Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ebben az esetben...

Szerintetek ebben az esetben jogos a kutya feljelentése és elaltattatása?

Figyelt kérdés
Át megy egy család az egyik baráthoz, -természetesen egedéllyel- úgy, hogy a barát nincsen otthon, később érkezik... A férj és a feleség elfoglalják magukat odabent, a gyerekről (4-5 éves) azonban megfeledkeznek. Ekkor a gyermek kimegy az udvarra és benyit az ugyan zárt, de nem nehezen nyitható (csupán a kerek kilincset kell elforgatni) kutyának fenttartott részre, ahol az állat megharapja a lábát, ami vérezni kezd és korházba kell szállítani, de a vérzést még a mentősök elállítják és a sérülés 8 napon belűl gyógyúl... A szülők tudtak a kutyáról, de ki írva sehova nincs ugyanis nem házörzői feladatokat lát el, valamint egy fellnőtt (mondjuk betörő) megsebesitésére képtelen, többek között közepes-kicsi méretéből adodóan.

2015. dec. 6. 15:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%

Ennyiért nem altatnak el kutyát.

Kutyát amúgy nem szoktak feljelenteni. Max a gazdáját.

2015. dec. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

Megnéztem a törvényt. Le van írva benne, ha 8 napon belül van a sérülés és nem egy háztartásban élőnek okozta a kutya, ez vonatkozik rá:

(3)46 A járási állat-egészségügyi hatóság az ebtartót


a) írásos figyelmeztetésben részesítheti,

2015. dec. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben az esetben a szülőt büntetném meg, mert ilyen felelőtlen volt, hogy lehet 'megfeledkezni' egy gyerekről.

Én kutyával nőttem fel, a gyerekeim is, soha semmi ilyesmi nem történt.

2015. dec. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
A baj nem a kutyával, hanem a gyerek szüleivel kezdődik....meg KELL tanítania gyereket az állatok tiszteletére, hogy nyitogálunk, nyúlkálunk csak úgy be. Az állatnak is vannak gondolatai, vannak fájdalmai, nyűgjei, amit a szentséges gyermeknek is tiszteletben kell tartani...vagy legalább a szülőnek legyen annyi esze, hogy FELÜGYELET NÉLKÜL MÉG EGY PEHLYES KISKACSÁVAL NEM HAGY EGY GYEREKET !!!!!!!
2015. dec. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az eset egyébként nem velem történt, hanem a bátyámal... Érdekes a törvény amit az egyik válaszoló írt, de a kutyát mégis elaltatták. Valami olyan volt, hogy a kutyának is ez trauma vagy mi és hogy ezek után agresszívabb lehet. De tárgyalások nem voltak eddig, gyorsan történtek a dolgok, a bátyám otthon sem volt amikor kijött az orvos és elaltatta a kutyát.
2015. dec. 6. 16:09
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
Jesszus, te valami visszamaradott tanyán élsz?
2015. dec. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Én nem ott élek, de egy ilyen kertvárosias, hely...
2015. dec. 6. 16:17
 8/22 anonim válasza:
16%
Téged kellett volna elaltatni nem a kutyád a hülye szülők miatt.
2015. dec. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Az orvost jelenteném fel, meg a családot, akik megölették a kutyát.
2015. dec. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Még akkor sem altatnak kutyát csak úgy azonnal, ha pl utcán, vagy otthon megharap valakit. Szegény kutyát már nem lehet visszahozni, de az az állatorvos nem tartozhatna a hivatalos orvosok közé. Hiszen még egészséges kutyát sem altathatnak el az orvosok nyomós indok nélkül.
2015. dec. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!