Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hová ment a kutyám? Meghalni,...

Hová ment a kutyám? Meghalni, vagy csak szülni?

Figyelt kérdés

A 11 éves szuka golden retrieverem furcsa módon 2 napja eltűn. Nagyon nagyon okos kutya. Egy kicsi faluban élünk, szóval nem gondolnám, hogy elkóborolt, vagy ha mégis, akkor visszatalálna, mert nem egyszer fordult mar elő, hogy a falu végéről hazatalált. Jol is ismerte mar a környéket, sokat bejártuk. Ket napja azonban nem ezert haza...nagyon aggódunk miatta, hogy nem jott meg haza, meg enni sem, es ez nem jellemző ra. Abban bízunk, hogy hátha vemhes volt, csak nem vettük észre (mondjuk ha csak egy kiskutya volt a hasában) es elment valahova megfialni. Nem szokott itthon fialni, mindig valahova elegy ( mondjuk a szomszéd boltudvar végébe) de nagyon sűrűn vissza szokott jonni. A faluban mar több helyen megkérdeztük, , de meg nem Nata senki. A kapu tárva nyitva bán, csak ot varja, de mi nem láttuk, hogy hazajött volna(bár nem nagyon vagyunk itthon napközben), a kajajabol mégsem hiányzik egy kisi sem. Talán nem lenne meg éhes, es majd csak később fog hazajönni? Vagy tényleg csak valahogy eltévedt es keresi a haza vezeto utat? Vagy esetleg a lehszornyubb, hogy elment valahova meghalni? Nem volt eddig meg beteges, nem latszodott meg rajta annyira a kora. Egy eve volt beteg, megfazott, de azóta tényleg nem észleltunk vele kapcsolatban problémát. Anya viszon azt vette észre, hogy mielőtt elment nem nagyon volt étvágya vagy ket napig. Nem tudjuk, hogx ez összefügg-e valamelyik lehetőséggel, vagy csak véletlen egybeesés.

Egyebkent nagyon jol érezte magát nálunk. Teljesen a család tagja bolt. Minden lehetséges módon kimutatta nekünk a szeretetet, es mi is ezt tettük, sokat foglalkoztunk vele. Nem tudja esetleg valaki a leírtak alapján, hogy vajon mi történhetett vele?



2015. dec. 4. 20:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem ez a két dolog lehetett.
2015. dec. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%
" Teljesen a család tagja bolt." - az írásodból totál nem ez jön le. Ha a család tagja lett volna, nem hagytátok volna elleni, és nem kóborolt volna el, mert figyeltetek volna rá.
2015. dec. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%

Hallod, attól, mert falun laksz és addig terjed az intelligenciád mint egy birkának, attól még felelősséggel tartozol a kutyádért! Tudom, nektek faluhelyen mindent szabad, de azért leírom, hogy a törvény tiltja, hogy a kutya a gazdája nélkül az utcán csatangoljon... Fel sem merül benned, hogy elüti egy autó, bántja valaki, megmérgezik, lelövik, netán megharap valakit és már viszi el is a sintér? Gondolom két napja jót ülsz otthon, hogy vagy hazajön a kutya vagy nem, eszedbe sem jut hogy felemeled a segged és elkezd keresni? Egyáltalán honnan veszed, hogy vemhes? Láttad, hogy párzott volna egy másik kutyával? Vagy úgy vagy vele, hát elment, biztos volt valami nyűgje, majd jön ha jön, ha nem akkor nem? Úristen és még van pofád azt mondani, hogy családtag volt nektek... Hát neked én még a szomszédod se lennék, nemhogy a családtagod, mert ezek szerint egymással sem törődtök, ha neked ezt jelenti a családtag...


Ja, és hogy ne mondd hogy nem válaszoltam a kérdésedre: itt senki se fogja tudni megmondani hol van vagy hova ment a kutyád, mivel azt se tudjuk hol élsz... Neked kellett volna már rég megindulni és keresned. Bár remélem azóta megtalálta valami állatszerető ember és magához vette, mert nektek nemhogy kutya, de semmilyen állat nem való... Gondolkozz el!

2015. dec. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, ez a kérdés kamu.


Ha mégsem, akkor tényleg komoly gondok vannak az emberiséggel. :(

2015. dec. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem tudnék úgy lefeküdni este, hogy nem tudom, merre jár a kutyám. Pláne, hogy beteg is lehet (nem votl étvágya). 11 éves kutya még nem öreg, hogy hagyd, hogy elvonuljon meghalni.

Nyomás utánna.

2015. dec. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú..szánalmas.. nem is tudom, mit írjak.

Nekem tegnap előtt reggel szökött ki a kutyám a kapun (kb. 3 éve nem csinált ilyet, valami beakadhatott az agyába:D), de én egyből rohantam utána illetve végigkérdeztem mindenkit, és nem érdekelt, hogy elkések a melóból, vagy ilyesmi...utána magától hazajött egy óra után, de tiszta ideg voltam, fel-alá járkáltam, hogy hol lehet, már mindenkit befogtam, hogy segítsenek keresni:D

És ő még csak nem is 11éves. 11évesen meg egyébként bent lenne meleg helyen, mivel már idős...sajnálom szegényt, hogy a gazdái a keresés helyett csak ülnek, várják a sült galambot a szájukba..ja biztos hideg van kint ,és jobb a meleg lakásba..mit számít, egy kutya, majd lesz másik.

2015. dec. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Az még nem jutott el a kis agyadig,hogy a 11 éves kutya az ellésbe is kényelmesen belehalhat?Egyedül,magányosan szenvedve valahol?

Ne legyen többet kutyátok!A felelőtlen állattartás iskolapéldája vagytok.

2015. dec. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
94%

Az eddigi válaszokat megtoldva még megkérdezném - igaz, félve - hogy az eddigi kölykökkel mi a szöszt csináltatok? Azok is családtagok, vagy hozzávágtátok az első jelentkezőhöz és aztán vagy kinyírták őket, vagy tovább szaporították a tietekhez hasonló félkóbor kutyákat vagy nem?


Igen, a 11 éves kutyád elvonulhatott kölykezni is, de ez jelentheti a végét is szegénynek.


Épp 10 éve kellett volna ivartalanítani, jubilálhattok.

2015. dec. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
14%
Ilyen válaszokat te jóistén nem keresheti egésznap a kutyát
2015. dec. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

De igen is keresse!!

Akinek fontos, az keresni fogja. De tegyük fel, hogy dolgozik. Akkor is nem itt kéne írni, hogy jaaaaj mi történhetett, hanem munka előtt és után is keresnie..nem nézni tétlenül a semmit, miközben a kutyája lehet hogy több napja haldoklik valahol rájuk várva, mert szegény nem tudja, hogy a gazdája egy sz.ar.

2015. dec. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!