akkor egy határozott rászólás kíséretében akadályozd meg, hogy tovább folytassa, úgy, hogy neki az kellemetlen legyen.

Egyébként pedig játssza vele sokat, hogy elég fáradt legyen, valamint neveld főleg dicsérettel, jutalommal. Először az alap dolgokra: mi a neve, hol a helye, menjen oda hozzád, ha hívod, pórázhoz, sétához szoktatás, stb.

2015. dec. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

És a pisiért-kakiért szidásnak amúgy lehetnek negatív következményei. Max. ejnye-bejnyét mondanék, hogy érezze a helytelenítést, de ne érezze rosszul magát, különben csak azt fogod elérni, hogy a kutya azt hiszi, hogy

a) pisilni-kakilni rossz, ami egy feleslegesen hülye stressz a kutyában egy normális élettani folyamat miatt

b) rossz, ha látod, tehát ott fogja csinálni, ahol nem látod. Biztos egy élmény takarítani a kanapé mögött... :)

Szóval próbáld meg nem leszidni olyan dologért, amiről lövése nincs, hogy hogy kéne jól csinálni. Tanítani kell, nem terrorizálni.

2015. dec. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de nem tudom levinni a kutyát amíg nem kapja meg az oltásokat. Nekem is nyilván az lenne a legmegfelelőbb megoldás.

Egyből kapja a szidást, nem 2 órával utána ezzel is tisztában vagyok.

akumni.... nem terrorizálom a kutyámat köszönöm :)

2015. dec. 4. 11:47
 10/13 A kérdező kommentje:

Ja és kedves akumi, amint már mondtam 3 kutyám volt már csak kertes házban nem lakásban. Pontosan tudom mivel jár egy kölyök kutya... és rendesen utána néztem több hónapig keresgéltem és jártam utána a dolgoknak.

Nem kioktatásokra volt szükségem hanem tanácsra :)

Emellett több éve szeretnék westiet ismerőseimnek is van ez alapján szerettem bele ebbe a fajtába.

2015. dec. 4. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!