Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Néha ugat a kutyám! Ezért...

Néha ugat a kutyám! Ezért megbüntethetnek?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves rottweilerem. Néha ugat, mint minden kutya, de egyáltalán nem sokszor. Eddig nem is volt rá panasz, de 2 hónapja új szomszédunk lett.

Többször szóltak már, hogy ugat a kutya, csináljak vele valamit. Az hozzá tartozik a történethez, hogy nékik egy yorkijuk van, aki rendszeresen átbújik a kerítésen, és a hátsó kertemben randalírozik. Ez nyilván nem tetszik a kutyámnak, persze hogy megugatja. Próbáltam a szomszéddal beszélni, hogy az ő kutyájuk miatt ugat annyit. De az illető azt állítja, hogy éjjel nem tud aludni az ugatástól, az ő yorkija meg bennt alszik.

Furcsának találom, hogy eddig senki nem szólt emiatt, és én sem sűrűn ébredtem fel. Persze párszor ugat, ha elmegy valaki a ház előtt, szinte minden kutya ezt teszi.

Kedves szomszédom már jegyzővel és feljelentéssel fenyeget. Szeretném tudni, hogy mire számíthatok, mi a hivatalos eljárás, és egyáltalán hogyan lehet ezt az ügyet kivizsgálni?



2015. dec. 4. 14:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
65%

na ez egy szép kis fülemüleper kezdetének ígérkezik.

Dehogy, nem büntethetnek meg, mert van 1 kutyád, aki, mint hozzá illik, néha ugat is. Vegyen a szomszéd füldugót, patikában párja 300 Ft.

2015. dec. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
0%

Meg!


Vagy vegyél sokkolós nyakörvet vagy műtesd meg.

2015. dec. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Te jó ég! Utolsó válaszoló, te szörnyen barbár és ostoba lehetsz!
2015. dec. 4. 15:00
 4/23 Andizsuzsi ***** válasza:
Előző ne beszélj már hülye@éget, dehogy büntetik meg. A kutyát az ember azért tartja többek között, hogy jelezzen. Ha nem egész nap vernyikol, nem unalmában, hanem okkal ugat, az teljesen rendben van. Nem büntetnek érte. Amúgy mit kell a kutyán megműttetni ahhoz, hogy ne ugasson?
2015. dec. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%
2: A hangszálak átvágása állatkínzásnak minősül, mint ahogy a sokkolós nyakörv használata is. Az ablak bezárása, füldugó alkalmazása, szomszéddal való megbeszélés, meg valamiféle emberséget tükrözne....
2015. dec. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
36%

Hát ha nem csak vakkant párat, hanem tényleg hosszasan ugat, pláne éjjel, akkor igen, lehet belőle gond, és tök jogosan szól a szomszéd.

Hogy te nem ébredsz fel rá, az semmit nem jelent, a mi szomszédaink se vágták anno, mi a problémánk, merthogy a mi ablakunk alatt vonyított a két kutya, ők meg a házuk másik végében aludtak.

Szóval azért gondold át ezt a dolgot, lehet, hogy jogos.

2015. dec. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Hát én nem tartom jogosnak, tényleg nem ugat annyit. De még ha úgy is lenne, akkor mi a megoldás?
2015. dec. 4. 15:08
 8/23 Andizsuzsi ***** válasza:
Azért megnézném azt az állatorvost, aki átvágja egy kutya hangszálait, hogy ne ugasson.
2015. dec. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

A mi szomszédunk kutyája van hogy az egész éjszakát végigugatja, nem lehet tőle aludni, nincs az a jegyző aki megbüntetné a gazdáját. Legfeljebb írna egy ejnye-benyét,mert mégis muszáj foglalkozni, ha bejelentik neki.


Tegyél ki csapdát a kutyának, olyan élve elfogós ketrecet, ha pedig elfogod a szomszéd kutyáját, nem szólhat semmit, mert a saját kertedet nyugodtan megvédheted, és elvitetheted a randalírozót. Akkor talán a szomszéd is elgondolkozik.


Vagy még jobban elmérgesedik köztetek az ügy.

2015. dec. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
59%
Ha tényleg az a baj, hogy éjjel arra ugat, mert valaki elmegy a ház előtt, szerintem ez abszolút érthető. Azért (is) van. Ha ez valakinek vidéken probléma, akkor inkább az ő idegrendszerével van a gond, szerintem.
2015. dec. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!