Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusomnak megy haza,...

A kutyusomnak megy haza, rokazik masodik napja, valami tanacs? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Itt kifejtem... Tegnap elott ejszaka kezdodott, keretozott ki gyakran a hasmenese miatt, ide benn hanyt (benn el velunk, mopszrol van szo, ha ez szamit). Reggel azonnal doki volt, aki megallapitotta, hogy ez egy fertozes, amit osszeszedett, valoszinuleg seta kozben. Kapott injekciot meg gyogyszert. Hangulata jo volt, setanal kimeltuk, inkabb csak egy rovidke is kanyart tettunk vele a kornyeken, had vegezze dolgat. Most ejszaka megint rosszul van. Hasmenes nincs, viszont semmit nem alszik, csak uldogel bagyadtan es tobbszor olyan tunetet produkal, mintha kohogne fol valamit, talan gyomorsav lehet, legalabb is olyan es en laikusan arra tudok gondolni. Na szoval, reggel ismet vissza terunk doki bahoz, nem itt akarok problemat megoldani, csak annyi a kerdesem, hogy volt-e mar hasonlo eset a kutyaitokkal, es a doki mit mondott, mi volt a baj? Helyre jott?

2015. dec. 5. 00:47
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesirasert, mobilrol nehezebb irkalni ide...
2015. dec. 5. 00:49
 2/6 anonim válasza:
Allatorvos, addig fahej...megallitja a hasmenest
2015. dec. 5. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
27%

Nem tudom, hogy reagálsz arra, hogy mondjuk hányik a házba vagy esetleg bármi mást oda csinál neked, a lényeg, hogy véletlenül se csezd le szegényt. Nem minden esetben fertőzés állhat e mögött. Hányhat mondjuk aszpikos konzervkajától vagy bármilyen kajától amit nem visel el a gyomra, vagy zsíros kaják..Na amit ki akarok hozni ebből, hogy lehet lelki oka is. Az én kutyámmal pl olyan is fordult elő, hogy egyik pillanatban még boldog volt, futkározott össze-vissza, játszott stb..utána meg "összeesett" hányt meg minden és utána nem tudott egy ideig felkelni.sőt mozdulni sem nagyon..na ilyenkor nyugtatni kellett szegényt meg friss vizet adni neki és hamar rendbe jött:)

Szerintem foglalkozz vele mégtöbbet,játsz vele.Ja és amikor hasmenése van/hányik akkor mindenképpen csak tápot adj neki enni..:)

2015. dec. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
MI ilyen esetben a vizsláknál pont úgy jártunk el, mint embernél. Kaptak Bolus adstringens tablettát és széntablettát, enni csak háztartási kekszet.
2015. dec. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ha mondjuk kaját nem kapott, akkor is lehet savtúltengése, és öklendezhet attól.

Én nem adnék neki sok kaját, de egy minimálisat, egy kis maréknyit (mivel mopszról van szó), lehet adni neki, főtt rizs/csirkemell, háztartási keksz.. amúgy ha savas akkor a rennie tabletta is jó, a miénk enné egymás után, de eddig csak 1x adtam neki, mikor szüksége volt rá.Vagy a quamatel, mini. De az adagot kérdezd meg, nehogy rosszat csinálj (túladagolás).

Friss víz legyen előtte. Szerintem 1-2 nap után helyrejön, de addig diéta :)

Jobbulást!

2015. dec. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat! Ma reggel kapott meg 3 szurkat, meg gyenge ertheto modon, de doki azt mondta ettol mar helyre kell jonnie. :-) ha megsem, hetfon vissza... :-)
2015. dec. 5. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!